Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość etet100

Grafika do 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość etet100

Witam. Jestem raczej niedzielnym graczem. Ostatnio naszło mnie na granie w gry z PS2

(emulator). Używam grafiki wbudowanej w procesor, jednak niektóre gry przy bardziej

skomplikowanych scenach troszkę zwalniają. Jaką najlepszą używaną grafikę można kupić

za jakieś 200 zł? Nie jestem w stanie powiedzieć jakiej właściwie oczekuje wydajności. Z

tego co widzę to nawet stare karty bywają kilkadziesiąt razy szybsze od tego intela.

 

Dodatkowe informacje:

- moja grafika to HD 4600 wbudowana w i7-4770

- ważny dla mnie jest poziom hałasu - karta musi być względnie cicha - ale pewnie i tak

nie będzie cicha więc będę ja wkładał tylko na czas grania

- zasilacz to jakiś BeQuiet 350W

- raczej nastawiam się na używane, na nowe szkoda mi kasy bo moja ochota na granie

przechodzi zwykle po tygodniu i wraca za 2 lata

 

Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dołożyć ~50-100zł do nowego (ewentualnie poszukaj używanego) GT1030? Nie warto ładować się w stare trupy, a nic lepszego za takie pieniądze nie dostaniesz. Spora cześć polecanych używek do 200zł ma przynajmniej 3lata, a to już pora na "zdychanie" jeśli będziesz miał pecha.

 

Np. coś takiego https://www.ceneo.pl/51874813, karta całkowicie pasywna, o znikomym poborze prądu oraz o wydajności niewiele gorszej od GTX750Ti.

 

- zasilacz to jakiś BeQuiet 350W

To tym bardziej warto kupić GT1030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jakiegoś Zotaca GT1030, masz 5 lat gwarancji po rejestracji u nich a karta ma znikomy pobór prądu i będzie dosyć cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@ serio? przy takiej karcie nie ma to znaczenia. Za 2lata będzie warta ile? 100zł? a koszt wysyłki do serwisu nie wiadomo gdzie i to na własny koszt wyniesie niewiele mniej niż wartość tej karty. Także lepiej mieć 3lata z realizacją w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

No i już się zaczyna "czy nie warto dołożyć". Nie wiem ale raczej chyba nie warto.

 

Jeden z forumowiczów proponuje mi Sapphire R7 260x 1GB za 200. Karta jest zdaje się

szybsza niż GT1030. Grzeje się na pewno bardziej ale w tej wersji niby ma dosyć

cichy wentylator. Brakiem gwarancji się jakoś bardzo nie martwię. Do tej pory

sprzęty nie psuły mi się tak często żeby np dopłacać 100 do karty nowej.

 

No nie ukrywam, że mam jakąś dziwną awersję do nvidii. Wywodzącą się z czasów

pierwszych geforce i ich czasami gównianego analogowego obrazu.

 

Ten brak wentylatora i niski pobór trochę kusi. Ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poszukaj używki GT1030, powinieneś trafić za ~200-250zł. Obecnie przy cyfrowym sygnale jakość obrazu jest podobna. R7 260x jest na podobnym poziomie i ma 1GB vramu, a to w nowszych grach może być za mało, nie wiem jak jest z emulatorem. Dodatkowo jej pobór mocy przy tym zasilaczu to będzie już na styk. Nie chcemy polecać starych trupów abyś później nie płakał gdyby padła i nie wyklinał forumowiczów :E Zdarzali się tu tacy którzy zarobili sporo szumu z tego powodu, zwłaszcza ostatnio koleś na K* nie posłuchał rad i kupił już wypudrowanego trupa klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

To na pewno wydajnościowo będzie wystarczające? 2 razy więcej klatek niż mam teraz to chyba jednak nie wyczyn. Cudów nie oczekuję

ale jakiejś karty "biurowej" nie potrzebuje. Na pewno bardziej mi jest potrzebny ten dodatkowy 1GB ramu niż większa

szybkość samej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja kasa Twoj wybor, przychodzisz z prosba o rade to Ci ludzie radza jakie jest najlepsze wyjscie.

1. Nie masz zbyt mocnego zasilacza zeby jakas grzalke chociazby pokroju r260x wsadzac i nie przejmowac sie halasem

2. zalezy Ci na ciszy - znowu jak wsadzisz grzalke to bedzie halasowac (+ na pewno wentylator w zasilaczu zacznie szybciej sie krecic ze wzgledu na wyzszy pobor mocy)

3. uzywana 1030 mozna znalezc i na OLXie w rozsadnej cenie - no ale nie koniecznie od reki, pewnie na allegro tez sie trafiaja okazje.

4. w kategorii cisza/wydajnosc/pobor pradu nic nawet nie zbliza sie do poziomu GT1030

Jak koniecznie cos od amd to jakis 7750, no ale jakbym mial zabulic za nia 150-200zl to bym to przemyslal jeszcze z 5x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Przychodzę z prośbą o radę, ale swój rozum też mam i staram się analizować wszystkie

informacje.

 

Argumenty oczywiście słuszne jeśli brać pod uwagę moje wymagania, ale może po prostu

przekombinowałem z tymi wymaganiami.

 

1. Czy realne (bo zakładam, że tak jest) 350W to naprawdę jest tak mało? Nie sądze żebym

w tej chwili miał mniej niż 200W zapasu. Z tego co czytam to dla tego 260x powinno

wystarczyć. Wiem, że jest moda na zasilacze po 1000W ale czy to jest moda uzasadniona?

Nie upieram się ale z różnymi opiniami się spotykałem. W sumie nie wiem jak ten

zasilacz się zachowa obciążony prawie na max. Nigdy do tej pory nie miałem takiej

potrzeby.

 

2. Cisza jest na pewno ważna ale nie wiem czy to jest taki absolutny priorytet. Podczas

granie hałas jednak pewnie mniej przeszkadza. A jak granie mi się znudzi to kartę

pewnie wywalę. Nadal nie chce żadnego helikoptera ale idealnie cicho pewnie nie musi być.

 

3. Cena w sumie ma znaczenie drugorzędne. Nie chce przepłacać (stąd te 200zł) za coś czego

nie będę używał ale jeśli uznam, że warto, to nie ma problemu żeby dołożyć 50, 100

czy 200 zł.

 

4. Brzmi kusząco. Tylko patrzę na przykład:

 

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-Intel-HD-4600-Desktop-125-GHz/m283726vs2168

 

Ta przewaga nie jest chyba miażdżąca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z prośbą o radę, ale swój rozum też mam i staram się analizować wszystkie

informacje.

 

Argumenty oczywiście słuszne jeśli brać pod uwagę moje wymagania, ale może po prostu

przekombinowałem z tymi wymaganiami.

 

1. Czy realne (bo zakładam, że tak jest) 350W to naprawdę jest tak mało?

 

Ta przewaga nie jest chyba miażdżąca?

Realną moc masz podaną na linii 12V zasilacza, jak masz 250w+ to spokojnie starczy.

 

Nie patrz na pierdoły typu usetbenchmark tylko normalne testy u znanych ludzi czy stron typu PCLab, Guru3D, Gamers Nexus (youtube) itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Max. moc linii +12V 324W

 

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-350w-80plus-bronze-bn221-585604/

 

Do mnie niestety jednak bardziej przemawiają te porównania z userbenchmark. Inaczej trudno mi sobie

wyobrazić co właściwie zyskam w stosunku do tego co mam teraz. Test w jakiejś grze której nie

znam nic mi niestety nie mówi. Tak samo zresztą jak odniesienia do innej karty, której też nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki r260x ma tdp na poziomie 115w - czyli w tym momencie rosnie ci pobor pradu dwukrtonie, a wiec i ilosc energii wydzielanej przez podzespoly zasilacza takze, co prowadzi do wyzszych temperatur wiec i wentylator bedzie chodzil glosniej - no ale jesli Ci to nie bedzie przeszkadzac. Bo pradowo da rade, tutaj zastrzezen nie ma.

Mi tam nie najgorsze chlodzenie na 7790 dawalo sie we znaki, a 260x generuje wiecej ciepla - no ale mozesz miec boxa na i7 ktory tez bedzie halasowal wiec tutaj niewiadoma.

Jeszcze sa do wyboru takie kwiatki jak 6670 chociazby (skoro karty nvidii odrzucamy).

 

GT 1030 jest srednio 2x wydajniejsze niz HD 630, wiec na pewno jest 2x wydajniejsze niz hd4600, ale bezposrednich porownani nikt chyba nie robil, wiec nie jestem w stanie powiedziec dokladnie o ile (nie mam zadnego haswella u siebie) - a czy to mozna zakwalifikowac jako miazdzaca przewaga? Nie wiem - zaczelismy od rozmowy o karcie do 200zl,

A co do gpu boss - to jak porownywanie samochodow poprzez pojemnosc silnika i rozmiar kol - im wieksze tym samochod lepszy i szybszy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Taki r260x ma tdp na poziomie 115w - czyli w tym momencie rosnie ci pobor pradu dwukrtonie, a wiec i ilosc energii wydzielanej przez podzespoly zasilacza takze, co prowadzi do wyzszych temperatur wiec i wentylator bedzie chodzil glosniej - no ale jesli Ci to nie bedzie przeszkadzac. Bo pradowo da rade, tutaj zastrzezen nie ma.

 

Nie wiem czy będzie. Po prostu w tanie, szybkie i bezgłośne już powoli nie wierze.

 

Mi tam nie najgorsze chlodzenie na 7790 dawalo sie we znaki, a 260x generuje wiecej ciepla - no ale mozesz miec boxa na i7 ktory tez bedzie halasowal wiec tutaj niewiadoma.

 

Sprzęt mam w tej chwili prawie bezgłośny i podczas normalnej pracy na pewnie taki ma zostać. A jak będzie

pod dużym obciążeniem to trudno zgadnąć.

 

Jeszcze sa do wyboru takie kwiatki jak 6670 chociazby (skoro karty nvidii odrzucamy).

 

Jednak nie odrzucamy.

 

GT 1030 jest srednio 2x wydajniejsze niz HD 630, wiec na pewno jest 2x wydajniejsze niz hd4600, ale bezposrednich porownani nikt chyba nie robil, wiec nie jestem w stanie powiedziec dokladnie o ile (nie mam zadnego haswella u siebie) - a czy to mozna zakwalifikowac jako miazdzaca przewaga? Nie wiem - zaczelismy od rozmowy o karcie do 200zl,

 

Sądziłem po prostu, że dowolna karta będzie znacząco szybsza od takiej zintegrowanej. Nawet za 200 zł. A tu marne

2 razy więcej.

 

A co do gpu boss - to jak porownywanie samochodow poprzez pojemnosc silnika i rozmiar kol - im wieksze tym samochod lepszy i szybszy tak?

 

Oprócz parametrów tam są także wyniki różnych testów. Zresztą jak się nie ma nic innego to i porównanie

parametrów jest dobre. Żeby przynajmniej wstępnie coś odrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie. Po prostu w tanie, szybkie i bezgłośne już powoli nie wierze.

Mam takie GT1030 m.in. (pasywna od asusa bodajze) wiec na pewno moge powiedziec ze jest bezglosne i tanie - czy szybkie kwestia wzgledna, mozna w tej cenie znalezc cos uzywanego co bedzie szybsze - ze wszystkimi wadami takiego rozwiazania (czesto okazuje sie ze "okazyjne" ceny kart zwiazane sa z ich niedawnym pobytem w piekarniku, wystarczy przejrzec chociazby to forum, pojawiaja sie co jakis czas tego typu tematy)

Ba, mimo tego ze na przestrzeni lat mialem kilkanascie jesli nie kilkadziesiat uzywanych podzespolow, to i tak bym sie dzis dobrze zastanawial na kupnem "okazyjnej" uzywki bez gwarancji.

 

Sprzęt mam w tej chwili prawie bezgłośny i podczas normalnej pracy na pewnie taki ma zostać. A jak będzie

pod dużym obciążeniem to trudno zgadnąć.

Nadal, co to znaczy? Dla jednej osoby bezglosny jest jak ma 100% pasywnie chlodzona bude z samymi SSDkami, dla innego wystarczy zeby komputer nie chodzil jak suszarka do wlosow.

 

Jednak nie odrzucamy.

No to jak wyzej wspomniany 750Ti, ale z gwarancja w rozsadnej cenie ciezko znalezc, trzeba polowac, troche szybszy niz GT 1030, ew. z tanszych GTX 650/650Ti

 

Sądziłem po prostu, że dowolna karta będzie znacząco szybsza od takiej zintegrowanej. Nawet za 200 zł. A tu marne

2 razy więcej.

No rozwiazania zintergrowane troche poszly do przodu od czasow chociazby GMA 950, ktore ledwo sobie z wyswietlaniem pulpitu radzily

 

Oprócz parametrów tam są także wyniki różnych testów. Zresztą jak się nie ma nic innego to i porównanie

parametrów jest dobre. Żeby przynajmniej wstępnie coś odrzucić.

Nie bede sie klocil, jak kolega wie lepiej. W testy w grach nie wierzysz bo nie masz porowania, w syntetyki juz tak - dziwne podejscie, no ale co kto lubi.

 

Btw. jesli to ma byc karta tylko pod emualtor warto sprawdzic na czym on najlepiej pracuje najpierw.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam radeon HD 7790 club 1gb. Jest aktualnie w moim PC, jestem zadowolony ale chcę zmienić na 1050ti. Na priv na pewno się dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu może kupić online GT1030 i przetestować kartę czy spełnia jego wymagania. Będzie za słaba czy cuś to zawsze może zwrócić kartę do 14dni bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym GT 1030, w karty z 1gb nie warto sie pakowac, to jest zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze czasy. będziesz chciał zagrać w jakąs nowszą gre i karta ci będzie zdychać :D

ps. 7790 i 260x sa mocniejsze od 1030 o jakies 10-15%, ale wersji 1gb i tak unikać jak ognia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno trupa to największa pozorna oszczędność, jaką można sobie wyobrazić.

 

powiem w ten sposób: nie stać Cię na badziewie. kup coś porządnego z gwarancją, jeśli koniecznie musisz oszczędzić, to używanego, ale nie jakieś popiekarnikowe złomy które wytrzymają tydzień i padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...