Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mefu720

"Power supply surges detected during the previous power on..."

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej dogłębnie wszystko opisałem - [Tutaj]

 

Ale przechodząc do rzeczy, to podczas grania w gry i czasami zwykłego przeglądania internetu komp się restartuje, a w biosie przy uruchomieniu widnieje wiadomość "Power supply surges detected during the previous power on. ASUS Anti-Surge was triggered to protect system from unstable power supply unit!"

 

No i pytanie, ogarniać sobie już nowy zasilacz, czy może można jakoś sobie z tym poradzić inaczej? Wiem, że jest opcja aby ten cały Anti-Surge wyłączyć, ale nie chce sobie kompa zjarać. + mój zasilacz ma już ponad 4 lata, i problem ten nie występował wcześniej. 1 raz się to zdarzyło 03.10.2017

 

Spece:

MOBO: Asus Z170 Pro Gaming [Z170-PRO-GAMING]

CPU: Intel Core i5-6600K [bX80662I56600K]

GPU: Asus GeForce GTX 1070 [sTRIX-GTX1070-O8G-GAMING]

RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8GB) [CMK16GX4M2B3000C15]

PSU: Cooler Master G550M (550W, Modularny, 80+ Bronze) [RS-550-AMAA-B1]

SSD: GoodRam Iridium Pro (240GB) [sSDPR-IRIDPRO-240]

HDD1: Hitachi Deskstar 7K1000.C (1TB, 7,2KRPM) [HDS721010CLA332]

HDD2: Toshiba P300 Performance (1TB, 7,2KRPM) [HDWD110EZSTA]

 

A co do nowego zasilacza, to już sobie upatrzyłem takie 2:

 

Be quiet! Straight Power 10-CM 600W [bN235]

 

SilentiumPC Enduro FM1 650W [sPC119]

 

W razie potrzeby wymiany, to waszym zdaniem który lepszy?

 

--

 

Edit bo zapomniałem dodać.

Na samym początku Anti-Surge wywalało po paru godzinach od uruchomienia komputera i TYLKO podczas grania. I działo się to raz na dzień.

Później zaczęło wywalać również podczas przeglądania neta, głównie na YouTube. Ale nadal tylko raz dziennie.

Teraz natomiast wywala już totalnie kiedy mu się podoba, 2-3 razy dziennie nie zależnie od tego co robię.

 

Napięcia w biosie wydają się w normie

+12V - 11.616V

+5V - 5.040V

+3.3V - 3.328V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inny zasilacz na podmianę. Jeśli nie masz takiej możliwości po zakupie zasiłki masz zwrot 14-dniowy, który mógłbyś tutaj wykorzystać.

Co do zasilaczy które wybrałeś, nie opłacalne są w podobnej cenie masz Corsair RMx Series RM650x który deklasuje je całkowicie, co prawda 550W wystarczy z sporym zapasem ale wersji 650W masz dłuższy tryb pasywny i dodatkowe wiązki PCIe a różnica w cenie prawie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz umiera ewidentnie.

Przeglądarki są ustawione domyślnie na wykorzystywanie karty graficznej do odtwarzania...więc wtedy też grafika jest obciążana tylko słabiej niż przy grach.

Napięcia z BIOS'u można sobie ...

Kolega wyżej polecił dobry zasilacz ewentualnie coś od EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz anti-surge w biosie i po sprawie - to pierwsza rzecz, którą się wyłącza na płytach asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz umiera ewidentnie.

Przeglądarki są ustawione domyślnie na wykorzystywanie karty graficznej do odtwarzania...więc wtedy też grafika jest obciążana tylko słabiej niż przy grach.

O tym samym myślałem, ale i tak wolałem udać się po opinię.

 

Wyłącz anti-surge w biosie i po sprawie - to pierwsza rzecz, którą się wyłącza na płytach asusa

Też o tym już słyszałem, i zrobiłbym to gdyby nie te smaczki które opisałem w poście. Nie chciałbym sobie nic zjarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymieniaj zasilacz... a cyrki z bootowaniem systemu i biosem to też pewnie jego winaszczerbaty.gif

Z płytą od samego początku były problemy, więc jak nie ona to nie wiem. W biosie nic nie tykałem aby sobie takich problemów narobić jak opisywałem

A zasilacz w sumie tak czy siak by się przydało już wymienić.

 

Corsair RMx Series RM650x który deklasuje je całkowicie, co prawda 550W wystarczy z sporym zapasem ale wersji 650W masz dłuższy tryb pasywny i dodatkowe wiązki PCIe a różnica w cenie prawie żadna.

Kolega wyżej polecił dobry zasilacz ewentualnie coś od EVGA.

Corsair RMx 650W czy EVGA SuperNOVA 650 G2? Cena praktycznie ta sama a opinii wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytą od samego początku były problemy, więc jak nie ona to nie wiem. W biosie nic nie tykałem aby sobie takich problemów narobić jak opisywałem

A zasilacz w sumie tak czy siak by się przydało już wymienić.

bios płyty aktualizowałeś? bo całkiem sporo nowych wersji wypuszczaliszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios płyty aktualizowałeś? bo całkiem sporo nowych wersji wypuszczaliszczerbaty.gif

Nie bo wcześniej to i bios się czasami freezował. A jakby się zfreezował podczas aktualizacji to no cóż, gg

Teraz już tego nie robi więc w sumie mogę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apdejcik

 

Po zmianie zasilacza już normalnie się zrobiło, kosiarza kupiłem.

 

Dzięki za pomoc, można już zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...