Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khaffit

Laptop na studia inżynierskie (7500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa na studia inżynierskie. Chcę, żeby był multimedialny, żeby nie było problemu z obejrzeniem jakiegoś filmu. Jeśli chodzi o gry to interesuje mnie tylko football manager (a to nie ma wielkich wymagań). Głównie będę używał laptopa do programu typu AutoCAD. Specyfikacja wymarzonego lapka:

-matowa matryca 

-15,6 calowy

-ok. 512 ssd

-procesor i7

-dedykowana karta graficzna (960+)

-16 gb ram

-prosta obudowa (nie typowo gejmerska)

- jak najmniejsza waga

- Windows 10 Home

- żeby się nie przegrzewał

Jedyne co znalazłem to Asus zenbook pro ux550vd, jednakże pojawia się w nim problem z cewkami i nie wiem czy warto ryzykować. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie to już można znaleźć coś fajnego np.

Dell XPS 15. Vs Asus to o klasę lepszy ekran (zwłaszcza w wersji 4K) i dużo lepsza gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ZenBook Pro UX550VD i7-7700HQ/16GB/512PCIe/Win10

 

Zenbook Pro będzie bardzo dobrą opcją, ewewntualnie wspominany już Dell XPS (ale wtedy już trzeba by założyć znacznie wyższy budżet, żeby zmieścić się z 16gb ram i 500 ssd).

Napisz w zamówieniu, żeby sprawdzili czy piszczą cewki bo jak tak to będziesz zwracał :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wtedy już trzeba by założyć znacznie wyższy budżet, żeby zmieścić się z 16gb ram i 500 ssd)

Bez przesady.

Linki poglądowe:

http://allegro.pl/dell-xps-15-9560-i7-7700hq-16gb-512gb-gtx1050-w10p-i6995018019.html

http://allegro.pl/dell-xps-15-9560-i7-16gb-512ssd-gtx1050-fhd-10pro-i6996511823.html

Itp.

Delle są koszmarnie drogie w sklepie della, ale mnóstwo firm ma spore zniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jak najmniejsza waga

- żeby się nie przegrzewał

 

i może frytki do tego podawał ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XPS 15 to bardzo fajny laptop, ale nadaje się w zasadzie do dwóch rzeczy - Photoshopa i szpanu. Ty potrzebujesz stacji roboczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XPS 15 to bardzo fajny laptop, ale nadaje się w zasadzie do dwóch rzeczy - Photoshopa i szpanu. Ty potrzebujesz stacji roboczej.

 

w końcu ktoś zauważył, że tu potrzeba nie ultrabooka a normalnego ciężkiego laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś zauważył, że tu potrzeba nie ultrabooka a normalnego ciężkiego laptopa :)

 

Cóż, przypuszczam, że masz rację. Wszystko co wymieniłem trudno "wsadzić w jednego laptopa". Niemniej jednak chciałem się dowiedzieć który z laptopów mógłby chociaż trochę zblizyc sie do tej konfiguracji, którą napisałem. Jeśli chodzi o komputer to nie mam ( nie licząc jednostki która stoi u mnie już z 8 lat i za dużo nie pociągnie), ekran - asus mx239h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś zauważył, że tu potrzeba nie ultrabooka a normalnego ciężkiego laptopa :)

Do czego? Do studiów inżynierskich Matlaba i AutoCada?

No bez jaj. Do działania na poziomie jaki będzie miał na studiach to wystarczy i ultrabook z prockiem U.

 

 

XPS 15 to bardzo fajny laptop, ale nadaje się w zasadzie do dwóch rzeczy - Photoshopa i szpanu. Ty potrzebujesz stacji roboczej.

Dlaczego niby?

Masz pełnoprawną 4c/8t i7, sporo ramu, szybki dysk NVM etc.

Ten sam laptop zresztą dell sprzedaje też pod serią precision tylko drożej i z grafikami Quadro jako Precision M5510/M5520

 

Po grzyba ma kupować kobylastą wersję 7?

http://www.allegro.p...item=6995017676

Ten wygląda na niezły, chociaż przydałoby się 32GB ram.

Lapek za 7k z outletu UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Wy, na studia do AutoCada czy Matlaba nie potrzeba stacji roboczej. Przecież to przechodziłem osobiście i nie tylko to :) Prędzej autorowi zachce się w coś grać i przyda się grafika do grania, niż zacząć pracować na oprogramowaniu wymagającym stacji roboczej. Jak on te studia skończy, to w standardach będą 1TB dyski SSD. I że nie wspomnę, że połowa studentów trzepie Cadowskie programy na i3 z integrą, więc kupowanie tutaj czegoś na wzór stacji roboczej to przerost formy nad treścią ;)

 

Ja bym polecił pójść na całość i wziąć maszynę z GTX 1070. Łyknie ona Cadowskie programy bez najmniejszego zająknięcia, a przy tym zawsze da rezerwę w ewentualnej chęci grania na najwyższych detalach, bez najmniejszego problemu. Aktualnie w niezłej cenie można wyrwać taką sztukę:

 

ASUS ROG Strix GL502VS i7-7700HQ/16GB/256+1TB/Win10 7799zł

 

Ze swoich wymogów masz wszystko, oprócz dysku 512GB SSD. Za to masz 256SSD + 1TB HDD. Warto zejść z tego wymagania, patrząc na to że masz system operacyjny, grafikę GTX 1070, do tego i7-7700HQ i 16GB RAM. Rzecz jasna dobra matryca EWV, czyli taki Asusowski IPS. Nie wiem czy Ci podpasuje wygląd, ale nie ma tu szczególnie mocno gamerskiego designu z dużymi udziwnieniami, ale nie jest to także typowy ultrabook. Może Ci się spodoba. Na moje oko sztuka w tej cenie godna uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego? Do studiów inżynierskich Matlaba i AutoCada?

No bez jaj. Do działania na poziomie jaki będzie miał na studiach to wystarczy i ultrabook z prockiem U.

 

 

 

Dlaczego niby?

Masz pełnoprawną 4c/8t i7, sporo ramu, szybki dysk NVM etc.

Ten sam laptop zresztą dell sprzedaje też pod serią precision tylko drożej i z grafikami Quadro jako Precision M5510/M5520

 

Po grzyba ma kupować kobylastą wersję 7?

 

Lapek za 7k z outletu UK?

Ad.1

Więcej wydajności zawsze się przyda. Można mówić, że komuś wystarczy słabszy i gorszy laptop, ale nie można wiedzieć tego na pewno. 7510 ma zapas mocy, którą można wykorzystać w przyszłości. Laptop to nie PC, nie można łatwo wymieniać podzespołów.

Ad.2

XPS jest głośny i gorący pod obciążeniem, a to ma być sprzęt do pracy. Stabilność jest najważniejsza. W dodatku 7510 ma profesjonalne GPU. Może się przydać, a na pewno poprawi stabilność systemu.

Ad.3

Jeden z laptopów z twojego linku też jest z Outletu z UK. Mój ma przynajmniej dość długą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad.1

Więcej wydajności zawsze się przyda. Można mówić, że komuś wystarczy słabszy i gorszy laptop, ale nie można wiedzieć tego na pewno. 7510 ma zapas mocy, którą można wykorzystać w przyszłości. Laptop to nie PC, nie można łatwo wymieniać podzespołów.

Gdzie ma niby większą moc od XPSa 15?

Przecież i7-7700HQ jest porównywalny z i7-6820HQ. Mniej kaszy L3 ale więcej L1 i wyższe taktowanie.

Zaletą Precision z serii M7 jest lepsze chłodzenie, więcej portów itp. kosztem większych gabarytów.

 

XPS 15 nijak nie jest słabszy, tylko bardziej smukły i może się ciut bardziej grzać. No i liczba portów mniejsza.

Ma za to o klasę lepszą kartę graficzną bo Quadro M2000M to stary GTX 860m.

 

XPS jest głośny i gorący pod obciążeniem,

Precision M7510 jest pod obciążeniem równie głośny przecież.

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Precision-7510.197780.0.html

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-XPS-15-9560-Full-HD.244778.0.html

Tu i tu masz 47 dB

A temperatury podzespołów i tu i tu możesz podbić do 90 st.C jak obciążysz na maksa. Oczywiście z zewnątrz gruby Precision będzie wyraźnie chłodniejszy.

 

W dodatku 7510 ma profesjonalne GPU. Może się przydać, a na pewno poprawi stabilność systemu.

Nie popadajmy w absurdy.

W 99% zastosowań na jakie może natrafić bardziej mu się przyda o 50% szybsze GPU ze sprzętowym wsparciem nowych bibliotek niż starsze Quadro.

 

To ma być sprzęt na studia a nie maszyna licząca 24/7.

 

 

Ad.3 Fakt, nie zauważyłem. Tą opcję należy odrzucić - linki podałem poglądowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu dobierzecie ultrabooka, to przyszykujcie chłopakowi na lato poradnik, jak będzie mu się sprzęcik przegrzewał:)

 

Albo powiedzcie odrazu, żeby nie próbował grać w inne gierce jak jego football manager. Chyba że przez studencką wersję rozumiecie laptopa do smażenia jajek już na wiosnę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu dobierzecie ultrabooka, to przyszykujcie chłopakowi na lato poradnik, jak będzie mu się sprzęcik przegrzewał:)

 

Albo powiedzcie odrazu, żeby nie próbował grać w inne gierce jak jego football manager. Chyba że przez studencką wersję rozumiecie laptopa do smażenia jajek już na wiosnę?

Przesadzacie. Przegrzewać to mu się latem może jak będzie chciał na kolanach pociskać w Wieśka 3. Do footbal managera starczy.

 

Autor pisał, że zależy mu na niskiej wadze i multimediach to nie ma sensu wciskać mu kloca ze starym CPU i GPU co nawet nie obsługują nawet w pełni sprzętowo kodowania HEVC i VP9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Przegrzewać to mu się latem może jak będzie chciał na kolanach pociskać w Wieśka 3. Do footbal managera starczy.

 

czyli wiesiek 3 gramy tylko rano na śniadanie :E:thumbup: Nie ma to jak UltraBook za 7500zl do menadżera piłki.

 

Laptop na studiach będziesz nosił na uczelnie? Zajęcia odbywają się zawsze na sprzęcie uczelni. Jeśli w akademiku będziesz trzymał laptopa, to bez znaczenia czy będzie ważył 2kg czy 3-4kg.

 

Swoich typów nie podam i tak. Polecam jedynie brać z ubezpieczeniem, bo nie jeden laptop nie dożył końca studiów. A ostatecznie najlepiej zawsze wychodzili na tym Ci, którzy na studia zabrali ze sobą zwykły komputer.

 

UltraPierdy za 7500zl z gtxem 1050 wartym raptem 5 stówek:) Zakup życia do utraty wartości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linkach do aukcju podałeś XPS z i7, a w recenzji wersję z i5. I7 niesamowicie się grzeje w tym laptopie i jest dość głośny.

https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-15-9560-i7-7700HQ-UHD-Laptop-Review.200648.0.html

7510 ma świetne chłodzenie. Trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku , żeby go maksymalnie obciążyć. Praca na AutoCAD powinna być cichsza i bardziej komfortowa niż na XPS.

https://www.notebookcheck.net/Dell-Precision-7510-4K-IGZO-Mobile-Workstation-Review.167586.0.html

Są inne stacje robocze. Zbooki, seria "P" od Lenovo. Powinieneś i na nie zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad T470p i5-7300HQ/8GB/256SSD/Win10P FHD za 6376zł

Dobrze wykonany biznesowy laptop.Ma matową matrycę FHD (najprawdopodobniej IPS), czterordzeniowy procesor i5, 8GB pamięci (z możliwością rozbudowy do 32GB), 256GB dysk SSD na PCI-E. T470p ma też dosyć bogaty zestaw złączy (m.in. HDMI, mDP i 3xUSB 3.0), na wyposażeniu znalazł się oczywiście trackpoint. Całość waży całkiem przyzwoicie bo ok. 1,80kg. Laptop posiada również możliwość podłączenia stacji dokującej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...