Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dlogi

Goodram Iridium 3000mhz CL16 8GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi o te pamięci. Nie ma ich na stronie goodrama, ogólnie są ciężko dostępne, ale są w dobrej cenie w X kom. Nie wiem czego można sie spodziewać po tych memkach. Poszłyby do Ryzena 1200.

 

Bardziej powszechne są odmiany iridium 2133 i 2400 cl15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pojda na 2933/3066 ale kto wie, czy z samego xmp :E czy po recznym OC. Mozesz wziac pare, bo sa w dobrej cenie, jeden z uzytkownikow na forum z powodzeniem podkrecil goodramy 2400mhz na 2933 na Ryzenie, takze nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak u kolegi wyżej, 2933CL15 1,35V lub 2800CL14 przy 1,2V. Dodam, ze na mojej płycie na początku miałem problem z uzyskaniem 2933MHz. 3066 nieosiagalne nawet na CL17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam (2x4)8gb 2400 cl15 i weszly na 2933 od ręki

 

Moja 2133c15 wskoczyla ma 2800c15 od reki, domowie jeszcze jedna i bede sie dalej bawil ;)

Tak przy okazji spytam, moje 2x4 hyperXy kreca sie do 3000c15, a ten goodram do 2800(moze wskoczy 2933), moge je razem podkrecac do wspolnego taktowania np. 2800 . Nic nie bedzie kolidowac? (Ramki sie nie gryza, poki co bez oc dzialaja wspolnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je - chodzą u mnie dwie kości po 8GB na 3066 MHz ze standardowymi opóźnieniami i bez zmian napięcia. Przy 3100+ odpalają bez problemu, ale po 15 minutach testu wywalają bluescreen. To jak będą działać pod Ryzenem to już inna kwestia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze dopowiem, że przy Ryzenie podczas podkręcania RAM, zwłaszcza wyższych zegarów, oprócz głównych timingów, można podbić DRAM voltage nawet do 1,5v(na czas OC), SOC 1,2v też, Command Rate na 2, również na sam koniec warto pobawić się opcją o nazwie(może się różnic w zależności od producenta) np. u MSI: CLDO_VDDP, opcja ta w wolnym tłumaczeniu "łata dziury w taktowaniu" i potrafi czasem zdziałać cuda, tylko wymaga troszkę zabawy(z własnych obserwacji: 1 jest wymagany twardy restart, płyty MSI same to robią, 2 opcja tak jakby wchodzi w życie nie od razu, np. po minucie/2 od załadowania windows), trzeba znaleźć konkretną wartość w zakresie 0,940 - 0,990v(skok co 0,005v), efekty potrafią być dosyć spektakularne, nagle wyższa wcześniej nieosiągalna częstotliwość RAM bootuje i da się wejść do Windows, bez niej ja np. nie osiągnąłbym 3333mhz stab., tylko 3200mhz. Czytałem, że pozwala ona również obniżyć timingi. Poza tym jest jeszcze kilka opcji typu geardown mode, BankGroupSwap, których ustawienie pozwala według :

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/07/14/memory-oc-showdown-frequency-vs-memory-timings

Zwiększyć wydajnośc RAM na Ryzenie.

Polecam przejrzeć więcej wpisów na temat Ryzena na tej stronie(trójkąciki u góry po prawej), żeby np. poczytać o opcjach jakie przyniosła agesa 1006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe porady. Ogólnie z powodu korzyści dual channel wybrałem 2x4gb HyperX Savage 2133 CL13 za 340 zł. Ponoć maja dobre OC chociaż wiadomo AM4 rządzi sie swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...