Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ReevoX

Zotac Gwarancja 5 letnia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie firmy Zotac i ich serwisu.

Otóż powiedzmy, że chcę sobie kupić ich kartę u dystrybutora ABC Data. Z tego co wiem nie dostanę od nich gwarancji (od ABC). W takim razie zarejestruję kartę od razu po kupnie na stronie Zotac z dowodem zakupu, i rozumiem, że po akceptacji mojej rejestracji na stronie Zotac dostanę bez problemu 5 lat gwarancji i w razie jeżeli karta się zepsuje czy coś innego złego się z nią stanie to będę musiał wysyłać do serwisu Zotaca za granicą zgadza się? Dobrze wszystko ogarniam? Niby na stronie Zotac jest napisane 2+3 ale nie wiem jak to interpretować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jak interpretować? dwa przez sklep i następne trzy bezpośrednio... abc data daję normalnie rękojmie (często dłuższą niż ustawowe 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat gwarancji oznacza, że przez dwa lata podstawowe kierujesz się do firmy która sprzedała ci produkt Zotac. Natomiast przez trzy kolejne lata bezpośrednio do producenta:

"Roszczenia gwarancyjne w przedłużonym okresie gwarancyjnym należy składać bezpośrednio do ZOTAC. Roszczenia z tytułu przedłużonej gwarancji należy wysłać do ZOTAC

na adres: support@zotac.com(...)".

 

Powyżej wycinek z warunków gwarancji Zotac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w systemie karta ma status eol (produkt wycofywany) i widnieje, tak jak na tej fakturce - 3 mies. rękojmi... więc tyle rękojmi jest, nt, to czy przyjmą ją na ew. gwarancję, trzeba z nimi ustalić - jeśli się wypną, to wtedy uderzać do zotaca... to nie msi, więc pewnie coś poradząwink.gif

 

ps. jak to dokładnie jest z tym... Ty ją od nich kupiłeś, czy kupujesz od kogoś, kto już to zrobił?

 

EDIT:

 

Sprawa wyjaśniona - to używana karta... jak to napisali:

 

TPT: Towar po testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac w syg. mam zotaca kupiona w techplanet i poprzedni wlasciciel nie mial pojecia ze sie ja rejestruje wiec karta ma 2 lata gwarki ale ze sklep techplanet sie zwinal myslalem ze jest po gwarce.napisalem do zotaca i sie okazuje ze bez najmniejszych problemow mam gwarancje 2 lata od daty zakupu.wystarczy odeslac do uk.karta zostanie wymieniona na nowa bez zabaw w naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w systemie karta ma status eol (produkt wycofywany) i widnieje, tak jak na tej fakturce - 3 mies. rękojmi... więc tyle rękojmi jest, nt, to czy przyjmą ją na ew. gwarancję, trzeba z nimi ustalić - jeśli się wypną, to wtedy uderzać do zotaca... to nie msi, więc pewnie coś poradząwink.gif

 

ps. jak to dokładnie jest z tym... Ty ją od nich kupiłeś, czy kupujesz od kogoś, kto już to zrobił?

 

EDIT:

 

Sprawa wyjaśniona - to używana karta... jak to napisali:

 

Kartę kupiłem od sprzedawcy z allegro tak naprwadę. Osoba ta mówiła, że bez problemu zarejestruję kartę na stronie Zotac i ma 5 lat gwarancji u nich.

Napisałem do Zotaca, wysłałem fakturkę. Napisali mi, że skontaktują się z ABC Data jak najszybciej i dadzą znać.

Kolejna sprawa. Czy ktoś tutaj rejestrował kartę przez automat zotaca i jak kartę rejestrował to dostał po paru dniach powiadomienie o przyjętej rejestracji czy odrzuconej? Ponieważ również oprócz napisania do supportu Zotaca, zarejestrowałem kartę i nie wiem czy mi ją przyjmą czy nie.

Jeżeli mi nie przyjmą sprzedawca zgodził się przyjąć kartę i zwrócić środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz tylko maila wysyłanego przeza automat z potwierdzeniem rejestracji produktu (i danymi, które podałeś na ich stronie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba ta mówiła, że bez problemu zarejestruję kartę na stronie Zotac i ma 5 lat gwarancji u nich.

 

Nigdy nie ufaj sprzedawcom na allegro ;)

 

Czy ktoś tutaj rejestrował kartę przez automat zotaca i jak kartę rejestrował to dostał po paru dniach powiadomienie o przyjętej rejestracji czy odrzuconej? Ponieważ również oprócz napisania do supportu Zotaca, zarejestrowałem kartę i nie wiem czy mi ją przyjmą czy nie.

 

Ja rejestrowałem ostatnio dwa zotaki, ale "odpowiada" automat, więc nie wiem, czy ktoś to po ich stronie w ogóle czyta. Dostajesz potwierdzenie rejestracji karty, praktycznie od razu, więc podejrzewam, że proces jest w 100% automatyczny,a sprawdzają dopiero, gdy zgłosisz się po RMA do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym przypadku gwara 5 letnia przysługuje tylko 1 właścicielowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym przypadku gwara 5 letnia przysługuje tylko 1 właścicielowi?

:thumbup: Kto nie czyta regulaminu/zasad gwarancji będzie cierpiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta czyta tylko szuka... ;)

 

Trochę gorzej sprawa wygląda w Zotac-u, gdzie producent skraca okres ochronny z 5 do 2 lat, tzn. usuwa swoją rozszerzoną gwarancję (dostępną po zarejestrowaniu, przysługującą pierwszemu właścicielowi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz jako niby właściciel, a adres dostawy dajesz do wujka/brata/kuzyna/firmowy, bo Ciebie w kraju nie ma :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz jako niby właściciel, a adres dostawy dajesz do wujka/brata/kuzyna/firmowy, bo Ciebie w kraju nie ma :).

Całkiem niezłe wyjście z sytuacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...