Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wirmo2

Jak działa podział sygnału ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że czasami, chodź bardziej często jak coś pobieram to są takie dropy, często też do zera albo do kilku mbit, na sekundę do paru sekund. Potem znowu narasta i znowu drop i tak w kółko. Podłączenie po kablu.

 

Zastawiałem się czym jest to spowodowane i zdałem sobie sprawę, że przecież to łącze jest też udostępniane po wifi.. i czy to może o to chodzić ? Jak to dzielenie działa.. przykładowo wykorzystuje sobie łącze i ktoś też korzysta z wifi.. i w momencie jak coś pobiera no to przecież coś musi decydować o pierwszeństwie.. I doszedłem do tego że po prostu jest zasada kto pierwszy ten lepszy i jakie urządzenie w danej chwili chce skorzystać z łącza to bierze sobie 100%, a na pozostałych zanika i tak w kółko...

 

Tak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak to nie powinno wyglądać.

Ostatecznie możesz spróbować ustawić odpowiednio QoS na routerze, albo wypróbować, jeśli masz więcej niż jeden PC, cfosspeed.

Masz też możliwość sprawdzenia czy istnieje jakiś nowszy firmware do Twojego routera, i po zapisaniu wcześniej ustawień, zaktualizować go.

Możesz też dokonać aktualizacji sterowników do swojej karty sieciowej.

Czasami na stronie producenta nie ma najnowszych, i trzeba szukać po oznaczeniu chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak to nie powinno wyglądać.

Ostatecznie możesz spróbować ustawić odpowiednio QoS na routerze, albo wypróbować, jeśli masz więcej niż jeden PC, cfosspeed.

Masz też możliwość sprawdzenia czy istnieje jakiś nowszy firmware do Twojego routera, i po zapisaniu wcześniej ustawień, zaktualizować go.

Możesz też dokonać aktualizacji sterowników do swojej karty sieciowej.

Czasami na stronie producenta nie ma najnowszych, i trzeba szukać po oznaczeniu chipsetu.

Dzięki, za odpowiedź. Dokonałem na razie aktualizacji sterownika karty sieciowej.. Poprzedni był z 2011r, teraz jest z 2017r :E

 

Szkoda, że nie ma gdzieś opisu jakie zachodziły zmiany.

 

Co do urządzeń, to jeden PC-et, reszta to 2-4 urządzenia na wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...