Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

thomsson19

Programy do kopiowania przy bad sektorach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Otóż pada mi dysk, ma Bad Sektory i głowica już troszkę klepie.

Zatem szukam kilku programów, które byście mogli polecić

 

1) Coś na wzór Total Commandera, z opcją kopiowania z pominięciem plików dla których występuje błąd odczytu. Z tym, że chciałbym, aby program zapisał mi w pliku (lub gdziekolwiek) te pliki (ich nazwy, ścieżkę), które zostały pominięte.

2) [Jeśli takowy istnieje] Program, który wskaże czy te sektory są uszkodzone fizycznie czy logicznie.

2) Program, do klonowania partycji lub dysku, który radzi sobie z bad sectorami - robi klon mimo że gdzieś na taki sektor napotka (podobno są takie).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za (p)odpowiedzi :)

 

Przepraszam, nie w tej zakładce napisałem - nie ten dział. Proszę o usunięcie tematu.

 

Przepraszam, nie w tej zakładce zacząłem pisać - nie ten dział. Proszę o usunięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. Modzi po prostu przeniosą temat w odpowiednie miejsce.

A program, którego szukasz, to DMDE. Jest to program płatny, jeśli chcesz odzyskać coświęcej niż pojedyncze pliki. Generalnie rzecz biorąc, wykona kopię posektorową dysku odczytując wszystko co się da i dokładnie zaznaczając, gdzie się nie da i dlaczego. Proste operacje sądość nieskomplikowane, ale nie da się ukryć, że jest to profesjonalne narzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

Właśnie kopie posektorową DMDE miałem robić dziś w nocy (bo trochę danych jest). Do tego czasu chciałem jeszcze popróbować innych rzeczy. Swoją drogą ile może trwać taka kopia posektorowa dysku o pojemności 750GB?

 

A taki programik do kopiowania czasem rzeczy na sprawnym dysku też by się przydał, którym można przekopiować większą ilość danych pod nieobecność w domu i nie zatrzyma się przy 5%, bo jakiś plik ma problem tylko pójdzie dalej i na koniec pokaże, z którym plikiem miał problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMDE może wygenerować listę uszkodzonych zakresów, które pominął i nic więcej, przy kopii posektorowej. Nie pokaże z którymi plikami miał problem. Chyba, że jest opcja tworzenia logów przy kopiowaniu, ale nie pamiętam takiej. Sama możliwość omijania miejsc uszkodzonych sporo daje, ale nadal jest to tylko rozwiązanie programowe, które wykorzystuje system. Dlatego lepszy rezultat będzie gdy odpalisz go spod Linuksa.

 

W przypadku uszkodzonych fizycznie dysków stosuje się rozwiązania sprzętowe. Daje to wiele możliwości, m.in. dłuższe czasy odczytu, różne tryby itp. dzięki czemu o wiele więcej można odzyskać. Dodatkowo jest możliwość generowania mapy sektorów wykorzystanych w danym pliku - MFT map. Wtedy kopiujesz tylko te, które są ważne co pozwala ominąć wiele uszkodzonych miejsc i skrócić czas odzysku jednocześnie zmniejszając ryzyko uszkodzenia głowic.

 

Kopia posektorowa może trwać od kilku godzin do kilu tygodni w zależności od stanu powierzchni i głowic dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posektorowej kopii polecam ddrescue (np. z systemrescuecd) jak narazie nie znalazłem lepszego softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Próbuje póki co DMDE spod Windowsa bo jakoś nie udaje mi sie znaleźć, wrzucić i odpalić dmde spod dysku flash USB.

 

Spod windowsa z kolei wyskakuje problem z blokowaniem sektorow źródłowych bo dysk w uzyciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy do kopiowania z opcją powtarzania albo pomijania w przypadku wystąpienia błędów, zapisywania logów - ExtremeCopy Pro, TeraCopy, KillCopy, Supercopier, Ultracopier.

CDRoller do odzyskiwania uszkodzonych plików.

Unstoppable Copier do kopiowania i odzyskiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem zapisują logi i tam zapewne trzeba poszukać takich informacji. W opcjach też nie zaszkodzi się rozejżeć. A najlepiej to samemu sprawdzić co dany program oferuje tym bardziej, że części z nich nie trzeba nawet instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...