Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cyrkielNT

[Zestaw] 4000zł Blender / M-OC

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Staram się złożyć komputer do Blendera. Kwota to 4000zł (plus monitor, prawdopodobnie Eizo EV2450). Raczej nie będę go używał do gier i prawdopodobnie będzie śmigał na jakimiś Linuxie. Planuję kupić Ryzena 1700 i w miarę możliwości go podkręcić, jednak póki co nie stać mnie na lepsze chłodzenie, zamierzam kupić je później. Na razie myślę też o jakimś tanim GPU (1050ti) do wymiany za jakiś czas. Chociaż zastanawiam się też nad czymś ultra tanim pokroju GF210. Dysk SSD 250gb w zupełności mi wystarczy (od biedy może być nawet 128gb). 850W zasilacz to oczywisty overkill, ale wydaje mi się, że cena jest dobra, a zasilacz to prawdopodobnie element, który zostanie ze mną najdłużej, więc jestem w stanie zainwestować, ale też się nie upieram. Moją największą troską jest płyta główna MSI B350 TOMAHAWK. Z jednej strony obawiam się czy da radę myśląc nieco przyszłościowo, z drugiej obawiam się że nie stać mnie na coś lepszego. RAMu niestety tylko 16GB, wybrałem na zasadzie, żeby był w miarę tani i pasował.

 

Nie mam większego problemu z kupnem używanych części o ile jest to w miarę rozsądne i gra jest warta świeczki. Część sprzętu zapewne będę chciał za jakiś czas sprzedać, przede wszystkim GPU.

 

Myślałem też, o zestawie na Intelu 8700k, bez GPU, ale w założonej kwocie chyba nie ma sensu.

 

Jak na razie ułożyłem sobie coś takiego:

AMD Ryzen 7 1700 - 1303zł

MSI B350 TOMAHAWK - 389zł

be quiet! Dark Power Pro P11 850W - 699zł

Zotac GeForce GTX 1050 Ti Mini 4GB - 669zł

G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3200MHz - 649zł

SSD Western Digital Green 240GB SATA3 - 349zł

SilentiumPC Regnum RG4 - 149zł

 

Razem 4207zł, czyli trochę więcej niż bym chciał, ale przecież nie muszę jeść codziennie ;) Może uda się znaleźć jakąś okazyjną używkę.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zamiast 8700k kup 8700 bez k.coraz czesciej doplacanie do wersji k to taka sztuka dla sztuki.8700 boostuje wysoko wiec miec ok. 4,5ghz na 6 rdzeniach to malo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,3ghz na 6 rdzeniach. 4,6 na jednym. 8700 jest słabszy w Blenderze od podkręconego 1700. To co zaoszczędziłbym nie kupując GPU wydałbym na droższą płytę i chłodzenie. 1050ti będę mógł sprzedać za kilka stów, a integry nie. W dodatku 1050ti jest mimo wszystko znacznie lepsze niż UHD 630, a z 4GB ramu mniej wymagające testowe rendery będę mógł na tym puszczać, a w tym czasie normalnie pracować, a nawet renderować jednocześnie na CPU i na GPU. W przypadku Intela nie ma takiej możliwości bez GPU. W optymistycznym scenariuszu kupię jakąś porządną grafikę za jakieś 3 miesiące, ale w pesymistycznym mogę utknąć z tym co kupię na jakiś rok. Ciężko powiedzieć co będzie później, ale jednak możliwość upgradu procesora na AM4 też jest jakąś zaletą.

 

Z mojego punktu widzenia 8700 nie ma sensu. Oczywiście zupełnie inaczej to wygląda gdyby zależało mi na grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,3ghz na 6 rdzeniach. 4,6 na jednym. 8700 jest słabszy w Blenderze od podkręconego 1700. To co zaoszczędziłbym nie kupując GPU wydałbym na droższą płytę i chłodzenie. 1050ti będę mógł sprzedać za kilka stów, a integry nie. W dodatku 1050ti jest mimo wszystko znacznie lepsze niż UHD 630, a z 4GB ramu mniej wymagające testowe rendery będę mógł na tym puszczać, a w tym czasie normalnie pracować, a nawet renderować jednocześnie na CPU i na GPU. W przypadku Intela nie ma takiej możliwości bez GPU. W optymistycznym scenariuszu kupię jakąś porządną grafikę za jakieś 3 miesiące, ale w pesymistycznym mogę utknąć z tym co kupię na jakiś rok. Ciężko powiedzieć co będzie później, ale jednak możliwość upgradu procesora na AM4 też jest jakąś zaletą.

 

Z mojego punktu widzenia 8700 nie ma sensu. Oczywiście zupełnie inaczej to wygląda gdyby zależało mi na grach.

wiec sam sobie odpowiedziales jezeli ryzy jest szybszy (tez zalezy o ile) to smialo bierz ryzena ludzie kupuja pcty pod swoje potrzeby.jak sam twierdzisz 8700 na wszystkich jajkach 4,3ghz a jak kupisz 8700k to przykladowo zrobisz 4,8ghz wiec duzo wiecej to nie jest wzgledem 8700 bynajmniej dla mnie doplata 300 czy tam 400pln do literki K jest idiotyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Ryzena 1700 to jestem raczej zdecydowany. Większy problem mam z pozostałymi komponentami. Wydaje mi się, że są ok. ale mam co do nich spore wątpliwości.

 

8700K ma dla mnie sens - nieco lepsze multi i znacznie lepsze single core (co też mimo wszystko ma znaczenie), a więc też przydatność procesora byłaby dłuższa. Ale biorąc pod uwagę jakie są ceny, to mnie po prostu nie stać, a 1700 wydaje się być wystarczający na tę chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Ryzena 1700 to jestem raczej zdecydowany. Większy problem mam z pozostałymi komponentami. Wydaje mi się, że są ok. ale mam co do nich spore wątpliwości.

 

8700K ma dla mnie sens - nieco lepsze multi i znacznie lepsze single core (co też mimo wszystko ma znaczenie), a więc też przydatność procesora byłaby dłuższa. Ale biorąc pod uwagę jakie są ceny, to mnie po prostu nie stać, a 1700 wydaje się być wystarczający na tę chwilę.

wiec jezeli chcesz w miare sensownie podkrecic ryzego to wejdz w tematy o amd i tam sa polecane i mnw. sprawdzone plyty glowne ktore dadza rade sensownie krecic 8rdzeni amd.wiem napewno ze ktorys asus za ok 530pln pozwala na fajne oc.ale z tego co pamietam ktoras wlasnie plyta w granicach 430pln tez wyciskala tyle ile sie da zachowujac sensowne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod OC bierzesz płytę na X370 w postaci ASUS PRIME X370-PRO

Zmień w zestawie zasilacz raz że nie opłacalny dwa 450W to jest już za dużo w tym zestawie a Ty masz 850W.

Weź Corsaira CX450M wystarczy z sporym zapasem.

SSD weź Goodram IRIDIUM PRO lub szybki dysk na protokole NVMe Plextor PX-256M8PeG 256GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi płytami to jest zamotanie. Każdy pisze co innego. Jedni twierdzą, że MSI B350 TOMAHAWK jest absolutnie spoko, inni że się nie nadaje. Dokładnie taka sama sytuacja jest z Asus Prime B350, o której prawdopodobnie piszesz. A jeszcze inni twierdzą, że nadaje się tylko MSI B250 Pro Carbon za 500zł, a wtedy musiałbym jednak zrezygnować z tak drogiego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ja sie machnalem ze to asus dokladnie to jest ta plyta i nie trzeba 700pln wydawac https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-gaming-pro-carbon-b350-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-1236980/ lub mozesz luknac jeszcze ta Asusa STRIX B350-F ale teraz juz wiem na 100% ta msi carbon w tej kasie jest swietna i ogarnia oc ryzyka 1700 co do zasilacza troche zes przesadzil :-) no ale nie tak zeby brac tego corsarza za ponad 2 paczki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod OC bierzesz płytę na X370 w postaci ASUS PRIME X370-PRO

Zmień w zestawie zasilacz raz że nie opłacalny dwa 450W to jest już za dużo w tym zestawie a Ty masz 850W.

Weź Corsaira CX450M wystarczy z sporym zapasem.

SSD weź Goodram IRIDIUM PRO lub szybki dysk na protokole NVMe Plextor PX-256M8PeG 256GB

Proponujesz płytę pod SLI i zasilacz, do którego nie warto podłączać nawet jednej porządnej karty? Po co mi takie szybkie dyski? Dzięki za próbę pomocy, ale się nie zdecyduje.

 

sorki ja sie machnalem ze to asus dokladnie to jest ta plyta i nie trzeba 700pln wydawac https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-gaming-pro-carbon-b350-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-1236980/ lub mozesz luknac jeszcze ta Asusa STRIX B350-F ale teraz juz wiem na 100% ta msi carbon w tej kasie jest swietna i ogarnia oc ryzyka 1700 co do zasilacza troche zes przesadzil :-) no ale nie tak zeby brac tego corsarza za ponad 2 paczki :E

Wygląda na to, że Światowa Rada Internetów jest dość zgodna co do MSI B350 Gaming Pro Carbon (chociaż nie brakuje też głosów, że się do niczego nie nadaje :P ), więc chyba się na nią zdecyduje. Zasilacz to rzeczywiście przeginka. Co prawda dobry zasilacz dziś będzie dobry też za 5 lat, ale jak będzie mnie stać na komputer, który będzie go potrzebował, to będzie mnie też stać na taki zasilacz. Dzięki za pomoc!

 

Natomiast pojawił się kolejny problem. RAM, który planowałem kupić od wczoraj podrożał 250zł! 649->899! Przecież to absurd. Kilka miesięcy temu za 900zł można było kupić 32gb. Za 650zł została ADATA XPG DDR4, 16GB, 3000MHz, CL16 w jednej kości i zastanawiam się czy to kupić (nie sprawdzałem jeszcze czy jest kompatybilna), czy liczyć na to, że uda się znaleźć lepszą opcję, jednocześnie ryzykując, że za tydzień ceny znowu mogą wzrosnąć. Zastanawiałem się jakieś 2 miesiące temu czy nie kupić samego RAMu, ale nie wierzyłem, że ceny mogą tak poszybować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz płytę pod SLI i zasilacz, do którego nie warto podłączać nawet jednej porządnej karty? Po co mi takie szybkie dyski? Dzięki za próbę pomocy, ale się nie zdecyduje.

Coś Ci się pomieszało kolego. Płyty na chipsecie X370 są do OC a nie jedynie pod SLI. Jeśli chcesz stworzyć palnik na płycie bierzesz B350 i katujesz proca OC.

Na tym chipsecie można podkręcić owszem ale sekcja będzie cierpiała. Dlatego poleciłem Ci jedną z lepszych płyt na X370.

Zasilacz do którego nie warto podłączać karty ? Co Ci w nim nie pasuje ? Nie wiesz o czy piszesz ten Corsair pociągnie GTX'a 1080 owszem jest to budżetówka ale w cenie ok 200zł ten zasilacz nie ma konkurencji. Wiesz ile pobiera prądu 1050ti ? Ten zestaw po oc do 250W nie dobije a Ty kupujesz zasilacz 850W i to przeciętnej jakości kiedy w jego cenie można dostać Seasonica PRIME Titanium - obecnie najlepsza jednostka na rynku.

Szybszy dysk do pracy się przydaje a Ty wybrałeś badziewie na kościach TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga do ryzena 1700 i blender. Dopiero najnowsza wersja blendera używa porządnie AVX czyli intel dostaje boosta. A większość testów w necie jest na starszym blenderze.

edit:

na pclab masz test w 2.79

edit 2:

mam tomahawka 350b jest stabilna ale na necie piszą że są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850w Dark Power Pro to zdecydowanie za mocny zasilacz pod zestaw Autora. 550w wystarczy w zupełności. Taniej od Dark Power Pro 550w dostaniesz Straight Power 10 600w. Myślę, że Seasonic G-Series G-550 jest bardzo dobrą opcją w rozsądnej jak za tak wysoką jakość cenie..

 

 

Pamiętaj, że jak zestaw jest energooszczędny, to zasilacz o mocy 850w pobierze więcej prądu od 550w. Zobacz sobie na yt film pt..;

Moc zasilacza a pobór prądu czyli jaki zasilacz wybrać``

 

SSD na MLC może okazać się trwalsze od SSD na TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,3ghz na 6 rdzeniach. 4,6 na jednym. 8700 jest słabszy w Blenderze od podkręconego 1700. To co zaoszczędziłbym nie kupując GPU wydałbym na droższą płytę i chłodzenie. 1050ti będę mógł sprzedać za kilka stów, a integry nie. W dodatku 1050ti jest mimo wszystko znacznie lepsze niż UHD 630, a z 4GB ramu mniej wymagające testowe rendery będę mógł na tym puszczać, a w tym czasie normalnie pracować, a nawet renderować jednocześnie na CPU i na GPU. W przypadku Intela nie ma takiej możliwości bez GPU. W optymistycznym scenariuszu kupię jakąś porządną grafikę za jakieś 3 miesiące, ale w pesymistycznym mogę utknąć z tym co kupię na jakiś rok. Ciężko powiedzieć co będzie później, ale jednak możliwość upgradu procesora na AM4 też jest jakąś zaletą.

 

Z mojego punktu widzenia 8700 nie ma sensu. Oczywiście zupełnie inaczej to wygląda gdyby zależało mi na grach.

Pytanie; czy rdzenie intela i ryzena reprezentują taka samą wydajność?

 

Możesz wybrać Ryzena 1700, lub ew.. 8700 w wersji OEM, i dokupić do niego jakieś chłodzenie typu Fortis3, to będziesz miał procesor na lata.

Ram bym wybrał w zależności od płyty. Są konfiguratory kompatybilności ramu z danymi płytami. Wystarczy wpisać w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomieszało kolego. Płyty na chipsecie X370 są do OC a nie jedynie pod SLI. Jeśli chcesz stworzyć palnik na płycie bierzesz B350 i katujesz proca OC.

Na tym chipsecie można podkręcić owszem ale sekcja będzie cierpiała. Dlatego poleciłem Ci jedną z lepszych płyt na X370.

Zasilacz do którego nie warto podłączać karty ? Co Ci w nim nie pasuje ? Nie wiesz o czy piszesz ten Corsair pociągnie GTX'a 1080 owszem jest to budżetówka ale w cenie ok 200zł ten zasilacz nie ma konkurencji. Wiesz ile pobiera prądu 1050ti ? Ten zestaw po oc do 250W nie dobije a Ty kupujesz zasilacz 850W i to przeciętnej jakości kiedy w jego cenie można dostać Seasonica PRIME Titanium - obecnie najlepsza jednostka na rynku.

Szybszy dysk do pracy się przydaje a Ty wybrałeś badziewie na kościach TLC.

X370 są do SLI, więc są też droższe i z założenia maja lepszą sekcję zasilania. Co nie oznacza, że tańsze nie mają wystarczającej. Wiele osób pisze, że znacznie tańszy Tomahawk daje radę. Weź pod uwagę, że nie zamierzam bawić się w jakiś ekstremalny OC i zamierzam używać chłodzenia powietrzem (z tego co czytałem sekcja zasilania jest tak ustawiona, że leci na nią powietrze z chłodzenia CPU). Raczej to chłodzenie procesora i sam wylosowany procesor będzie ograniczeniem. Początkowo chciałem kupić płytę X370, ale to zbędny wydatek, skoro tańsze płyty dają radę.

 

No ja bym nie podłączał karty za ponad 2500zł i całego komputera w granicach 8k do zasilacza za 200zł :P Początkowo chciałem dopłacić do lepszego zasilacza, bo niezależnie od wszystkiego (wymiana płyty, procesora, grafiki) to zawsze byłby dobry zasilacz. Pierwszy element do budowy porządnego komputera. Jednak już uznałem, że to rzeczywiście nie ma sensu przy ograniczonym budżecie. 1050 ti jest tymczasowo, do czasu zebrania kasy na dobrą kartę.

 

 

jedna uwaga do ryzena 1700 i blender. Dopiero najnowsza wersja blendera używa porządnie AVX czyli intel dostaje boosta. A większość testów w necie jest na starszym blenderze.

edit:

na pclab masz test w 2.79

edit 2:

mam tomahawka 350b jest stabilna ale na necie piszą że są lepsze.

Dzięki, poszukam, popatrzę. Chociaż chyba już nie chce mi się rozkminiać wszystkiego od nowa pod Intela. Na PCLab znalazłem tylko testy 8700K, a niestety raczej mnie na niego nie stać (plus dobra płyta, plus dobre chłodzenie).

 

Zawsze są lepsze :P

 

850w Dark Power Pro to zdecydowanie za mocny zasilacz pod zestaw Autora. 550w wystarczy w zupełności. Taniej od Dark Power Pro 550w dostaniesz Straight Power 10 600w. Myślę, że Seasonic G-Series G-550 jest bardzo dobrą opcją w rozsądnej jak za tak wysoką jakość cenie..

 

 

Pamiętaj, że jak zestaw jest energooszczędny, to zasilacz o mocy 850w pobierze więcej prądu od 550w. Zobacz sobie na yt film pt..;

Moc zasilacza a pobór prądu czyli jaki zasilacz wybrać``

 

SSD na MLC może okazać się trwalsze od SSD na TLC.

Tak, zasilacz do wymiany. Muszę jeszcze sprawdzić co i jak, ale podejrzewam, że oba, które zapropnowałeś będą ok.

Ten WD ma 3 letnią gwarancję, więc za taką cenę nie będzie źle nawet jak padnie pierwszego dnia po jej zakończeniu. Oczywiście mam jeszcze 2 zewnętrze dyski na backup i trzeci w laptopie.

 

 

Pytanie; czy rdzenie intela i ryzena reprezentują taka samą wydajność?

 

Możesz wybrać Ryzena 1700, lub ew.. 8700 w wersji OEM, i dokupić do niego jakieś chłodzenie typu Fortis3, to będziesz miał procesor na lata.

Ram bym wybrał w zależności od płyty. Są konfiguratory kompatybilności ramu z danymi płytami. Wystarczy wpisać w google.

Oczywiście, że nie maja takiej samej wydajności, szczególnie porównując pracę na jednym wątku. Jednak Intel wychodzi drożej, a 1050 ti też przez kilka miesięcy mi się przyda. Jako procesor na lata chętnie widziałbym 8700k, ale nie za taką cenę po jakiej można go kupić obecnie.

 

A widziałeś ceny RAMu? Dość załamujące, szczególnie że kilka miesięcy temu były 2 razy tańsze. Wczoraj pasujący RAM był za 650zł, dziś kosztuje 900zł! A te, które są za ok. 650zł nie są wymienione na liście kompatybilnych :(

 

 

 

Dzięki za wszystkie komentarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie podłączał karty za ponad 2500zł i całego komputera w granicach 8k do zasilacza za 200zł :P Początkowo chciałem dopłacić do lepszego zasilacza, bo niezależnie od wszystkiego (wymiana płyty, procesora, grafiki) to zawsze byłby dobry zasilacz. Pierwszy element do budowy porządnego komputera. Jednak już uznałem, że to rzeczywiście nie ma sensu przy ograniczonym budżecie. 1050 ti jest tymczasowo, do czasu zebrania kasy na dobrą kartę.

W takim wypadku nie proponowałbym zasilacza za 200 zł. Zasilacz dobiera się do karty a Ty masz 1050Ti w tej konfiguracji więc już nawet 450W do niej to przesada.

Wiem jak zasilacz jest ważny sam mam w kompie SSR-750TD.

Wspomniałem jedynie że można wrzucić nawet taką kartę do niego, jeśli już np ktoś ma taki zasilacz, wymiana nie byłaby potrzebna nawet po zakupie GTX'a 1080.

Jeśli 1050Ti to chwilowa karta to rozumiem, normalnie do niej zasilacz 350W spokojnie wystarcza.

Jeśli chcesz porządny zasilacz a zestaw będzie z jedną kartą to mogę zaproponować Corsaira RM650X 650W bardzo dobry wybór jeśli chodzi o cena/jakość. Normalnie 550W z dużym zapasem Ci wystarcza do zestawu z 1080Ti/Titan X ale wersja 650W jest praktycznie w tej samej cenie, dodatkowo posiada więcej wiązek PCIe i przede wszyskim dłuższy tryb pasywny. Masz 10 lat gwarancji, tryb pasywny 50% czyli w tej wersji jest to 325W (mniej więcej tyle bierze GTX 1080 podczas gry), modularne okablowanie, cichy wentylator, jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie.

Co do dysku SSD weź coś na MLC, takie kości są po prostu trwalsze i szybsze. Za niewiele więcej masz Goodrama IRIDIUM PRO z mniejszych dysków Adata sp920 wypada najlepiej cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty jeżeli nie Masz wysokiej klasy słuchawek, czy głośników i w związku z tym nie potrzebujesz integry dźwięku ALC-1120, to płytę B350 Możesz wybrać tańszą taka do 400zł jak chociażby MSI B350 PC MATE, czy ew.. B350 Tomahawk którą Wybrałeś. Nie wiem jak jest z sekcją zasilania, ale Ryzena lekko podkręcisz. Pomyśl o dodatkowym chłodzeniu CPU. Zobacz Fortis3 Malik edition. Zasilacz do jednej karty 1080 starczy 550w.

 

Dobór zasilacza kieruj tym jaka karte graficzną będziesz miał w swoim PC. Jak 1080 8gb to celuj w 550w. Jak SLI z dwóch kart 1080, to może być 650w.

 

Ceny ramu w ostatnim czasie nie zachęcają do zakupu. Może tak być z cenami dalej, ponieważ wszystkie nowe procesory i płyty są kompatybilne z pamięcią ram ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz porządny zasilacz a zestaw będzie z jedną kartą to mogę zaproponować Corsaira RM650X 650W bardzo dobry wybór jeśli chodzi o cena/jakość. Normalnie 550W z dużym zapasem Ci wystarcza do zestawu z 1080Ti/Titan X ale wersja 650W jest praktycznie w tej samej cenie, dodatkowo posiada więcej wiązek PCIe i przede wszyskim dłuższy tryb pasywny. Masz 10 lat gwarancji, tryb pasywny 50% czyli w tej wersji jest to 325W (mniej więcej tyle bierze GTX 1080 podczas gry), modularne okablowanie, cichy wentylator, jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie.

Co do dysku SSD weź coś na MLC, takie kości są po prostu trwalsze i szybsze. Za niewiele więcej masz Goodrama IRIDIUM PRO z mniejszych dysków Adata sp920 wypada najlepiej cena/jakość.

Z pewnością wymienię zasilacz, na jeden z tych które polecacie. Rzeczywiście ten Goodram jest tylko 50zł droższy, więc postaram się go wcisnąć jeśli się uda. Dzięki.

 

Co do płyty jeżeli nie Masz wysokiej klasy słuchawek, czy głośników i w związku z tym nie potrzebujesz integry dźwięku ALC-1120, to płytę B350 Możesz wybrać tańszą taka do 400zł jak chociażby MSI B350 PC MATE, czy ew.. B350 Tomahawk którą Wybrałeś. Nie wiem jak jest z sekcją zasilania, ale Ryzena lekko podkręcisz. Pomyśl o dodatkowym chłodzeniu CPU. Zobacz Fortis3 Malik edition. Zasilacz do jednej karty 1080 starczy 550w.

 

Dobór zasilacza kieruj tym jaka karte graficzną będziesz miał w swoim PC. Jak 1080 8gb to celuj w 550w. Jak SLI z dwóch kart 1080, to może być 650w.

 

Ceny ramu w ostatnim czasie nie zachęcają do zakupu. Może tak być z cenami dalej, ponieważ wszystkie nowe procesory i płyty są kompatybilne z pamięcią ram ddr4.

PC Mate i Tomahawk mają 4-fazową sekcję zasilania, Pro Carbon 8-fazową (tak naprawdę 2x4) więc powinna być bardziej stabilna i trudniejsza w usmażeniu. Myślę, że to rozsądny kompromis. Chłodzenie planuję dokupić później.

 

SLI na pewno nie będę na tym robił (zresztą B350 nie ma takiej opcji), bo to bez sensu przy takich komponentach. Zresztą mam na co wydawać: więcej RAMu, chłodzenie, UPS, drugi lepszy monitor i tak dalej. Jak będę miał jedną 1080 (może ti) to się będę cieszył.

 

Z RAMem to jest zwykły rozbój i szczerzę mówiąc to nie wiem co z tym zrobić. Nikt nawet nie sprzedaje używanego, bo każdy zdaje sobie sprawę, że może być jeszcze droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ważne przy wyborze zasilacza, czy Masz zamiar kupić karte 1080, czy 1080Ti. 1080Ti 11GB zapewne pobierze o kilkadziesiąt wat więcej prądu od 1080 8GB.

Przy karcie 1080 8GB zasilacz 550w wystarczy w zupełności, natomiast pod 1080Ti dobry zasilacz 550w 80+GOLD też wystarczy, ale przy obciążeniu może być głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...