Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Escalader

Płyta pod Ryzen 1600/1600X

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

postanowiłem kupić nowy komputer. Mam już z grubsza pojęcie co będzie w zestawie. Problem sprawia mi teraz tylko wybór płyty głównej.

A konkretnie:

Proc: Ryzen 1600/1600x (tu jeszcze w 100% się nie zdecydowałem)

RAM: ADATA XPG Z1 DDR4 2x8GB 3000Mhz https://www.morele.net/pamiec-adata-xpg-z1-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-ax4u300038g16-dgz-1345965/

GPU: GTX 1080 Asus Turbo https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-turbo-geforce-gtx-1080-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-d-2x-hdmi-2x-dp-box-turbo-gtx1080-8g-774491/

 

Od razu mówię: nie interesuje mnie Intel, więc dziękuję za rady "zmień na I7 7700K" :)

 

Pytanie do was, jaką płytę do tego? Moją uwagę przykuły:

MSI B350 GAMING PRO CARBON https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-gaming-pro-carbon-b350-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-1236980/

MSI X370 Gaming Plus https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-gaming-plus-x370-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-7a33-011r-1235733/

MSI X370 GAMING PRO https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-gaming-pro-x370-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-2-atx-7a33-007r-1222532/

ROG STRIX X370-F GAMING https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rog-strix-x370-f-gaming-x370-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-90mb0ui0-m0eay0-1378863/

 

Ale jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego proca starczy nawet MSI B350 Pc Mate albo Tomahawk. Skoro chcesz przeznaczyć na płytę takie pieniądze to zastanów się dobrze czy nie lepiej wybrać jednak Coffee Lake od Intela, bo nie jestem do końca pewien czy Ryzen 1600 w pełni ogarnie GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcmate wystarczy do OC Ryzena, najlepiej bierz 1600,nie ma roznicy wzgledem OC przy 1600x.MSI b350 Pro carbon ma najlepsza sekcje wsrod b350(i ta sama co msi x370) i mozna juz na nim bezpieczniebrobic OC R7, jesli chcesz cos lepszego to nastepna w kolejnosci jest ASUS x370 prime pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego proca starczy nawet MSI B350 Pc Mate albo Tomahawk. Skoro chcesz przeznaczyć na płytę takie pieniądze to zastanów się dobrze czy nie lepiej wybrać jednak Coffee Lake od Intela, bo nie jestem do końca pewien czy Ryzen 1600 w pełni ogarnie GTX 1080.

 

Myślę, że nie będzie ograniczał w zauważalnym przeze mnie stopniu ;)

100zł więcej za lepszą płytę taką jak Pro Carbon jestem w stanie dopłacić. A nad Coffee się zastanawiałem ale pewnie jeszcze 2-3 miesiące będą niedostępne, no i musiałbym dołożyć kilkaset złotych.

 

Dzięki wam za radę, zdecydowałem się na Pro Carbon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór między 1600, a 1600X jest prosty, jeśli podkręcasz bierz 1600, jeśli nie 1600X

Z płytami jest różnie, to zależy co Ci się podoba, czy masz zamiar kiedyś tą platformę rozbudować i ile chcesz pieniążków na to wydać, ja np. upatrzyłem sobie coś takiego link i w następnym roku robię przesiadkę z FXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi ostatecznie udało się kupić używany ASUS ROG STRIX B350-F GAMING za 430zł (miesięczna płyta, ma jeszcze 35 miesięcy gwarancji) razem z Ryzenem 1600 za 800 (gwarancja tak samo).

RAMy bez najmniejszych problemów wskoczyły na 2933 Mhz. Wyżej nie próbowałem bo i po co?

Ryzen 1600 na 3,5 na stockowym chłodzeniu - niesłyszalny, temperatury niskie. Jak dokupię lepsze chłodzenie postaram się wrzucić go na 3,7-3,8.

 

Jedyny problem jaki napotkałem to instalka Windowsa 7. Niestety mimo wszelkich prób nie udało się zainstalować, klawiatura i mysz nie działały (działały wyłącznie w BIOS). Z tego co wyczytałem problem jest w braku perinstalowanych sterowników USB 3. Sprawdziłem wszystkie rozwiązania jakie znalazłem na necie. Nie pomogło, więc wkurzyłem się i zainstalowałem Win10, działa jak na razie lepiej od poprzednika.

 

Ogólnie jestem w pełni zadowolony. Teraz czeka mnie tylko dokupienie chłodzenia do proca i nowego monitora ale z tym się nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, ładnie, dobra cena za tego Strixa, chyba nawet widziałem go na aukcji. Proc też zacnie.

 

Do Win 10 od razu zrób sobie te duże aktualizacje. Zanim je wrzuciłem miałem co chwila zawiechy i już myślałem, że sprzęt coś nie teges. Ale 1703 (Creator's Update) wszystko załatwiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi ostatecznie udało się kupić używany ASUS ROG STRIX B350-F GAMING za 430zł (miesięczna płyta, ma jeszcze 35 miesięcy gwarancji) razem z Ryzenem 1600 za 800 (gwarancja tak samo).

 

 

Bardzo dobry wybór, płyta naprawdę daje radę nawet z Ryżym 1700 po OC 3.9 GHz i pamięciami 3200 MHz thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcmate wystarczy do OC Ryzena, najlepiej bierz 1600,nie ma roznicy wzgledem OC przy 1600x.MSI b350 Pro carbon ma najlepsza sekcje wsrod b350(i ta sama co msi x370) i mozna juz na nim bezpieczniebrobic OC R7, jesli chcesz cos lepszego to nastepna w kolejnosci jest ASUS x370 prime pro.

 

Jak się spisuje Twoja karta graficzna? ciężko testy w necie znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle,kultura pracy jest ok, temperatury też. Udało się zrobić OC jak w opisie, nie próbowałem bardzo mocno, ale 1430mhz na rdzeniu też zrobię, pewnie nawet wyżej, ale nie widziałem w tym już większego sensu do grania w 1080p.

 

 

Jedyny problem tej karty to sterowniki AMD, jeszcze nie miałem radeona z takimi problemami jeśli chodzi o sterowniki. Generalnie jest jakiś problem ze stanami energetycznymi karty (uważam, że napięcia są zbyt niskie...). Przez pierwsze kilka miesięcy miałem jakiś bug z przeglądaniem youtube, że pojawiała się losowo czarno zielona kratka na elementach strony youtube. Naprawili to, ale po jakimś czasie powstał nowy problem, który rozwiązałem dopiero niedawno, związany z artefaktami podczas uruchamiania komputera, który występuje po OC karty, i przechodzi dopiero po podniesieniu napięć wszystkich stanów energetycznych w wattmanie- który btw to jest niedopracowany i trochę zbugowane, mniej niż pare miechów temu, ale wciąż nie jest jak trzeba. Ale jeśli chodzi o normalne użytkowanie to jest ok, tu masz test karty, który samemu czytałem, gdy kupowałem kartę.

https://www.eteknix.com/sapphire-pulse-radeon-rx-580-8gb-graphics-card-review/9/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam asusa prime x370 pro. pada oświetlenie rgb bez powodu i firma nie może sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam asusa prime x370 pro. pada oświetlenie rgb bez powodu i firma nie może sobie z tym poradzić

oświetlenie pada i co ...

nie rozumiem tego fenomenu ledów w mobasach, to mi przypomina golfa 3 po tuningu w dzisiejszych czasach

za parę lat ludzie będą się śmiać z tych ledów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że ledy, że światełka. chodzi o to, że jak się zapłaciło to niech świeci sobie. zresztą jak ktoś lubi RGB to czemu nie. tutaj chodzi o to, że tak potężna firma jak Asus, mająca tylu inżynierów nie potrafi sobie poradzić ze zwykłymi diodami gdzie najzwyklejszy np. Genesis bez problemu robi peryferia które jak mają świecić to świecą (chodzi o oprogramowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...