Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian339

asus p5k-3, xeon 5450 i bios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Właśnie przyszedł mi xeon 5450 i polecana do niego płyta głókn asus p5k-e. Jako, że jestem świeży w temacie biosu mam parę pytań :)

Zacznę może od tego.. Nie wiem czy w ogóle płyta ta wykryje ten procesor, podobno trzeba specjalny bios pod niego wspierający xeona ( który już ściągnąłem :D ), czy jeśli jest tam inny bios a ja włożę ten procesor to płyta się po prostu nie włączy ? co w takim przypadku ? mam też procesor core 2 duo i myślałem, czy by na nim nie zainstalować biosu pod xeona a później zmienić procesory :P mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Pozdrawiam :D (w tytule się pomyliłem, miało być " asus p5k-e "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta razczej powinna wykryć tego xeona jak na płycie jest wgrany nowszy bios, może brakować co niektórych instrukcji. Zawsze możesz zrobić update biosu na C2D jak ci nie będzie wykrywać xeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak zrobię :D Mam takie jeszcze szybkie pytanko. podpiąłem przed chwilą taką inną płytą pod zasilacz ( nowy, firmowy 500w ) i włączyłem, były 3 piknięcia ( czyli ram ) 4gb ramu w 4 kościach ddr2, zostawiłem tylko 1 kość w 4 gnieździe włączam płytę a tu iskra poszła z okolic ramu i płyta się nie chciała włączyć, od razu wszystko wypiąłem i teraz nie wiem czy się włączy, spaliłem ? Co o tym myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...