Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rzezniczak

Dysk SSD M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję dysku SSD M.2 240/256 Gb do Acer'a VX15. Jak na ten moment zastanawiam się nad tymi dwoma (sam je znalazłem):

Dysk SSD ADATA SU800 256GB M.2 SATA3

vs

Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO

 

Chyba, że polecicie coś do 400/450 zł? Plusem samsunga jest jego 5 letnia gwarancja stąd zainteresowanie się nim. Druga sprawa czy wraz z dyskiem otrzymam oprogramowanie za pomocą którego będę mógł zgrać cały system z obecnego HDD? HDD chce zostawić, SSD jako pomocniczy własnie na system i gry w które najczęściej gram. Kolejne pytanie i ostatnie: Czy wszystko do montażu dysku będzie zawarte w opakowaniu czy mam coś jeszcze dokupić? Nigdy nie bawiłem się przy tym więc nie mam pojęcia.

 

Jak to jest, że dyski które kosztują 400 zł mają wydajność w granicach 550/530 a dyski za 499 zł mają np. jak ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8000 1900/600... Przecież to jest całkowita przepaść. O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że dyski które kosztują 400 zł mają wydajność w granicach 550/530 a dyski za 499 zł mają np. jak ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8000 1900/600... Przecież to jest całkowita przepaść. O co w tym chodzi?

Odpowiedź masz już w nazwie drugiego dysku: "ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8000". To dysk montowany w slocie M.2 ale pracujący w standardzie PCI-express. Dzięki temu jest dużo szybszy ale wymaga od urządzenia (płyty głównej) wsparcia dla tego standardu (starsze urządzenia wspierają M.2 jedynie w standardzie sata a nowsze zazwyczaj już w obu na raz).

Sprawdź czy Twój Acer ma slot M.2 z PCI-e jeśli chcesz zainstalować taki dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Twój Acer ma slot M.2 z PCI-e jeśli chcesz zainstalować taki dysk.

Gdzie znajdę takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma takie oznaczenie VX5-591G ? Z tego co wyczytałam najnowszy BIOS wspiera PCIe NVMe. Aby używać takiego dysku musiałbyś zaktualizować BIOS. W internecie jest dużo info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wsparcie bios tylko o fizyczne połączenie slotu M.2 z interfejsem PCI-e. Łatką do biosu tego się nie uzyska, choć wzmianka o tym brzmi optymistycznie.

Jak chcesz mieć pewność to zapytaj support Acera. Oni odpowiadają na takie pytania.

http://customercare.acer-euro.com/customerselfservice/CaseBooking.aspx?CID=PL&LID=POL&OP=3#_ga=2.124829322.163540512.1508272536-358927282.1508272536

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na początku interesuje mnie dysk w granicach 400 zł, więc nie będę już cudował. A po drugie brat włożył do swojego lenovo Y50-70 Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB, co prawda jest to na 2,5 a nie M.2 ale jego płynność jest dla mnie zadowalająca. Jedyną różnicą miedzy dyskiem który na ten moment jest moim faworytem że Samsung 850 EVO M.2 jest na TLC zamiast MLC jak Iridium, za to samsung ma 5 lat gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy będę potrzebował jakiś elementów do montażu? Czy będzie już to w zestawie? Jeżeli nie, to co potrzebuje do zamontowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie potrzebna śrubka. W zestawie z tym 850 EVO nie ma jej. Niedawno stałam przed takim samym wyborem jak ty, wybrałam 850 EVO M.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie potrzebna śrubka. W zestawie z tym 850 EVO nie ma jej. Niedawno stałam przed takim samym wyborem jak ty, wybrałam 850 EVO M.2.

I jak go oceniasz ? Kiedy go kupiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie podłączyłam, dopiero w weekend. Kupiłam go wczoraj :). Ogólnie przebolałam te TLC, szukałam coś do 400zł min. 200GB. 5 letnia gwarancja zdecydowała :) Dysk jest do lapka mojego brata który gra trochę w LoLa, internet i filmy. Na pewno go nie zajedzie w ciągu tych 5 lat, więc jestem spokojna. Do takich zastosowań nie chciałam zbytnio dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam 850 Evo właśnie 256GB M2 zero problemu z działaniem no i gwara 5 letnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 850 evo 250 GB ale w wersji 2,5". Jest bardzo szybki. Po pół roku od posadzenia systemu nie zwolnił nawet na chwilę (wyniki testu CrystalDiskMark).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie potrzebna śrubka. W zestawie z tym 850 EVO nie ma jej. Niedawno stałam przed takim samym wyborem jak ty, wybrałam 850 EVO M.2.

Śrubka powinna być dołączona do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem Samsunga 850 Evo. Teraz kolejna prosba.

Jak zgrac system + partycje serwisowe? Moge to zrobic tak ze zamontuje SSD M.2 a potem uzyje np. programu EaseUS Todo Backup Free i przeniose system + partycje? Bedzie wyszystko okej?

 

Po prostu po podlaczeniu SSD w jego miejsce, komputer go odrazu wykryje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę załatwić śrubkę do montażu dysku na m.2 do acer'a? Gdzie tego szukać na miejscu?

 

Czara69

Będzie potrzebna śrubka. W zestawie z tym 850 EVO nie ma jej. Niedawno stałam przed takim samym wyborem jak ty, wybrałam 850 EVO M.2.

 

Pamietasz jaka to ma być srubka? Jaka wielkosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lapku MSI była już tam wkręcona śrubka. Wystarczyło odkręcić ją, wpiąć dysk i z powrotem wkręcić. U ciebie jej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam, sprawdzałeś w laptopie? U MSI była w laptopie już wkręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...