Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kurm28

ASSUS Prime X370-Pro vs Ciftec GPA-500W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zakupiłem dzisiaj zasilacz jak w temacie do płyty jak w temacie i proceora Ryzen 1600.

Problem (?) w tym, że zasilacz oferuje do CPU wtyczkę na 4 piny, a gniazdko jest na 8.

Podłączenie wtyczki 4pin nie powoduje reakcji płyty (na starym zasilaczu z 8 pinami wszystko działa).

 

Teraz pytanie - co dalej?

 

Wymieniać zasilacz na jakiś z 8 pinami?

Kupić przejściówkę z 4 na 8 pin? Takie coś może zadziałać?

 

Dzięki

 

pzdr

k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to GPA-500W B8 to spróbowałbym z przejściówką bo nowy zasilacz to minimum 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to GPA-500W B8 to spróbowałbym z przejściówką bo nowy zasilacz to minimum 250 zł

 

To ten i chyba tak zrobię z tą przejściówką.

Własnie wyczytałem w manualu, że system ruszy tylko na 8 pinach. Na 4 "niedyrydy".

 

W sumie mogłem od manuala zacząć, ale wszędzie piszą: "8 pn to tylko do extremalnego OC. Normalnie na 4 powinno iść." :D:D:D

 

pzdr

k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to GPA-500W B8 to spróbowałbym z przejściówką bo nowy zasilacz to minimum 250 zł

To nie ten, tamten ma już wtyczkę 4+4, to jakaś stara padlina musi być ;)

 

Edit: to ten :E

 

http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/odm-psu/seria-iarena-odm/gpa-500s8.html

 

Nie lepiej kupić jakąś nowoczesną 500-600 ?

Przejściówki nie są polecane, pamiętaj że z linii 12V karmi się zarówno proc jak i karta graficzna, brak wtyczki 8 pin oznacza że jest to stara konstrukcja i niekoniecznie nadającą się do nowych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten, tamten ma już wtyczkę 4+4, to jakaś stara padlina musi być ;)

 

Edit: to ten :E

 

http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/odm-psu/seria-iarena-odm/gpa-500s8.html

 

Nie lepiej kupić jakąś nowoczesną 500-600 ?

Przejściówki nie są polecane, pamiętaj że z linii 12V karmi się zarówno proc jak i karta graficzna, brak wtyczki 8 pin oznacza że jest to stara konstrukcja i niekoniecznie nadającą się do nowych zestawów.

 

Tak, to ten... ale chyba problem się rozwiązał sam, bo wygląda na to, że jest walnięty.

Podpiąłem stary zasilacz na 4 piny i (prawie) wszystko ruszyło (czyli to co w manualu stoi, że musi być 8 to sciema), a z tym nowym nic się nie dzieje.

Jutro idę do sklepu reklamować.

 

Martwi mnie co innego - w pierwszym podejściu, podpiąłem pod gniazdo CPU (8 pin), wtyczkę do zasilania grafiki (6 pin).

Niby nic się nie zadziało - wiatrak na procku nawet nie drgnął, ale teraz kiedy podpinam stary zasilacz, wiatrak rusza, tylko, że nic więcej się nie dzieje.

Klawiatura i mysz nie wstają, monitor sie nie wzbudza.

Zastanawiam sie, czy tym uchem nie spaliłem proca, albo czegoś na płycie. :(

Jeszcze powalczę, ale pewnie i tak wyląduję w serwisie na jakichś testach podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...