Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

♫ musique ♫

Wymiana i5-4200M na i7-4700MQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

j/w w nazwie tematu. Postanowiłem wymienić CPU do mojego laptopa ( MSI GE70 ) i kupiłem i7-4700 ( który pochodzi z laptopa toshiba L50 ) zamiast mojego "starego" i5-4200m. Jeszcze do mnie ten procesor nie doszedł, a mam wątpliwości co do jego "drugiej strony", z tej, z której znajduję się czop. W aukcji miałem takie zdjęcie :

 

ZDJĘCIE

 

Czemu do licha ten procesor jest pokryty tą "czarną folią" ? Sprzedający powiedziałem że mogła ona leciutko się z jednej strony "odkleić" . Nie mam pojęcia o co chodzi, może ktoś mi to wytłumaczy.

 

Z góry dzięki za pomoc !

 

pozdro

post-559316-15082725373608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdopodobnie folia do izolacji elektrycznej, taka jak np. tutaj na płycie głównej: High-quanlity-Laptop-Motherboard-For-font-b-DELL-b-font-font-b-XPS-b-font-font.jpg (z napisami DIMM i WLAN).

 

Czasami taka folia jest potrzebna do uniknięcia zwarć, gdy np. dwie części muszą być zamontowane blisko siebie, albo chłodzenie zrobione w całości metalu mogłoby spowodować zwarcie. To, że folia się częściowo odlepiła to akurat nie ma żadnego znaczenia. Pewnie w Toshibie konieczne było jej doklejenie, bo chłodzenie miało jakieś wystające poza rdzeń elementy. W twoim laptopie może być ta folia już niepotrzebna, ale jak jest to pewnie też nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...