Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buNELA

980ti czy wymiana na 1080ti

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem monitor LG 34UC79G-B i zastanawiam się czy moja obecna karta (karta i najważniejsze elementy wyszczególnione niżej) wystarczy. Głownie gram w Fife 18, Lineage2, ale na pewno powróce do Wiedzmina 3, kupie nowego Assassins Creed i za pare miesięcy Far Cry. Chciałbym dalej grać na maksymalnych detalach, a rozdzielczość będzie troszke wyższa niż mam obecnie (aktualnie 1920 x 1080, a będzie 2560 x 1080)

 

 

 

Corsair Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

Gigabyte Gigabyte GA-Z170X-UD3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/

XFX XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold

Intel Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/

Gigabyte Gigabyte GeForce GTX 980 Ti Gaming G1 6GB DDR5 384bit (1291/7010)

 

Po pierwsze, czy zasilacz w ogóle pociągie taki zestaw z dwiema 980ti (oczywiście OC GPU i CPU będzie), po drugie, czy jest sens dokładania drugiej karty (wiele opinii na temat problemów z SLI, ja osobiście miałem Della Alienwara z SLI i zero problemów), jeśli odpowiedź na któreś z 2 pytań brzmi nie, to wtedy pozostaje wymiana na 1080ti lub czekanie do Volty (co chyba najbardziej ze wszystkich opcji mi odpowiada, przy aktualnym wydatku na monitor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do 2560x1080 980Ti powinien spokojnie wystarczyć do płynnego grania w 60fps. Twój zasilacz trochę wydaje się tu za słaby na 980Ti SLI, a druga sprawa, że platforma 1151 nie nadaje się do SLI. Chyba, że nie będzie Ci przeszkadzał lichy przyrost z drugiego GPU. 1080Ti będzie się tutaj nudził i prędzej Cię procek zbottleneckuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w takim razie zostanę przy tym co mam, a przy zmianie karty, będzie również trzeba zmienić płytę i procesor ze względu na przestarzałą platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PSU nie da rady z dwoma 980Ti, nie ma na to najmniejszych szans.

2. Przy Twojej platformie 1x 1080Ti zapewni więcej fps i lepsze doznania z gier, niż 2x 980Ti - Na CPU z 40 liniami miałbyś jakieś 20/25% więcej wydajności na 2x 980Ti względem 1x 1080TI. To też nie ma sensu.

3.Do single GPU Twoja platforma jest nadal bardzo wydajna

4.Warto zmienić 980Ti na 1080Ti, da Ci to około 60% zysku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jasne. Co do PSU, spodziewałem się tego, ale wolałem się upewnić, żeby nie popełnić głupiego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup monitor i potem się zdecyduj - zależy też czy to ma być 60hz czy jakiś szybki 144/200 - jak szybki to 1080Ti przy maksymalnych detalach jak najbardziej wskazane, np. w Wieśku z włączonym HW i paroma modami pewnie w okolicach 100 FPS średnio będzie, a przy takiej rozdzielczości AA też będziesz na maksa musiał mieć. Ty się w ogóle nad tym monitorem zastanów, bo w grach, które wymieniłeś większa rozdzielczość przy ultrawide może dać lepsze efekty niż 3-cyfrowe odświeżanie.

 

Edit: co ja gadam 100Fps w Wieśku, pewnie z 80 będzie, jak w FHD jest 90:

 

http://pclab.pl/art73194-15.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup monitor i potem się zdecyduj - zależy też czy to ma być 60hz czy jakiś szybki 144/200 - jak szybki to 1080Ti przy maksymalnych detalach jak najbardziej wskazane, np. w Wieśku z włączonym HW i paroma modami pewnie w okolicach 100 FPS średnio będzie, a przy takiej rozdzielczości AA też będziesz na maksa musiał mieć. Ty się w ogóle nad tym monitorem zastanów, bo w grach, które wymieniłeś większa rozdzielczość przy ultrawide może dać lepsze efekty niż 3-cyfrowe odświeżanie.

 

Edit: co ja gadam 100Fps w Wieśku, pewnie z 80 będzie, jak w FHD jest 90:

 

http://pclab.pl/art73194-15.html

 

Przy odpowiednim CPU 1080Ti po OC, zapenia ponad 100 fps w 1080p ultra + HWaax8 + post AA ON.

w 1440p to jest 70-90 fps.

 

Mowa o bardzo wymagających lokacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednim CPU 1080Ti po OC, zapenia ponad 100 fps w 1080p ultra + HWaax8 + post AA ON.

w 1440p to jest 70-90 fps.

 

Mowa o bardzo wymagających lokacjach.

Tak jest - w wymagających lokacjach. To ultrawide 1080p co OP planuje tak chyba pomiędzy właśnie FHD a 1440p wypada jak chce się fps ocenić (bo testów w tej rozdziałce mało w sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz grać na maksymalnych detalach, to wybór 1080 Ti przy tym 144Hz monitorze powinien być oczywisty jeśli nie masz ograniczonego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz grać na maksymalnych detalach, to wybór 1080 Ti przy tym 144Hz monitorze powinien być oczywisty jeśli nie masz ograniczonego budżetu.

 

Dokładnie.

 

Patrzę, że u Ciebie 6600K siedzi. Warto zmienić procka, bo wiadomo... 1080Ti swoje wymagania ma.

 

 

Zerknij 7600K@4.8 Ghz vs 7700K@4.8 Ghz przy GTX 1080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz grać na maksymalnych detalach, to wybór 1080 Ti przy tym 144Hz monitorze powinien być oczywisty jeśli nie masz ograniczonego budżetu.

A fakt, model podany na samym początku, jak znajdzie się budżet to bez g-sync nie lepiej nie podchodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt, model podany na samym początku, jak znajdzie się budżet to bez g-sync nie lepiej nie podchodzić...

 

To zaledwie 2560x1080p, to nawet GTX 1080 uciągnie bez problemu, kurde 980Ti po OC ładnie sobie poradzi. 1080Ti tą rozdziałkę zje :)

 

Trzeba pamiętać również o tym, że korzyści ze 144Hz są również przy mniejszej ilości fps. Nie trzeba mieć 144 fps, żeby mieć fajne wrażenia.

 

W skrócie - 100 fps na monitorze 60 Hz to znacznie gorsze wrażenia i responsywność niż 60 fps na monitorze 144Hz.

 

No ale i tak warto brać 1080Ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 980ti powinno pociagnac w 60fps , jednak jakbys juz chcial kupic 980tix2 lub 1080 , to bym wolal 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 980ti powinno pociagnac w 60fps , jednak jakbys juz chcial kupic 980tix2 lub 1080 , to bym wolal 1080.

 

1080Ti :) 2x 980Ti niszczą totalnie 1x 1080. Dopiero 1x 1080Ti jest niewiele wolniejsza od 2x 980Ti - na platformie HEDT przy 2x 16 PCI-E. Na platformie mainstream i 2x8, 1x 1080Ti zapewnia więcej fps niż 2x 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem od siebie tylko, że ja co prawda przy wyższej rozdzielczości 3440x1440 zamieniłem 980TI na 1080TI i różnicę dało sie wyrażnie odczuć. Wygląda to tak, że w 1080TI chyba właśnie 11GB dopomaga. Ultra bez AA wygląda pewnie i Grafika sie nie poci. Jednak co przerobiłem u siebie, RAM i procek muszą nadarzać za 1080TI, u mnie RAMy były za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem od siebie tylko, że ja co prawda przy wyższej rozdzielczości 3440x1440 zamieniłem 980TI na 1080TI i różnicę dało sie wyrażnie odczuć. Wygląda to tak, że w 1080TI chyba właśnie 11GB dopomaga. Ultra bez AA wygląda pewnie i Grafika sie nie poci. Jednak co przerobiłem u siebie, RAM i procek muszą nadarzać za 1080TI, u mnie RAMy były za słabe.

 

To nie kwestia VRAM, a większej ilości CUDA / TMU oraz znacznie wyższych taktów rdzenia i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...