Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ARTURRO$$

Uszkodzony róg G4560 - będzie działać? Czy trzeba się obawiać chcąc go przetestować?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak jak w temacie, wrzucam zdjęcia jak wygląda ten procesor: 1 2

 

Co o tym myślicie jaka jest szansa, że taka sztuka będzie działać?

Czy testowanie takiego procesora niesie ze sobą duże zagrożenie dla płyty główniej?

Jak oceniacie szanse na to, że taki procek byłby sprawny?

Może ktoś wie czy w tym miejscu znajduje się jakiś ważny element?

 

Gdyby ktoś coś wiedział to będę wdzięczny za informacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa ze płycie się nic nie stanie .

Ale jak ten cpu zadziała to sie zdziwie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzyka dla płyty raczej nie ma, ale czy będzie działać ?, to sam narożnik także raczej powinien śmigać, co mu się stało spadł cz ktoś nieudolnie montował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa ze płycie się nic nie stanie .

Ale jak ten cpu zadziała to sie zdziwie xD

A dlaczego ma nie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś który go sprzedaje napewno wie w jakim jest stanie ;) Pewnie trup i szuka jelenia który się złakomi na kolejny test. Ta aukcja czy ogłoszenie na olx już kilka razy przewijała się przez allegro więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko będzie lipa. Rozwaliłem kiedyś Phenoma X4 i jakiegoś Q9400 i ścieżek na rogach było od groma.

Wsadzić do płyty możesz nawet pół procesora (dosłownie) nie ma prawa się nic stać dopóki nic na krótko nie jest zwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyń naukę - wsadzaj i odpalaj

:D

Zostawię rezultaty dla potomności - płyta główna cała i działa, procesor natomiast nie działa :E

Kumpel chciał trochę przycebulić i wyrwał go na OLX za jakieś grosze, a później do mnie @ARTURRO$$ sprawdź czy to kompa nie spali przypadkiem :E

Myślę, że te wszystkie sztuki uszkodzone czy co gorsza "nietestowane" można sobie w buty wsadzić. Ja gdybym miał sprzedawać to na pewno przetestowałbym u kogoś znajomego, chyba, że ktoś siedzi w piwnicy i nie ma znajomych z różnymi podstawkami (swoją drogą u mnie też ostatnio słabiej w tym temacie, dużo ludzi przerzuciło się na laptopy, a ja dalej wierny PC) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nawet taki uwalony procek może się komuś przydać.

 

Zwykle raczej to ma miejsce przy topowych K, ale jeżeli ktoś robił lapping, a procek się zepsuł... to IHS się przydaje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie chop siup przykleić IHS od 8700k na cokolwiek z LGA 1151 - po pierwsze kod mozaikowy 2D, w którym zapisano nr seryjny i batch jest też ostatnie 5 znaków z nr seryjnego + inny układ, ilość kondensatorów i rezystorów SMD wink.gif

No właśnie ja go wezmę tongue.gif już piszę na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawię rezultaty dla potomności - płyta główna cała i działa, procesor natomiast nie działa :E

Kumpel chciał trochę przycebulić i wyrwał go na OLX za jakieś grosze, a później do mnie @ARTURRO$$ sprawdź czy to kompa nie spali przypadkiem :E

Myślę, że te wszystkie sztuki uszkodzone czy co gorsza "nietestowane" można sobie w buty wsadzić. Ja gdybym miał sprzedawać to na pewno przetestowałbym u kogoś znajomego, chyba, że ktoś siedzi w piwnicy i nie ma znajomych z różnymi podstawkami (swoją drogą u mnie też ostatnio słabiej w tym temacie, dużo ludzi przerzuciło się na laptopy, a ja dalej wierny PC) ;)

 

Wytłuszczone święte słowa :)

 

Nie raz widziałem karty graficzne pokroju gtx 980 ti jako niesprawdzone/stan nieznany ! za kilka stówek czy licytacje i ludzie się na to nabierali, a ja się tylko za głowę łapałem, sprawdzenie takiej karty to nie lada problem, potrzeba płyty z PCI-Express której sprzedający oczywiście nie posiada :lol2:

 

Co do tego procka to rzeczywiście idą tam ścieżki w rogu i akurat są za coś odpowiedzialne.

 

 

Czasami nawet po wyłamaniu nóżki (AMD) proc nadal działał jeśli nie było to nic ważnego - miałem taki przypadek.

 

Podobnie z przepalonymi konektorami/stykami na procku intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny "trick" którzy ludzie stosują to zginanie kilku pinów na płycie i bajera "taką dostałem, nie prostuję i nie sprawdzam, sprzedaję jako uszkodzoną".

Nieźle się czasami ludzie na aukcjach biją o niesprawny złom :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może spowodować takie naderwanie rogu? Nieumiejętny delid? Czy jakiś bubek go ugryzł xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny "trick" którzy ludzie stosują to zginanie kilku pinów na płycie i bajera "taką dostałem, nie prostuję i nie sprawdzam, sprzedaję jako uszkodzoną".

Nieźle się czasami ludzie na aukcjach biją o niesprawny złom :E

 

Ta. Też się dziwię. Ostatnio chciałem sobie zrobić breloczek do kluczy z jakiegoś uwalonego i7 ale niekiedy taniej kupić jakiś procek na chodzie. :E

Nie rozumiem po co ktoś się rzuca na uwalony procek po parę dyszek. Jedyne do czego mogę sobie wyobrazić to zmiana czapy. Ale za taką kasę? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...