Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kapucynałke

Najnowsza aktualizacja windows - inwigilacja LVL HARD?

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 10 Fall Creators Update bierze na cel cheaterów - dzisiaj dostałem właśnie info o aktualizacji i pobrałem, przeczytałem że mają dodać 2 blokady "anty hakerskie" i od razu to skasowałem.

 

 

Nie chodzi tutaj o cheatowanie w grach typu cs itd tylko o korzystanie dajmy na to z trainerów, czy cheat engine kiedy chcemy sobie przejść jakąś grę na szybko albo już przeszliśmy i chcemy się pobawić.

 

Rzekomo ta aktualizacja ma blokować wszystkie próby inwigilacji w gry?

 

"W najnowszej aktualizacji do Windows 10 mają pojawić się dwa narzędzia, które mają na celu uniemożliwić graczom korzystanie z niedozwolonego oprogramowania. Pierwszym z nich jest TruePlay, czyli nowe API dostępne dla tytułów stworzonych w oparciu o platformę UWP. Pozwala ono na uruchomienie gry jako wyodrębnionego procesu, którego tożsamość nie jest jawna dla innych aplikacji, co ma skutecznie zablokować większość dostępnych trainerów. Czy zda to egzamin? Czas pokaże, choć z racji tego, że metoda ta ogranicza się do gier działających w UWP, raczej nie przyniesie ona rewolucji na zbyt szeroką skalę."

 

"Znacznie ciekawiej w mojej ocenie zapowiada się drugie nadchodzące narzędzie, które ochrzczono mianem Game Monitor. Pozwala ono grze na uzyskanie dostępu do szeregu informacji na temat systemu, w tym w szczególności do listy działających w tle procesów. W oparciu o te dane zawarte w danym tytule moduły do zwalczania cheaterów będą w stanie weryfikować, czy dany użytkownik nie korzysta z cheatów. Narzędzie to ma w związku z tym szanse okazać się znacznie skuteczniejsze niż wspomniany TruePlay, przy czym na tym etapie pojawia się kilka istotnych pytań. Raz, czy będzie ono dostępne dla wszystkich gier, czy tylko dla tych na platformie UWP? Druga opcja w zasadzie przekreśliłaby szanse na jego szerszą adaptację. Dwa, czy aby na pewno chcemy, żeby Microsoft dzielił się szczegółowymi informacjami na temat naszego systemu z twórcami gier? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Na całe szczęście Game Monitor będzie można w ustawieniach wyłączyć, jednak co zrobić, jeśli jej aktywacji będą wymagały nasze ulubione tytuły?"

 

No tak mikrotransakcje w grach i kupno skrzynek(najnowszy shadow of war) i trzeba blokować trainery.

 

czyli rozumiem że gra mi automatycznie wywali jak sobie odpale przysłowiowy trainer czy spróbuje zmodować grę ?

na czym to ma polegać ?

 

i ostatnia sprawa : Jaki procesor (najmocniejszy) współpracuje z windowsem 7, na i5-7600k miałem problemy z racji tego że system się wieszał i wbijał na windows 7 po 80% zużycia procesora a gry cięły niemiłosiernie więc wychodzi na to że i5-7600k wymaga win10 do poprawnego działania czy jest jeszcze jakiś bardzo dobry procesor do gier AAA nie oparty o kabylake i niewymagający win10 do aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No normalnie pora szykować czapeczki z amelinium!

 

---

 

Bajery antyczitowe to api z których gra może chcieć korzystać - nie musi. Póki nie poprosi systemu o ochronę, to jej nie dostanie.

 

---

 

Ostatnie platformy socketowe z formalnym wsparciem win7 to:

1151 (tylko skylake)

2011-3

AM3+

FM2+

AM1 ( :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie kochać Win 10...

 

Ja z ciekawości próbuję właśnie ściągać to cudo przez MCT i idzie mi to jak krew z nosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też po aktualizacji macie jakąś partycję 100MB FAT32? Wygląda że utworzył sobie boot na innym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No normalnie pora szykować czapeczki z amelinium!

 

---

 

Bajery antyczitowe to api z których gra może chcieć korzystać - nie musi. Póki nie poprosi systemu o ochronę, to jej nie dostanie.

 

---

 

Ostatnie platformy socketowe z formalnym wsparciem win7 to:

1151 (tylko skylake)

2011-3

AM3+

FM2+

AM1 ( :E )

Ryzen też działa na win7 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dla jednego trybu, poza tym win bedzie dazyl do robienia gier na UMP

 

 

TruePLAY nie wyłączysz a to właśnie blokuje trainery, nie cheatuje w grach multi więc UMP walić ale trueplay...

 

cofnąłem sobie aktualizacje do tyłu przez to bo tak jak pentium lubie przytrainerzyć żeby np ominąć nudnee zbieractwo w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że gra mi automatycznie wywali jak sobie odpale przysłowiowy trainer czy spróbuje zmodować grę ?

na czym to ma polegać ?

Obstawiam że to test nowego DRM z poziomu systemu.

Denuvo jest martwe, a walka ze "miliardowymi stratami" spowodowanymi piractwem to święty graal wydawców.

Microsoft wychodzi naprzeciw.

Inna potencjalna przyczyna to po prostu rozszerzenie telemetrii.

 

Ktoś w ogóle wierzy że ich obchodzą cheaterzy w CS:GO? :lol2:

 

Przecież jest opcja on off Po co panike siejesz?

Pytanie- co tak naprawdę wyłącza "off" i co będzie wyłączało po kolejnych aktualizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ile sprzedam używanego i5-7600k (4 miesiące) na gwarancji producenta jeszcze z 20 miesięcy ?

Downgrade do Anniversary Update, blokada aktualizacji i telemetrii nie wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakiś poradnik?

 

 

bo mi najlepiej to wyglada opcja sprzedania tego i zejścia na skylake, przeszedlem na 10 w nadziei ze micro$hit poprzestanie na krzywdzeniu windowsa a tutaj coraz więcej telemetrii i blokad na rzeczy "normalne" typu korzystanie z trainera więc nie ma sensu w to brnąć a kolekcja gier zamyka się na tych które powstały z dedykacją dla w7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakiś poradnik?

Np. google?

http://www.thewindowsclub.com/rollback-uninstall-windows-10-creators-update

https://mspoweruser.com/windows-10-creators-update-anniversary-update-downgrade/

 

Ewentualnie reinstalka Win10 w starszej wersji i upradge do wybranego buildu:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4000825

(pliki do pobrania w Microsoft Update Catalog, np. dla wersji 14393.970: http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4016635 )

 

Blokada aktualizacji- google.

 

Do blokowania telemetrii- np. O&O ShutUp10.

 

bo mi najlepiej to wyglada opcja sprzedania tego i zejścia na skylake, przeszedlem na 10 w nadziei ze micro$hit poprzestanie na krzywdzeniu windowsa a tutaj coraz więcej telemetrii i blokad na rzeczy "normalne" typu korzystanie z trainera więc nie ma sensu w to brnąć a kolekcja gier zamyka się na tych które powstały z dedykacją dla w7.

Gdyby Ci się udało sprzedać tego i5-7600K w dobrej cenie to przejście na i7-6700K nie byłoby głupim pomysłem.

Po wyjściu Coffee Lake 4c/4t to poziom i3, więc w dłuższej perspektywie dodatkowe wątki na pewno się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to że jedna z tych funkcji jest powiedzmy OK i wyklucza cheaterów z gry bo to taki systemowy DRM i gry będą z niego chciały korzystać, ale uderza mnie ten drugi True API

 

ma to blokować trainery czy nie prawda?

 

poza tym czy udostępnianie procesów i tego co mamy na kompie(programy) twórcom gier to nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym czy udostępnianie procesów i tego co mamy na kompie(programy) twórcom gier to nie za dużo?

Oczywiście że za dużo.

O wiele za dużo jest już co najmniej od czasu wyjścia Windows 8 (w przypadku PC), a pewnie i wcześniej.

 

Niestety- jako szary użytkownik niewiele możesz z tym zrobić.

Tutaj potrzebna byłaby ostra interwencja na najwyższym poziomie politycznym, ale te pi.dy z Komisji Europejskiej i innych instytucji UE wolą się zajmować pierdołami narzuconymi przez lobbystów niż masową inwigilacją swoich obywateli przez amerykańskie, chińskie i koreańskie korporacje.

W tej sytuacji deklaracja sprzed kilku lat że celem UE jest wyprzedzenie USA w dziedzinie innowacyjności gospodarki brzmi po prostu śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie się manipulować jak dzieci lizakiem. To jest aż przykre.

Czy ktokolwiek się wysilił i rzucił okiem na msdn czym w ogóle są wspomniane rzeczy?

 

Znowu bezmyślnie czytacie i bierzecie na poważnie "newsa", którego jedynym celem jest sianie dezinformacji i prowokowanie gównoburzy.

#dziennikarstwoXXIwieku

 

Bo jest dezinformujący. Obie rzeczy to funkcjonalność pod UWP, z czego Game Monitor to klasa z de facto jedną metodą, służącą do zapytania użytkownika czy zgadza się na antyczity.

No po prostu straszne rzeczy, pora panikować :lol2:

 

poza tym czy udostępnianie procesów i tego co mamy na kompie(programy) twórcom gier to nie za dużo?

Każdy proces natywny może od zawsze sobie robić takie rzeczy. Nie potrzebuje do tego nowego, wyspecjalizowanego API.

 

Czapeczki z aluminium już przyszły? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siejecie panikę, a najpierw doczytajcie umowy licencyjne i regulaminy do wszelkich gier online. W wielu przeczytacie, że gra tka na prawdę i tak zbiera dużo więcej informacji niż niektórym się wydaje, że i tak ma dostęp do innych procesów, do konfiguracji sprzętowej, do szczegółów na temat połączenia z siecią itp. Zatem tu kompletnie nic się nie zmienia w związku z nowym rozwiązaniem.

Co do samego zabezpieczenia, to dobrze, przynajmniej będzie bat na głupich ludzi, którzy psują rozgrywkę. Ponadto próba obejścia powinna kończyć się utratą licencji na system i formatem wszystkich dysków w kompie. Mowa oczywiście o grach online, w singlu niech tam każdy robi sobie co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponadto próba obejścia powinna kończyć się utratą licencji na system i formatem wszystkich dysków w kompie.

Aleś żeś teraz popłynął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cofnięciu aktualizacji mam na dysku SSD 10gb mniej wolnego, dysk mały i zostało tylko 30gb miejsca

 

czy sie zrobiła jakaś kopia zapasowa? czy szukać gdzie indziej problemu? było prawie 40gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A co to ma do tematu? Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem. Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.
    • Zaplecze już jest budowane.  Nie będzie natomiast tego straszenia i trzymania całych sil tuż pod granicą przez kilka miesięcy, które widzieliśmy w przypadku Ukrainy.   @adashi Ukraina nie przegrała i zapewne nigdy nie przegra, bo się nie podda. Będzie walczyć na froncie jak i partyzancko na terenach okupowanych. Póki co wszystkich zadziwia że trzymają tak dużą cześć swojego terenu pod swoja kontrolą. Ale to już tu omawialiśmy.
    • Tylko właśnie dzięki działaniom Ryanair Modlin ma płynność finansową pozwalającą na kredyt na rozbudowę.
    • ciastolina35   najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem moj soc voltage to okolice 1v, a dokkladniej to 0,981V moze windowsa zreinstalluje? chociaz to chyba nie wina windowsa, od poczatku startu pc sie to dzieje  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...