Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

plffcb

Problem z uruchomieniem komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie skladalem komputer. Wszystko robilem wedlug instrukcji obsugi + filmiki na youtube. Z tego co widze wszystko jest niby dobrze podlaczone. Jednak wystepuje jakis problem.

Komputer po podlaczeniu do zasilania wlacza sie na doslownie sekunde (przez sekunde czy dwie kreca sie wentylatory od chlodzenia procesora + obudowy). Na plycie nic nie pokazuje ani nie slychac zadnego dzwieku.

Czy moglby mi ktos powiedziec co moze byc przyczyna i jak rozwiazac ten problem?

 

Plyta glowna : AsRock P67 Pro 3

Procesor : Intel Core i5 2500K

Ram : GoodRam 2x 4GB 1333Mhz

Karta grafiaczna : GeForce GTX 1050Ti Gaming X od MSI

Zasilacz : SilentiumPC Vero L1 500W

Dysk : SSD 120GB + Samsung bodajze 5200RPM 500GB

 

podsylam zdjecia jakby mogl ktos spojrzec okiem czy jest ok podlaczone ale sadze, ze tak

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22563834_1414351088620629_852564059_o.jpg?oh=f525b0de471f877feb406dc5aa106f44&oe=59E8E09C

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22642002_1414351071953964_230054985_o.jpg?oh=ef724163a0f3089643662228232cd647&oe=59E8E909

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22662737_1414351055287299_1493300684_o.jpg?oh=c635fba20eb1462f7c298176fba8b457&oe=59E7F3E5

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22641918_1414351051953966_1043014991_o.jpg?oh=e9174c2e765be36496c1b506de0a5ff7&oe=59E80880

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22641831_1414350931953978_1315201528_o.jpg?oh=dac7cda87deaf16f4830dd6a49ace261&oe=59E7EB27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć na pająka wszystko poza obudową. Może jakieś zwarcie.

Druga sprawa. Jesteś pewien sprawności któregokolwiek z komponentów.

Zacznij od obadania płyty i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczylem sie dalej z tym problemem i znalazlem cos takiego przy rozkrecaniu komputera (bo chicalem podlaczyc tak jak mowisz na pajaka wszystko poza obudowa)

i kabel atx od zasilacza wyglada tak https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22641897_1414494208606317_437131340_o.jpg?oh=68a39a8fdbf3530cf3831f4bb4dda55d&oe=59E911F3

 

chyba tak nie powinno byc prawda? widoczny brak 1 pinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok dzis sprobuje odpalic bez obudowy. Rozumiem, ze nie musze sie niczym martwic, ze komputer moze sie spalic czy cokolwiek uszkodzic podczas takich prob gdy cos jest nie tak z zasilaczem (lub) czyms innym? Co do komponentów. Raczej wszystkiego jestem pewny, co prawda płyte i procesor kupiłem używane ale przed kupnem sprzedwca je sprawdzał jeszcze i wszystko było ok. Karta graficzna nowa dopiero wyjęta z pudełka. Obudowa Silentium PC RG1 też nowa. Zasilacz w miare młody. Pamięci ram i dysk wyjęte z poprzedniego PC (muszą działać). Chciałęm tylko dodać czy to normalne, że na karcie na tym panelu cyfrowym nic nie pokazuje? Tak jak mowilem w komputerze wiatraczki rusza na sekunde ale ten panel nawet sie nie zaswieci. Przyciskajac na nim power tez nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczylem sie dalej z tym problemem i znalazlem cos takiego przy rozkrecaniu komputera (bo chicalem podlaczyc tak jak mowisz na pajaka wszystko poza obudowa)

i kabel atx od zasilacza wyglada tak https://scontent-waw...55d&oe=59E911F3

 

chyba tak nie powinno byc prawda? widoczny brak 1 pinu

powinno - pozostałość po -5v ze starej specyfikacji atx

 

edit.

Przyciskajac na nim power tez nic sie nie dzieje

wszystko poodpinaj (karta, dyski, wentyle, front panel) - płyta z prockiem, jedna pamięć ram - podłącz pod zasilacz i uruchom przyciskiem na płycie głównej... jak będzie to samo, to sprawdź sam zasilacz (bez płyty)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej wiec posluchalem sie i podlaczylem "na pajaka" tak jak mi mowiliscie i ku mojemu zdziwieniu odpalil, podsylam zdjecie (kreci sie normalnie wiatrak od procesora, slychac ze chodzi wszystko)

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/22563903_1415129808542757_211845324_o.jpg?oh=44f049d1eafb19b598850611bbb3e40d&oe=59E93E91

 

czyli wychodzi na to, ze obudowa robi mi zwarcie tak? podlaczylem wszystko tak jak wczesniej (wiadomo bez dysku i reszty nie potrzebnych rzeczy by to sprawdzic ale jestem pewny, ze to wszystko dobrze podlaczylem) moze problem lezy w obudowie? jest tu dosc ciezko z kablem EPS gdy go przyciagam a pozniej chce zalozyc obudowe to niestety jest prawie nie mozliwe zainstalowanie jej tak by lezala idealnie, ten kabel jest po prostu za gruby i wylania sie spod plyty glownej i moze srubki jakos zle dokrecone byly i to robilo zwracie, jest taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że wszystkiego jeszcze nie podłączyłeś... zamontuj kartę, pamięci i dyski - jak odpali bez problemu, wtedy można szukać przyczyn w obudowie (np. zbędny dystans do montowania płyty - sprawdź, czy są dobrze zamontowane i nie ma ich za dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzone, to byla wina obudowy. pociagnalem inaczej kable i na spokojnie od nowa zamonotowalem wszystko. Teraz juz komputer bez problemu sie odpala. Tylko mam inny problem. Wywala mnie od razu do ASROCK UEFI SETUP UTILITY. Tak jakby nie czytalo mi dysku. Dysk wiem, ze jest sprawny wiec macie jakies rady co moge na to poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że komputer odpalił.

 

Musisz wrzucić screeny z tego co się dzieje dokładnie.

Wcześniej możesz też popytać Google.

Wejdź do setupa, i zobacz czy wszystkie dyski wykrywa. Czy jako pierwszy jest ustawiony ten co trzeba jeśli więcej masz jak 1. Jeśli to płyta na której nie miałeś jeszcze stawianego systemu, musisz go postawić od nowa. Chyba że by był ten sam chipset płyty, mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sprobuje poprzez Windows 7 USB TOOL wgrac windowsa na pendriva. Zrobie naprawianie systemu bo zauwazylem, ze probowalo odpalic windows 7 ale wyskoczylo, ze pliki systemu sa uszkodzone, jesli to nie pomoze to zainstaluje od nowa. Powinno w tym wypadku wszystko zadzialac ale jakby cos nie zadzialalo to wygoogluje lub tu napisze. Bardzo mocno dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie dziala. Dziekuje za pomoc.

 

EDIT:

 

Nie wiem czy zakladac nowy temat czy nie trzeba. Jak sie okazalo nie do konca wszystko dziala. Komputer normalnie odpalil, zainstalowalem windowsa, zainstalowalem sobie gierki (cs i h1z1), gdy sciagnal mi sie cs i wlaczylem go zeby opdalic to komputer mi sie wylaczyl (wtedy myslalem, ze jakos przez przypadek kliknalem reset czy cos wiec sie tym nie przejmowalem) wlaczylem od nowa chwilke postrzelalem, h1z1 mi sie sciagnelo i zaczalem rozgrywke, po uplywie jakiegos czasu znow mi sie komputer wylaczyl (teraz juz wiedzialem, ze cos jest nie tak) gdy chcialem go wlaczyc to nie reagowal przycisk power swiezo po wylaczeniu wiec sie polozylem spac (bylo kolo 2 w nocy). Rano sie budze odpalam komputer w celu sprawdzenia no i niestety to samo, wlacza sie nawet nie ma jeszcze sygnalu na ekranie jakoby mial sie windows ladowac i zaraz sie resetuje. Zauwazalem, ze wiatraczki w karcie graf przestaja sie krecic wiec myslalem, ze moze mi NOWA karta graficzna siadla, sprawdzilem podlaczajac mojego starego radeona hd 6670 i niestety jest to samo wiec karta raczej odpada. Nie wiem czy komputer sie grzal czy nie ale raczej nie wydaje mi sie, tez nie bylo go zbytnio slychac jak gralem, nie dzialal jak odkurzacz podczas rozgrywki ani nie mialem zadnego klatkowania, fpsy mi nie spadaly wszystko chodzilo stabilnie az do wylaczenia PC. Moze mi ktos cos poradzic? Czy to juz sa objawy, ze zasilacz do wymiany czy nie koniecznie? moze on zwyczajnie nie daje rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dodam, ze plyta glowna zadnych pikniec nie robi ani zaden blad na panelu cyfrowym na plycie nie wyskakuje takze wyglada na to, ze niby wszystko jest okej. Kondensatory nie sa napuchniete. Komputer od odpalenia wylacza sie po okolo 10 sekundach (co ciekawe przy radeonie te wiatraczki wszystkie czyli grafika procesor i chodzenie obudowy w tym samym czasie przestaly sie krecic i komputer sie zresetowal a w GTX 1050Ti tak jakby za 1 razem tylko w karcie sie przestaly krecic a po chwili razem wszystkie przestaly sie krecic i reset poszedl, tak jest ciagle) musze odlaczyc zasilanie zeby komputer ciagle nie chodzil bo nie da sie nawet wylaczyc gdy juz sporbuje go odpalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora w BIOSIE pokazuje 36/37 stopni. Komputer mimo odlaczonego dysku twardego i jest odpalony jedynie bios chodzi dluzej co pradwa (z 20-30 sek) ale i tak sie resetuje. Gdy jest podlaczony dysk to podczas startowania systemu komp automatycznie sie resetuje. Wentylatory na karcie potrafia przestaac sie krecic ale cos czytalem ze w tym nowych GTXach tak moze byc to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś edycje posta z nowym problemem, i ludziom chyba nie przyszło na maila nowa odpowiedź z tym problemem.

 

Ogólnie powiem, to co opisujesz, czyli, PC się wyłącza, a potem nie chce zaskoczyć power, i dopiero po odłączeniu zasilania się włacza, to zasilacz. Resety też są często określane jako problem zasilacza.

Ale nie można na dobrą sprawę dać od razu jednogłośnego werdyktu. Musisz samemu pokombinować, ew. podmieniać co tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem nowy zasilacz (SilentiumPC Vero L2 600W) niestety to nie byla wina zasilacza. Komputer wciaz sie wylacza/zacina/resetuje... Przypominam sobie, ze podczas instalacji sterownikow mialem problem z zainstalowalem sterownikow do dzwieku realtek, moze powinienem wyjac baterie z plyty glownej na kilka minut oraz pozniej wejsc do biosu i wylaczyc tam karte dzwiekowa zintegrowana? (Mam Creative Sound Blaster wiec ja doloze) czy to raczej nie moze byc powod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.

I jak mówiłem, nie ma nigdy pewności co się dzieje mimo typowych objawów. Mam nadzieję że w sieci od firmy kupiłeś PSU i możesz odesłać do 14 dni

 

Więcej w tej chwili wskazuje na płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...