Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3rzyk

Modernizacja Toshiba Satellite C660D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym upgradować swojego laptopa Toshiba Satellite C660D-102. Mianowicie wymienić procesor na szybszy. Obecnie siedzi w nim AMD Athlon II X2 P340 na socket S1G4. Znalazłem procesor AMD Phenom II X940 też na ten sam socket. Obecnie procesor ma TDP na poziomie 25W, a ten Phenom ma 45W. Tu akurat się niczym nie przejmuje bo chłodzenie jakoś ogarnę do niego lepsze. Kwestia czy ten procesor będzie działał na płycie głównej tego laptopa. Płyta główna to Toshiba PWWAE la-6843p. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym upgradować swojego laptopa Toshiba Satellite C660D-102. Mianowicie wymienić procesor na szybszy. Obecnie siedzi w nim AMD Athlon II X2 P340 na socket S1G4. Znalazłem procesor AMD Phenom II X940 też na ten sam socket. Obecnie procesor ma TDP na poziomie 25W, a ten Phenom ma 45W. Tu akurat się niczym nie przejmuje bo chłodzenie jakoś ogarnę do niego lepsze. Kwestia czy ten procesor będzie działał na płycie głównej tego laptopa. Płyta główna to Toshiba PWWAE la-6843p. Z góry dzięki za pomoc.

Pytanie jest, czy procesor jest lutowany czy w socketcie. Po drugie, 20W tdp to bardzo dużo w kwestiach nie tyle wydzielanego ciepła co zasilacza, który może nie dać rady przy takiej zmianie procka. U mnie zmiana z i5 2/4 na i7 4/8 o przeskok z 35w na 45w udał się bo mam zasilacz 90W do swojego lapka, przy 60W potrafi robić BSODy lub mocno się przegrzewać albo throttlować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest w sokecie, śmiało można go wyciągnąć. Kwestia zasilania itp. na razie odkładam na bok. Bardziej mnie interesuje czy sama płyta główna będzie wspierać takiego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że z mojej wiedzy wynika, że niektóre płyty potrafią się nawet uwalić przy włożeniu procesora, który nie był założony przy produkcji. Szczególnie, jeżeli szachuje się generacjami (np. Sandy Bridge i Ivy Bridge). Ryzyko jest więc spore, a korzyści - cóż, mało wymierne. Niezależnie co tam włożysz, te Phenomy to zabytki dzisiaj są :E Pentium E potrafi lecieć szybciej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co widziałem to generacja obecnego i tego phenoma jest taka sama. Wiadomo nie chodzi mi o zrobienie z niego jakiegoś gameingowego sprzętu tylko troszkę go przyspieszyć, bo teraz to jest taki muł że szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...