Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LoockerPL

Modernizacja starego komputera. Budżet 1-1.5k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę podrasować swój dość stary komputer aby móc pograć chociaż na low w nowe tytuły takie jak np. fifa 18 itp. Komputer służy mi tylko i wyłącznie do gier i surfowania po internecie.

 

Mój komputer:

 

Procesor: Intel i3-2120 CPU 3.3GHz

 

Ram: 4gb ddr3 665mhz

 

Grafika: AMD Radeon HD 7450 1gb 64bit

 

Płyta główna: Foxconn 2ABF, chipset Intel H61 (Cougar Point)

 

Dysk: SATA 1TB 6GB/s

 

Zasilacz: Nie mogę nigdzie znaleźć info o nim, ale załóżmy że on też jest do wymiany.

 

System: Microsoft Windows 7 Home Premium (x64) Build 7601

 

 

 

Budżet tak jak w temacie 1.000/1.500zł

 

 

 

Jak widać komputer to żółw na maksa, nie można pograć nawet w tytuły które wyszły 5 lat temu. Od czego zacząć modernizacje? Ważna informacja. Nie mam na już tej kwoty, chcę powoli sobie kupować pojedyńcze podzespoły także ważna jest dla mnie kolejność zakupów. Czyli muszę wiedzieć od czego najlepiej będzie zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500K - 350zł (I7 2600 - 530zł)

Zasilacz Veo L2 500W - 180zł

1050tka Ti - 700zł

 

ramu możesz dołożyć drugą taką samą kość - wyjdzie koło 50zł.

 

Ale.. nie bardziej opłacalne będzie sprzdać tą skrzynke tak jak stoi (z 500-600zł) i kupić coś nowego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt bo tak ajk wspomniałem wyżej, nie mam tej kwoty na teraz więc raczej to odpada i pozostaje mi tylko dokupowanie powoli części. Poczekam jeszcze na opinie od innych użytkowników forum co do części, które mi wyżej wymieniłeś. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdz co na tym zasilaczu jest napisane.. bo programowo nie da rady zobaczyc.

 

A kupowanie na raty nic tu nie da bo trzeba obie części mieć abyś poczuł tą różnicę.. ewentualnie kartę na początek i można spróbować już pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde brałbym od razu ale aukcja już zakończona. To mówicie, żeby zacząć na razie od procka, później karta graficzna, zasilacz i ram, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde brałbym od razu ale aukcja już zakończona. To mówicie, żeby zacząć na razie od procka, później karta graficzna, zasilacz i ram, tak?

Nie. Patrz tutaj wychodzi, że karta i ram, a procesor da radę pod fifę. Zależy co innego chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że płyty głównej nie muszę wymieniać? Kupiłem zasilacz COOLERMASTER G450M 450W i procesor Intel Core i7 2600 - Socket 1155, czekam na paczkę. Za miesiąc dokupię kartę Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC 4GB GDDR5 (128 Bit) i jakieś 4gb ramu. Jeżeli skompletuje już to wszystko to fifa 18 na jakich ustawieniach pójdzie? Forze horizon 3 da radę odpalić? BF1, PUBG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim sprzęcie wszystkie gry odpalisz jakie byś nie chciał, kwestia ustawień grafiki co do płynnej rozgrywki.

 

edit.

 

Płyty nie musisz wymieniać choć ten Foxconn do dobrych nie należy, ogrania 8GB RAM jedynie, więc jak byś chciał w przyszłości większą ilość RAM to będziesz musiał ją wymienić bo do tego procesora możesz dać dużo mocniejsze karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdziesz taniego i7 , to mozesz wziąć Xeona E3-1230 v2: http://allegro.pl/xeon-e3-1230-v2-3-3ghz-lga1155-warszawa-sklep-i6911969837.html

 

To jest de facto i7-3770, tylko 100MHz niżej taktowany i bez zintegrowanej HD graphics. Dla pewności wgraj najnowszy bios i powinien śmigać.

 

Tylko taka uwaga, sprawdź najpierw jaki jest prawidłowy model twojej płyty bo czegoś takiego jak "Foxconn 2ABF" chyba nie ma w przyrodzie. Jest Foxconn H61A, H61S, H61M-S itd. Chyba że to jakaś płyta wyjęta z jakiegos komputera mniej lub bardziej firmowego, bez supportu ze strony producenta- wtedy moze lepiej tego Xeona sobie podarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...