Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MajkiBuger

Laptop do gier/multimediów do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję laptopa najlepiej w granicach 2500 zł ( może być troszkę więcej,jeżeli będzie warto :P )

Do czego potrzebuję ? W zasadzie do gierek jestem graczem, który lubi starsze gry ( może kiedyś przejdę na jakieś nowsze tytuły),

zależy mi bym miał komfort grania w League of Legends , Heroesy 3 czy Metina.

Studiuję w tym roku piszę licencjat, więc przyda mi się też trochę do pisania i notatek na uczelni( choć to nie jest priorytet)

Uwielbiam w wolnej chwili obejrzeć jakiś serial, facebook etc.

 

Na ten czas znalazłem tylko jednego laptopa :

 

https://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/76714716#from40663

 

Jakby sytuacja na nim wyglądała ?

Chciałbym oczywiście by laptopik pochodził mi z kilka dobrych lat i służył mi tak samo pięknie jak stary poczciwy pc :P

 

Pytanie 2 : Czy warto poczekać do okresu świątecznego z kupnem laptopa ? Jest szansa na dobre promocje czy to tylko takie triki marketingowe ?

 

Liczę na podrzucenie innych propozycji ;) Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas oraz za pomoc w znalezieniu dobrego sprzętu. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 320-15 i5-7200U/8GB/256 GT940MX Srebrny

Ja bym wybrał tego lenovo w tym budżecie, masz tutaj już 8GB ram i 256 dysk ssd. i5-7200U i GT940mx to najlepsza opcja w tych pieniądzach.

 

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/128/Win10 MX150

Najlepiej trochę dorzucić i wziąć nowszy model, już z intelem 8 generacji (4 rdzenie, 8 wątków) i MX150 - tutaj już będzie znacznie lepsza wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie 2 : Czy warto poczekać do okresu świątecznego z kupnem laptopa ? Jest szansa na dobre promocje czy to tylko takie triki marketingowe ?

 

Odpowiem najpierw na to pytanie. Generalnie rzadko się zdarza, aby sklepy wystawiały na wyprzedaże jakieś fajne nowe sprzęty czy coś co naprawdę jest godnego uwagi. Zdarza się to rzadko, ale się zdarza. Czy akurat trafisz w to czego szukasz? Ciężko powiedzieć. Potem jeszcze zaczynają się dyskusje kupić przed świętami, czy po świętach itd. Generalnie jak chcesz kupić sprzęt i masz taką potrzebę, to kupuj :)

 

 

Pod względem osiągów w okolicach Twojego budżetu poleciłby taką konfigurację:

 

Acer Aspire 5 i3-7100U/4GB/256+500/Win10 GT940MX czarny 2599zł

 

Masz tu w zasadzie wszystko, co można w tym budżecie upchnąć - Windows 10, dwa dyski (SSD 256GB i HDD 500GB), procek i3 siódmej generacji, grafikę 940MX czyli najlepsze co jest do ceny 3000zł, i matowa matryca (1366x768). Do tego 4GB RAM będzie wystarczające, bo karta graficzna ma swoją pamięć własną. Pograsz, popiszesz, obejrzysz film :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej trochę dorzucić i wziąć nowszy model, już z intelem 8 generacji (4 rdzenie, 8 wątków) i MX150 - tutaj już będzie znacznie lepsza wydajność.

Jak już brać tego laptopa, to z większym dyskiem SSD-256GB, który starczy na kilka gier (128GB na gry to trochę mało, szczególnie że nawet Fifa 18 zajmuje ok. 50GB- praktycznie jedna, dwie gry i koniec dysku)

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 za 3149zł

Ma matową matrycę FHD, 4-ro rdzeniowym procesorem i5, ale niskonapięciowym (jego odpowiednikami w starszej generacji są procesory z końcówką HQ), w zestawie z 256GB dyskiem SSD oraz kartą graficzną MX150 z 2GB pamięci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Tyle, że ja odnosiłem się do wypowiedzi tessir'a.

Poza tym autor chciał na kilka lat więc jednostka czterordzeniowa "dłużej pociągnie", a MX150 teżjest sporo wydajniejszy od GF 940MX, do tego całość już z większym dyskiem SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...