Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzy5i3k

[Zestaw] MiniITX z GF1060 6GB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

postanowiłem sprzedać swoje PS4 Pro oraz jeden z laptopów i złożyć sobię małą maszynkę do gier.

Chcę całość zmieścić w obudowie MiniITX, podłączyć do TV i schować na półce RTV o wymiarach 45x25x40 (szer. x wys. x gł.).

 

Co do GPU, jestem praktycznie pewny że będzie to Zotac GTX 1060 6GB Mini (chyba że jest coś ciekawszego) za 1100,00 PLN.

Mam swój boxowy W10, dysk twardy (640GB HDD), bezprzewodową klawiaturę i mysz.

 

Potrzebuję pomocy z całą resztą - szacuję, że zostanie mi ok 1000,00 PLN (części mogą być używane).

Procesor: nie planuję OC (może być AMD);

Płyta główna: MiniITX

Pamięć RAM: min. 8GB

Karta graficzna: Zotac GTX 1060 6GB Mini

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue 640GB (HDD)

Obudowa MiniITX z zasilaczem: tutaj tak naprawdę nie ma znaczenia - ważne żeby zasilacz uciągnął (jakie TDP będzie miał zestaw?)

System: Windows 10 PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj budzet malutki jak na itx. oczywiscie do jakiejs i5 serii 4xxx powinno wystarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na szybko:

 

CPU: i3-7100 (465,00 PLN);

MOBO: ASRock H110M-ITX (259,00 PLN);

GPU: ZOTAC GTX 1060 3GB Mini (859,00 PLN);

RAM: Crucial DDR4 8GB 2133MHz CL15 (289,00PLN)

Dysk: Mam

Obudowa z zasilaczem: zostaje 250,00 PLN

System: Mam

 

Co Wy na to?

 

PS. A może jakiś RYZEN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tej i3 7100 bierz g4600 koszt 300pln wydajnosc prawie identyczna a tanszy o te 165pln.druga opcja to tak jak piszesz jakis ryzen 1200 chyba jest w podobnej cenie co ten i3 7100 tylko plyta pewnie bedzie drozsza.mysle ze ryzen 1200 podkrecony do jakis 3,8ghz bylby lepsza opcja niz ten pentak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuję nic podkręcać - komputer ma być jak najcichszy.

Czy ten G4600 będzie działać tak samo jak i3-7100 w grach?

 

Upgrade nie planuję - komputer trafi do pokoju dzieciaka po premierze PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecan 1060mini od gigabyte dużo lepsze opinie niz zotac mam działa super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jednak i3-7100 ze względu na zintegrowane GPU - możliwe że się wstrzymam kilka dni/tygodni żeby jednak kupić 1060 w wersji 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jednak i3-7100 ze względu na zintegrowane GPU - możliwe że się wstrzymam kilka dni/tygodni żeby jednak kupić 1060 w wersji 6GB.

G4600 ma taką samą integrę jak i3 7100, nawet chyba identycznie taktowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jednak i3-7100 ze względu na zintegrowane GPU - możliwe że się wstrzymam kilka dni/tygodni żeby jednak kupić 1060 w wersji 6GB.

no fantazja jest od tego zeby sie bawic na calego :E a tak powazniej to tak jak bys wyj... te 170pln do scieków no ale jak jest taki kaprys to nic mi do tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wyszło moje zacofanie - byłem pewny że Pentiumy nie mają wbudowanego GPU :).

 

Finalnie wybrałem:

 

CPU: Intel Pentium G4600 - 295,00 PLN

MOBO: MSI B250I PRO - 345,00 PLN

RAM: GoodRam IRDM DDR4, 8GB 2400MHz - 299,00 PLN

PSU: Chieftec 400W (GPA-400S8) - 129,90 PLN

CASE: Kolink Satellite Plus - 179,20 PLN

 

Całość z KW: 1272,92 PLN

 

Do kupienia:

GPU: Zotac GeForce GTX1060 MINI 6GB GDDR5 (najtańsza 6GB za 1099,00 PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wziąć tego Asrocka, ale w sklepie w którym kupuję niestety musiałbym czekać na aktualizację BIOSu do środy i płyta razem z usługą wyniosłaby mnie w sumie 300,00 PLN.

 

Tak mam przynajmniej obsługę pamięci 2400MHz, slot na dysk M.2 (przyda się), podobno szybsze PCI-E i sprzęt już jutro w domu.

Nie wydaje mi się, żebym tracił coś z wydajności korzystając z tego chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wziąć tego Asrocka, ale w sklepie w którym kupuję niestety musiałbym czekać na aktualizację BIOSu do środy i płyta razem z usługą wyniosłaby mnie w sumie 300,00 PLN.

Chcą cie oszukać. Od co najmniej pół roku (gdzieś od kwietnia) nie trzeba robić żadnych aktualizacji biosu żeby kaby lake działał. No chyba że ta płyta im się na półce przeleżała od stycznia albo lutego, to faktycznie bym jej nie brał, bo gwarancja leci i jak ci padnie tuż przed końcem to będa robić wszystko żeby jej nie uznać  :D

Co to za kombinatorzy alpejscy? :)

 

Tak mam przynajmniej obsługę pamięci 2400MHz, slot na dysk M.2 (przyda się), podobno szybsze PCI-E i sprzęt już jutro w domu.

Nie wydaje mi się, żebym tracił coś z wydajności korzystając z tego chipsetu.

Oczy mi pękają jak czytam te farmazony. Oczywiscie że na płycie z chipem H110 będzie obsługa pamieci 2400MHz - pod warunkiem że procesorem będzie dowolny Kaby lake. To "podobno szybsze PCI" jest tak samo szybkie na obu płytach, na obu działa w trybie x16.

 

Slot M.2 w tego rodzaju komputerku będzie nieprzydatny. Nie wiem po co miałbyś tam wkładać droższy dysk NVMe (bo przecież nie kupisz dysku SATA ze złączem M.2) zamiast dołożyć do 2,5" ale o większej pojemności.

 

Ogólnie - jest śmieszno i straszno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że na siłę próbujesz mi dowalić i nie rozumiem dlaczego.

Poważnie taki problem jest z tym, że wydałem 50 złotych więcej na płytę?

Czy na niej mój komputer do WoWa będzie chodził gorzej?? Jeżeli nie, to nie wiem o co Ci naprawdę chodzi...

 

Tam gdzie zawsze kupuję sprzęt, jest wyraźnie napisane, że płyta wymaga aktualizacji więc nie miałem zamiaru ryzykować.

Zwłaszcza że na stronie producenta jest wyraźne info, że 7gen działa dopiero po upgrade BIOSu - nawet w sklepie, który zaproponowałeś, opis wskazuje że płyta obsługuje tylko procesory 6gen.

Nie siedzę i z nudów nie czytam milionów artykułów na temat sprzętu - nie jest to moją pasją i najzwyczajniej nie mam na to czasu...

 

Co do M.2 to owszem - mam zamiar kupić dysk 120GB (M.2 2280) SATA na system, który będzie sobie siedział niewidoczny pod płytą.

Być może dla wygody skorzystam i wrzucę też do drugiego slotu M.2 kartę WiFi :o :o :o.

 

PS. Od wielu lat kupuje sprzęt tylko i wyłącznie w morelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że na siłę próbujesz mi dowalić i nie rozumiem dlaczego. Poważnie taki problem jest z tym, że wydałem 50 złotych więcej na płytę?

Bo wypisujesz bzdury, popisujesz się ignorancją i w ogóle masz jakieś dziwne podejście do tematu. Najpierw chcesz wydać 1000zł na zestaw ITX (pewnie dlatego, że wydawało ci się że jak "mały" to będzie mało kosztował) a potem przepłacasz ~80zł za płytę. Gdzie tu sens i logika? Po co nas o zdani epytasz, skoro najwyraźniej uważasz że i tak wiesz najlepiej? Po co zakładasz temat?

 

W sklepie jest napisane, że wymaga aktualizacji
Dlatego ci napisałem że cie chcą oszukać (albo na kasę za niepotrzebną aktualizację, albo za ~80zł drożśzą płytę). Też ci źle, że ktoś cie chce uchronić przed paparuchami?

 

Zwłaszcza że na stronie producenta jest wyraźne info

 

Poważnie taki problem jest z tym, że wydałem 50 złotych więcej na płytę?

W sklepie jest napisane, że wymaga aktualizacji więc nie miałem zamiaru ryzykować, a potem szukać kogoś z prockiem 6gen. Zwłaszcza że na stronie producenta jest wyraźne info, że 7gen działa dopiero po upgrade BIOSu.

Bios pod kabylake producent do tej płytywypuścił w październiku albo listopadzie 2016r. Z tamtego okresu pochodzi to info. Myślisz że płyty wyprodukowane w lipcu/sierpniu/wrześniu 2017r. miałyby starszy bios? :D

Nawet w sklepie, który zaproponowałeś, opis wskazuje że płyta obsługuje tylko procesory 6gen.

- dlatego trzeba się trochę znać i mieć jakiś minimalny kontakt ze sprzętem- a nie wierzyć we wszystko co ci sprzedawca powie.

 

Co do M.2 to owszem - mam zamiar kupić dysk 120GB (M.2 2280) na system - ceną i parametrami praktycznie nie różni się 2,5".
No pewnie że się nie różni, bo kupisz dysk SSD SATA - tylko ze złaczem M.2. Dyski NVMe są droższe niz SATA. Czyli wydasz 80zł na droższą płytę tylko po to, żeby sobie kupić dysk SSD tej samej klasy (SATA3) tylko z innym złączem. Logika master level :D

 

 

PS. Od wielu lat kupuje sprzęt tylko i wyłącznie w morelach.

Czyli to morele grają w kulki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dalej ciągnąć tej dyskusji, mam za dużo obowiązków w pracy i nie chcę się dodatkowo denerwować.

Skoro na podstawie pierwszego postu uważasz, że na komputer chcę wydać 1000,00 PLN i budżet jest nie do ruszenia, gratuluję i dziękuję za fachową (i uprzejmą) pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dalej ciągnąć tej dyskusji, mam za dużo obowiązków w pracy i nie chcę się dodatkowo denerwować.

Czyli nic nie zrozumiałeś. Klasyczne "nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie to co wyżej i się nie denerwuj. Kupiłeś mobo jakie kupiłeś i wszystko jest ok.

Z tym biosem to nigdy nie wiadomo na co trafisz. Asrock płyty z biosem pod Kaby ma pod rewizją 3.0. Wątpię żeby na stocku H110M ITX miał bios pod Kaby Lake.

 

Ktoś ma chyba jakiś problem z emocjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym biosem to nigdy nie wiadomo na co trafisz. Asrock płyty z biosem pod Kaby ma pod rewizją 3.0. Wątpię żeby na stocku H110M ITX miał bios pod Kaby Lake.

Od kwietnia/maja 2017r. każda płyta każdego producenta (kupowana na bieżąco, nie jakiś leżak kupiony w styczniu/lutym i nie sprzedany do tego czasu) miała bios gotowy pod kabylake. Nie masz pojęcia o czym piszesz, albo masz coś wspólnego z jakimś sklepem, który rucha klientów wmawiając im, że potrzebują aktualizacji bios.

 

Ktoś ma chyba jakiś problem z emocjami.

Tak, on ma problem z emocjami i wiedzą a ty z wiedzą i poczuciem zagrożenia, że ktoś cię wysadzi z siodła naczelnego klepacza pclaba :D

Nie bój się, za jakiś czas mi się znudzi obcowanie z ignorantami i zrobie sobie przerwę, będziesz mógł klepać swoje dyrdymały ile wlezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj nam wszystkim pewność, że ta płyta byłą wyprodukowana w tym okresie. Zakładam, że te płyty w produkcji są już dawno EOL. Jak nie dasz takiej gwarancji, to autor zostanie z sprzętem bez możliwości jego uruchomiania. Dopiero wtedy będzie się czuć jak to Ty określasz "wyruchany"

 

Ostatnio nawet tutaj na forum, G4600 poszedł pod H110 Asrock mATX bez 3.0 i był lament i płacz, że nie działa. Dasz pewność?

Wydać kilka złotych na aktualizację biosu nie szkodzi nie mając pewności, są sklepy który w ogóle za to nie kasują.

 

Oczywiście w kombo nie mają leżaków, zwrotów, wszystko świeże i pachnące prosto z linii produkcyjnej. Nigdzie nie znalazłem informacji w żadnym sklepie co by ta płyta obsługiwała 2400 MHz na starcie także, jeżeli jesteś pewien, że wszystkie sklepy mają nieaktualne opisy i że mają świeże płyty wyprodukowane w przeciągu ostatnich 5-6 miesięcy, to ok. Daj taką gwarancję a jak nie to pokryj później ewentualne koszty z tym związane.

 

Nie bój się, za jakiś czas mi się znudzi obcowanie z ignorantami i zrobie sobie przerwę, będziesz mógł klepać swoje dyrdymały ile wlezie :D

 

Cieszę się, że jesteś. Jest z kim zdanie wymienić  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedawca wmawia klientowi że musi zapłacić za coś, czego tak naprawdę nie musi robić - to znaczy że rucha klienta.

 

To daj nam wszystkim pewność, że ta płyta byłą wyprodukowana w tym okresie.

Jeżeli to morele, to maja taki przerób, że na 100% płyta nie została wyprodukowana przed marcem/kwietniem 2017. 100%. Jeśli mimo to w morelach mówią, że potrzebna jest aktualizacja (którą po ok. roku od wydania właściwego biosu sami powinni zrobić za friko z czystej przyzwoitości)- to znaczy że chcą klienta ruchać na kasę. Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ode mnie.

Dziękuję uprzejmie.

 

Mam teraz dosyć istotne pytanie, na które nadal nie otrzymałem odpowiedzi...

Czy płyta MSI B250I PRO będzie w jakikolwiek sposób sprawowała się gorzej niż inna z chipsetem H110?

Zawsze mogę ją zwrócić, jednak jeżeli wydajność będzie taka sama, mimo wszystko wolałbym skorzystać z dostępnych slotów M.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi nie musi robić. Cholera wie co dostaniesz, cholera wie z kiedy jest ta płyta, cholera wie jaki zapas tych płyt miał dystrybutor.

 

https://www.scan.co.uk/products/asrock-h110m-itx-intel-h110-s-1151-ddr4-sata3-6gbps-intel-gigabit-lan-usb-30-mini-itx

 

Produkt oznaczony jako EOL. Ciekawe od kiedy. Może od początku 2017 roku? ;)

 

Dziękuję uprzejmie.

 

Mam teraz dosyć istotne pytanie, na które nadal nie otrzymałem odpowiedzi...

Czy płyta MSI B250I PRO będzie w jakikolwiek sposób sprawowała się gorzej niż inna z chipsetem H110?

Zawsze mogę ją zwrócić, jednak jeżeli wydajność będzie taka sama, mimo wszystko wolałbym skorzystać z dostępnych slotów M.2.

 

Nie będzie sprawować się gorzej. Wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi nie musi robić. Cholera wie co dostaniesz, cholera wie z kiedy jest ta płyta, cholera wie jaki zapas tych płyt miał dystrybutor.

To niech szuka sprzedawcy, który mu da gwarancję że bios będzie pod kaby albo niech mu to zrobi za friko. Domaganie się kasy za aktualizację biosu sprzed niemal roku to krańcowa bezczelność.

 

Żaden normalny dystrybutor nie ma takich zapasów, żeby mieć w magazynie w sumie budżetowe płyty główne sprzed 8-9 miesięcy. Jemu też leci okres gwarancyjny. Chyba że jego plan biznesowy zakłada magazynowanie a nie sprzedaż sprzętu :D

 

Produkt oznaczony jako EOL.
No i co z tego? To informacja która mówi ci tylko o tym, że nie jest w tym momencie produkowany (o ile to w ogóle prawda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...