Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

♫ musique ♫

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa - Jak to zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić jakąś dość wydajną GPU i użyć jej jako zewnętrznej karty graficznej do mojego laptopa MSI. Jest to możliwe ? Nie znam się na tym kompletnie, ale interesuje mnie cena i jak to wgl zrobić ? Myślę, że aż tak drogo to raczej nie wyjdzie . Czy się mylę ?

 

Proszę o pomoc kogoś doświadczonego !

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz jaki to laptop - nie każdemu się chce szukać i sprawdzać Twoje poprzednie tematy.

 

Teoretycznie można wygrzebując wifi i w jego miejsce łącząc adapter.

W praktyce mija się to z celem zarówno wydajnościowo jak i logistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GE70. Wymieniłem teraz procesor na b.wydajny i zastanawiam się właśnie jak to zrobić...

 

Nie biorąc pod uwagę ceny karty graficznej, to ile "podłączenie" czegoś takiego może mnie wynieść ? "Plus , minus" ?

 

Jak sprawdzić wgl czy istnieje możliwość zrobienia tego w moim laptopie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co widzę, zestawy eGPU są tanie. Tylko powiedz mi jak to zrobić, co mam kupić oprócz zasilacza i karty graficznej, żeby to działało w MSI GE70. Co jest tym "łącznikiem" i gdzie to kupić i czy będzie kompatybilne. Wyjaśni ktoś zasadę działania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tworzysz post pod postem, poczekaj na odpowiedz, mało ludzi się tym zajmuje proponowałbym Ci się spytać tam gdzie podałem linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to dużo droższa zabawa, a takie coś tanio wychodzi na aliexpress. Tylko nie mam pojęcia gdzie to u siebie podepnę... A na tamtym forum nie mogę jeszcze pisać postów ;d ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lapek nie ma expresscard, a więc zostaje gniazdo mPCIe/mSATA i przeznaczone do niego adaptery. Do zweryfikowania do których gniazd w lapku pociągnięto PCIe, a do których nie.

 

Oznaczałoby to albo zdejmowanie dolnej pokrywy, albo pozbycie się napędu i przeciągnięcie w jego miejscu kabla/taśmy od adaptera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wyrzucić napęd DVD - nie ma problemu. Co dalej ? ;d

 

Hm.... Pod slot M2 mam dysk SSD. HDD też nie chciałbym wyrzucać. DVD-rom mogę wyrzucić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to przekop internet korzystając z google-supermocy by się dowiedzieć, czy ktoś już przypadkiem nie próbował, i nie trafił na programową ścianę z winy np. biosu.

 

Warto mieć adapter, kartę graficzną i zasilacz. Najlepiej też zewnętrzny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny "problem" jaki jest to wyłączenie swojej dGPU - w moim przypadku 750M. Żeby eGPU działało, trzeba to jakoś wyłączyć, ale w BIOSIe żadnych takich ustawień niestety nie mam.

 

Jakieś propozycje ?

 

Warto mieć adapter, kartę graficzną i zasilacz. Najlepiej też zewnętrzny monitor.

 

Zewnętrzny monitor nie wchodzi w grę ;)

 

HERE

 

w/w jest opcja z wbudowanym monitorem ( lapka ) i wyjściem na zewnętrzny.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest specjalny soft ładujący się przed systemem -> KLIK

 

PCIe 2.0 x1 to i tak bardzo wąskie pasmo dla karty graficznej. Przesyłanie nim obrazu z powrotem do lapka tylko pogarsza sytuację i jeszcze bardziej może się odbić na wydajności. Dlatego jak można - lepiej mieć dedykowany monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest specjalny soft ładujący się przed systemem -> KLIK

 

PCIe 2.0 x1 to i tak bardzo wąskie pasmo dla karty graficznej. Przesyłanie nim obrazu z powrotem do lapka tylko pogarsza sytuację i jeszcze bardziej może się odbić na wydajności. Dlatego jak można - lepiej mieć dedykowany monitor.

 

Nie ma jakieś innej jeszcze przejściówki, czy innej opcji żeby to zrobić ? Ja wymagam tylko tyle, aby obraz szedł na mój monitor z laptopa + zostawić dysk SSD pod slot M2. I tylko tyle. Zgodzę się na wszystko, dlatego szukam jakieś rozwiązania o jak najmniejszych stratach i żeby przepustowość była jak największa. A ten Thunderbolta nie da się jakoś u mnie zaimplementować ^^?

 

Może jest szansa coś dokupić, żeby nie było tych strat . Coś tam mogę wyrzucić z "bebechów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbolt nie, ale wyrzutnię piłeczek tenisowych może się wciśnie ;)

 

Podlinkuj foty bebechów tego konkretnego modelu, bo patrzę na te -> KLIK i żadnego M.2 tu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczone to są śrubki...

dopiero teraz pierwszą fotę załadowało ;)

Tu nie ma żadnych M.2, tylko mPCIe/mSATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upsss...... mSATA rzeczywiście.... Przepraszam za pomyłkę....

 

A więc do tematu. Jakieś rozwiązanie alternatywne ?

 

Nie wiem, kartę sieciową wyrzucić ? ^^

 

Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje...

 

Tylko bez wyjścia na zewnętrzny monitor.... Domyślnie na wewnętrzny, z możliwością podłączenia pod zewnętrzny - to jak najbardziej

 

@EDIT

 

 

EXP GDC V7.0 Beast 

 

 

To mogę pod coś u siebie podłączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać to nie ma alternatyw. Poza wymianą laptopa oczywiście ;)

 

Tak, użycie adaptera mPCIe wymaga wywalenia wifi.

 

Istnieje cień szansy na działanie egpu w x2 przy użyciu obu slotów - ale najpierw musiałbyś sprawdzić, czy wifi działa w slocie "SSD", oraz na którym PCIe Porcie jest widoczny wtedy w menedżerze urządzeń (po wybraniu widok -> według połączeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - jeżeli sieciówka wifi mPCIe zadziała w slocie "SATA", to sprawdź PCIe Port na którym się pojawi.

 

Jeżeli

-drugi port też ma PCIe

-oba porty będą elektrycznie "obok siebie"

-będą w stanie formować jeden port PCIe x2 (byle jakie obok siebie do tego nie starczą)

-diy setup będzie w stanie przekonfigurować kontroler PCIe chipsetu by aktywować to jako jeden port

-będziesz dysponować adapterem pozwalającym wpiąć 2 kabelki z mPCIe

to dopiero wtedy istnieje szansa na działanie karty na x2 8:E

 

 

...a bez tego przysługuje nudne, klasyczne x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - jeżeli sieciówka wifi mPCIe zadziała w slocie "SATA", to sprawdź PCIe Port na którym się pojawi.

 

Jeżeli

-drugi port też ma PCIe

-oba porty będą elektrycznie "obok siebie"

-będą w stanie formować jeden port PCIe x2 (byle jakie obok siebie do tego nie starczą)

-diy setup będzie w stanie przekonfigurować kontroler PCIe chipsetu by aktywować to jako jeden port

-będziesz dysponować adapterem pozwalającym wpiąć 2 kabelki z mPCIe

to dopiero wtedy istnieje szansa na działanie karty na x2 8:E

 

 

...a bez tego przysługuje nudne, klasyczne x1.

 

Jest to jedyny sposób ? Innego wyjścia już nie ma ;d ?

 

Czyli rozumiem, że nie mam szans na pozostawienie dysku SSD w takiej konfiguracji ? Po wywaleniu DVD i tej karty WiFi muszę jeszcze zwolnić kolejny slot pod mSATA?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrane do kupy dla jasności:

 

x1:

Wywalasz wifi mPCIe i w jego miejsce dajesz przejściówkę do adaptera

 

x2 jeżeli potwierdziłeś że możliwe:

Wywalasz wifi mPCIe i SSD mSATA. w oba gniazda dajesz przejściówki do adaptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej by mi pasowała opcja x2, bo jest to możliwe ( tylko nie wiem jak z diy setup ), ale co mam zrobić z tym dyskiem SSD żeby mi zadziałał :E ?

 

Jest jakaś opcja żeby go podłączyć ^^ ? Czy po prostu "wóz albo przewóz" ^^ ?

 

Chyba że kupić jakiś adapter z b.dużą przepustowością :E ? Czy źle rozumiem kwestie instalacji tego do mojego laptopa ;d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że kupić jakiś adapter z b.dużą przepustowością :E ?

Rozpisałem Ci co można zrobić w przypadku tego laptopa. Daj spokój z bzdurnym fantazjowaniem, proszę.

 

Najbardziej by mi pasowała opcja x2, bo jest to możliwe

Skąd to wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...