Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dashe2992

Problem z PC - 100% użycia dysku mimo różnich wartości.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze z problemem spowalniania komputera. Przede wszystkim chodzi mi o dysk twardy. Przy pracy na PC czy przy włączaniu systemu zużycie jest na 100% mimo tego czy transfer jest na 1,5MB\s czy 15MB\s. Czym to może być spowodowane. Dysk kupiłem używany. Jest to WesternDigital Greenlight 1TB. Sprawdzany programem HD Tune wszystkie wartości na OK. Chciał bym podkreślić że nic w biosie nie zmieniałem. Jak kupiłem tak włożyłem do komputera. Dodam jeszcze że przy włączaniu pc czy dodawaniu plików w załączniku do tego posta przy poszukiwaniu plików ikonki z folderach się laduja jedna po drugiej (caly folder ok. 20 plikow do 5-7 sekund).Przy graniu w jakąś grę (dx9) co kilkanaście sekund gra klatkuje i po ok. 10 sekundach wraca do normy. Przy dx11 klatkowanie jest trochę mniejsze ale gra się rozmywa( tak jak by zmniejszała się rozdzielczość). Wszystko z reguły się dzieje wtedy kiedy na ekranie jest dużo akcji. Przy wlaczeniu klienta gry tekstury sie chwile ładują (przedmioty są pustymi okienkami a efekty graficzne to małe czarne kwadraty) po kilkunastu sekundach oczekiwań wszystko normalnie sie pojawia. Jeżeli chodzi o włączanie komputera, kiedy komputer zrobi swoje i przejdzie w stan spoczynku chodzi normalnie.

Najbardziej mnie boli własnie to włączanie pc ze zawsze kiedy komputer uruchomię mogę iść zakurzyć żeby swoje przemielił, podczas przegladania stron że długo ładuje ich zawartość i podczas gry ze tekstury nie nadążają. Gra to Path of Exile, wydaje mi się ze nie mam jakiegoś przed potopowego PC tym bardziej ze ta gra nie jest jakaś mega wymagająca. Osobiście wydaje mi się ze to jakiś problem z ładowaniem plików z dysku. Poniżej załączam odczyt z menadżera zadań i HDTune wraz ze specyfikacja komputera. Proszę o szybką pomoc.

post-581182-15083384113228_thumb.png

post-581182-15083387746299_thumb.png

post-581182-15083390024101_thumb.gif

post-581182-15083390415367_thumb.png

post-581182-15083391164949_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz jakiegoś antywirusa, wyłączyłeś indeksowanie plików Windows Search w usługach, jakie programy działające w tle startują z systemem? Kupiłeś dysk i zainstalowałeś na tym dysku system? Pobrały się wszystkie aktualizacje systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam anty wira, nie wlączałem indeksowania plików, programy jakie startuja to sterowniki, steam, deamon tool i skype. Dysk kupiłem pusty i zainstalowałem na nim czystego windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalowałeś Win10 pobrały się wszystkie aktualizacje? Antywira w systemie masz jak najbardziej, chyba że sam wyłączyłeś systemowego Windows Defendera i jego usługę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć systemowego Defendera masz tutaj

, najlepiej zastosować się do pierwszego komentarza i zrobić to ręcznie. Wyłącz też usługę indeksowania Windows Search

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć że jest troszke lepiej ale wydaje mi sie ze jak na taką specyfikacje komputera to powinien płynnie chodzić a jednak nadal są problemy z tymi teksturami i wlaczaniem komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...