Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adren

[3500 zł] Laptop dla studenta informatyki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W najbliższy weekend zaczynam następne studia na kierunku "Informatyka w Biznesie" i w związku z tym muszę zakupić sprzęt, który na tymże kierunku będzie nieodzowny - laptop. Przyznam szczerze, że długo rozmyślałem nad zakupem Maca, jednak koszt zakupu + konieczność stawiania miliona wirtualek w celu dokończenia jakiegokolwiek projektu trochę mnie odstraszył i raczej idę w kierunku Windy. Sprzęt będzie używany głównie na uczelni + projekty w domu, a także proste czynności związane z pracą (mail, Office etc.). Nie montuję, nie bawię się grafiką, nie gram. Na czym mi zależy:

 

- schludny, biznesowy wygląd (cokolwiek przypominającego sprzęt gamingowy - odpada - teraz jestem właścicielem Lenovo Y50-70 i mam dość),

- długi czas pracy na baterii,

- w miarę sensowna matryca,

- dysk SSD.

 

Budżet podany w temacie jest orientacyjny - jeśli miałbym dopłacić 300-400 zł i otrzymać sprzęt klasę wyższy - nie ma najmniejszego problemu.

 

Pozdrawiam,

Adren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 za 3149zł

Ideapad 320 to sprawdzona konstrukcja, tu w połączeniu z najnowszym 4-ro rdzeniowym procesorem i5, ale niskonapięciowym (jego odpowiednikami w starszej generacji są procesory z końcówką HQ), w zestawie z 256GB dyskiem SSD oraz kartą graficzną MX150 z 2GB pamięci .Ma matową matrycę FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U/16GB/256/Win10X FHD 3819 złotych

Solidny, dobrze wykonany laptop z matową matrycą FHD IPS i cichym systemem chłodzenia. Ma trzyletnią gwarancję, bardzo wygodną klawiaturę i dobre przebiegi na baterii. ThinkPady są znane z niezawodności i trwałości, nawet te tańsze serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThinkPady są znane z niezawodności i trwałości, nawet te tańsze serie.

 

Potwierdzam, to bardzo dobre sprzęty.

 

Co jest warte podkreślenia, to fakt że ThinkPady mają Windows Pro, który jest ważny dla informatyków, programistów i innych tego typu użytkowników. Ma się większą kontrolę nad systemem, nad tym na co mu się zezwala, jakie aktualizacje można zainstalować itd. Z doświadczenia wiem, że w sprawach informatycznych to bywa naprawdę przydatne.

 

Bliżej budżetu jest wersja z 8GB RAM, więc może na nią warto spojrzeć:

 

Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U/8GB/256/Win10PX GF940MX FHD 3769zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 5568 i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD

Typowy model biznesowy od Dell. Matryca FULL HD, procesor 7 generacji, aluminiowa obudowa dobre wykonanie, podświetlana klawiatura, jest całkiem lekki 1.9kg wagi więc daje to mobilność, dysk SSD m.2 dalej slot SATA masz wolny, 3 letnia gwarancja biznesowa od Della na bardzo dobrym poziomie, dobre wyniki pracy na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał brać w tym budżecie coś z niskonapięciowym procesorem wybrałbym:

ASUS P4540UQ-FY0065R i5-7200U/8GB/256SSD/Win10P 940MX za 3799zł

To biznesowy model Asusa, który prócz braku podświetlanej klawiatury, ma praktycznie same zalety:

-dobra matowa matryca FHD IPS

-256GB dysk SSD M.2

-możliwość instalacji kolejnego dysku (SSD/HDD) na SATA

-wydajny i wymienny 6-cio komorowy akumulator

-klapy serwisowe ułatwiające rozbudowę

-napęd optyczny

-dedykowana karta graficzna GF 940MX

-Windows 10 w wersji PRO

-cichy i wydajny układ chłodzenia

-możliwość rozbudowy do 32GB pamięci ram

-36 miesięczna gwarancja onsite z naprawą na miejscu (obowiązkowa rejestracja w ciągu roku od zakupu: https://asus-serwis.pl/info/onsite )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że do każdego z tych modeli przekonuje mnie coś innego - seria ThinkPad - wytrzymałość, jakość wykonania, pewność, jednak gorsze parametry od konkurencji; Dell - wszystko okej, ale brak matrycy IPS oraz brak dedykowanej grafy trochę psuje; Asus - ten model wydaje mi się najbardziej ciekawy - ma wszystko czego potrzebuję.

 

Odnośnie ASUS-a - jest dostępny tylko w x-Komie, na Allegro również prócz sklepu x-komu nikt go nie posiada - znacie jakieś zamienniki/modele wyżej-niżej, które jakością etc. będą trzymały klasę wcześniej wymienionego modelu i będzie ogólnodostępny - Allegro jak najbardziej wchodzi w grę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeżeli zabierany jest na uczelnie mniejszy model Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/16GB/256/Win10X FHD

Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena. Waga poniżej 2 KG. Do domu do pracy najlepiej dokupić monitor zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...