Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matticzek

Pamięć ram 1600 widziana jako 1066

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam komputerek dell optiplex 790. Płyta główna teoretycznie obsługuje DDR3-1333 i jest też tak w rzeczywistości ponieważ RAM o takim taktowaniu działa na takiej częstotliwości. Czemu natomiast po włożeniu pamięci RAM o częstotliwości 1600 komputer spowalnia całą pamięć ram do 1066. Wkaładałem sam RAM 1600 jak również z tym 1333, nieważna kolejność zawsze spada do 1066. W czym tkwi sekret i jak można temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było takie łatwe w biosach od della, poszukam, ale nie wiem czy jest taka opcja.

 

Ahaa, zobaczyłem ciekawą tabelkę, że ten RAM ma 3 możliwości pracy 457Mhz, 533 Mhz oraz 800MHz przy 1,9V, wcześniejsze przy 1,5V. Mam rozumieć, że nie wystartuje on na 667Mhz?

 

https://www.morele.net/pamiec-patriot-ddr3-viper-4gb-2x2gb-1600mhz-cl7-pvs34g1600llk-198697/

 

To są takie pamiątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor?

Maksymalna obsługiwana częstotliwość pamięci zależy nie tylko od płyty głównej ale również od CPU.

Niektóre Celerony i Pentiumy na LGA1155 obsługiwały RAM o taktowaniu max. 1066MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...