Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gladi300

Gigantów Geforce gtx 1050 ti wielki problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dzisiaj gtx 1050 ti od gigabyte. Usunąłem poprzednie sterowniki, wymieniłem zasilacz. Wszystko pasuje. Dodam, ze w tej karcie nie widzę, żeby były wejścia na dodatkowe zasilanie. Włączam komputer i ekran staje na ekranie biosu(chodzi o to, że mam do wyboru wejście do biosu itp). Gdy wkładam poprzednia kartę to wszystko się uruchamia normalnie... o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełna konfiguracje, wróżki sie skonczyly

I7-3770, 16gb ram, zasilacz silentiumpc vero l2 600w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość to można sobie gdybać, a może to a może to, nie to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj bios płyty głównej.

Po aktualizacji komputer się włączał, pokazało się logo biosu, zaczal się ładować system i się zacięła ta flaga podczas ładowania i od początku, tak cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadeq.

 

Jak na innym kompie jak masz możliwość sprawdzić, też będą jakieś problemy, to odeślij kartę na gwarancji.

 

Do stawiania systemu od początku raczej nie zachęcam, ale z bidy można zobaczyć czy odpali chociaż instalator. Ale różnie może być. Wątpię też żeby Strelec W10-8 Runtime Environment przyjął na klatę instalację sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej oddaj do sklepu. Powiedz jaka jest sytuacja, kto wie, może zanim odeślą do producenta, sprawdzą u siebie na szybko. W gruncie to błąd na samym początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem to na Allegro, teraz problem z tym odsyłaniem, ponownym wysyłaniem... Ehh, człowiekowi zawsze wiatr w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 3770 ma zintegrowaną grafikę Intela. Wyjmij GTX'a, spróbuj odpalić system bez dedykowanej grafiki. Jeśli się odpali być może coś ze sterownikami nie tak. Może wystarczy ogarnąć sterowniki - wywalić cały syf i dopiero instalować GPU. Albo może zakitowałeś system jakimś dziadostwem i format będzie potrzebny? Przy tego typu przypadłościach ja najczęściej polecam zwykły format i świeżą instalkę windowsa - a propo Jakiego masz windowsa zainstalowanego? Bo pamiętam że na laptopach Samsung NP350 z grafikami RADEON nie szło zrobić upgradeu do win10 bo właśnie zawieszał się komp na logo WINDOWSA. Może tu jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa 7 64 bity. Zaraz wyciągnę gtx i spróbuje odpalić

Na zintegrowanej odpaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gtx 1050Ti ma stery pod windę 7? ma już widzę na stronie gigabyta

 

@Up

No dobra to mamy jakiś punkt zaczepienia. Teraz, ja bym zrobił tak:

Bez włożonej 1050Ti zrobiłbym aktualizację biosu płyty głównej

Odpalił CCleanera - wyczyścił, adwCleanera- wyczyścił i ewentualnie Driver Cleaner do czyszczenia sterowników + manualnie wywalił wszystkie pozostałości po starej GPU (nie wiem co tam miałeś)

restart kompa bez włożonej gpu

wyłączenie kompa

montaż GPU

odpalenie kompa i instalacja najnowszych sterowników geforce i restart kompa

 

lub

 

Format i świeża instalacja wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gtx 1050Ti ma stery pod windę 7? ma już widzę na stronie gigabyta

 

@Up

No dobra to mamy jakiś punkt zaczepienia. Teraz, ja bym zrobił tak:

Bez włożonej 1050Ti zrobiłbym aktualizację biosu płyty głównej

Odpalił CCleanera - wyczyścił, adwCleanera- wyczyścił i ewentualnie Driver Cleaner do czyszczenia sterowników + manualnie wywalił wszystkie pozostałości po starej GPU

restart kompa bez włożonej gpu

wyłączenie kompa

montaż GPU

odpalenie kompa i instalacja najnowszych sterowników geforce i restart kompa

 

lub

 

Format i świeża instalacja wszystkiego

Dobra zabieram się za to, poinformuje niedługo co i jak

 

Dalej po aktualizacji biosu zacina się przy ładowaniu tej flagi Windows

 

Zainstalowałem spowrotem starego biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej po aktualizacji biosu zacina się przy ładowaniu tej flagi Windows

 

Z kartą 1050ti czy bez niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Robiłbym format i świeżą instalację. Masz jeden dysk czy dwa i jakie, SSD czy HDD?

Możesz sprawdzić czy np po włożeniu pendriva/płytki z Windą normalnie Ci zbootuje do instalatora czy też się zawiesi. Może dysk ma gdzieś uszkodzony sektor w rozruchu? Dużo rzeczy może być. Ja bym robił pełny format

 

@Edit

Pisałeś o tym wcześniej, że nie masz jak sprawdzić na innym kompie. A masz może jakiś dysk twardy leżący luzem? Mógłbyś na nim postawić winde tymczasowo i sprawdzić czy będzie działać. Żeby nie okazało się, że robisz format bez sensu.

 

Tylko, że jeśli nie wstaje Ci komp nawet bez 1050tki to raczej nie jej wina. Także tak czy siak czeka Cię format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Robiłbym format i świeżą instalację. Masz jeden dysk czy dwa i jakie, SSD czy HDD?

Możesz sprawdzić czy np po włożeniu pendriva/płytki z Windą normalnie Ci zbootuje do instalatora czy też się zawiesi. Może dysk ma gdzieś uszkodzony sektor w rozruchu? Dużo rzeczy może być. Ja bym robił pełny format

 

Mam zwykły dysk (na nim programy, gry itp) i ssd na którym stoi windows i kilka programow. Robic format? Po formacie odpalić na 1050 czy najpierw zaktualizowac bios?

 

Jestem już po formacie, ale jak przypomniałem sobie, że teraz muszę te sterowniki pojnstalowac to aż się za głowę złapałem, za cholerę nie pamietam co ja tam mialem. Jak z tym biosem? Aktualizować go teraz bez żadnej karty graf?

 

Nie wierze, po formacie i po aktualizacji biosu dalej to samo, zacina na ładowaniu systemu(na tej fladze), a na starym biosie bez problemu odpala

 

 

Widocznie wyrzuciłem w błoto kilka dobrych stówek. W tych poje****ch czasach tak jest, że zawsze wiatr w oczy i nic nie może działać normalnie, tak jak powinno, wszystko musi być na przekór i skomplikowane. Ciekawe czy jest na to jakieś rozwiązanie żebym mógł się pocieszyć lepsza grafika czy dalej będę się wk*****ć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły dysk (na nim programy, gry itp) i ssd na którym stoi windows i kilka programow. Robic format? Po formacie odpalić na 1050 czy najpierw zaktualizowac bios?

 

Ja bym zrobił tak, że odpiąłbym hdd od komputera - żeby go przypadkiem coś nie sformatowało (zdarzyło się kiedyś...), włożyłbym 1050Ti normalnie do PCIe i odpalił BIOS. Tam przestawił Boot order na pendriva lub płytkę i na czysto zainstalował system na ssd. Później normalna procedura instalacji sterowników (przy czym ja zawsze instaluję chipset najpierw i za każdym sterownikiem który tego wymaga - restart kompa). Dopiero jak wszystkie stery będą zainstalowane to podłączyłbym HDD z gierkami i resztą pierdół.

 

Pisałeś że bios już aktualizowałeś - to jak to w końcu jest?

 

Dodatkowo możesz organoleptycznie sprawdzić płytę główną czy kondensatory nie są popuchnięte - płyta główna ma już parę lat

 

@Edit

Jaką masz płytę główną? Czy nie jest to przypadkiem komputer typu Dell Optiplex 390/790/990, HP 8300 czy Lenovo ThinkCenter M82?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli posiada jakiegoś biurowca i blokowałaby go jakaś niekompatybilność to nie zobaczyłby nawet biosu. Coś jest nie tak z systemem.

Jaką grafikę miałeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli posiada jakiegoś biurowca i blokowałaby go jakaś niekompatybilność to nie zobaczyłby nawet biosu. Coś jest nie tak z systemem.

Jaką grafikę miałeś wcześniej?

 

Generalnie pomyślałem raczej, że jeśli ma biurowca i 1050TI bez złącza 6PIN to lepiej odsyłać kartę, bo w tych biurowcach podobno można jedynie 25W albo 35W ciągnąć z płyty głównej przez PCIe. I tylko o to mi chodziło.

I tak musi wykonać format bo nawet bez GPU nie odpala mu się system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną gigabyte GA-H61MA-D3V. Przedtem miałem gtx 550 Ti. Teraz na włożonej 1050 i na nowym biosie zacina się na ładowaniu flagi. Ogólnie na tym nowym biosie nie chce odpalić. A na starym biosie i na 1050 zacina się na ekranie bios, w którym jest do wyboru czy chce wejść do biosu czy robić flash itp

 

Edit, format robiłem, mam składaka komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde coraz bardziej to wygląda na problem płyty głównej albo ssd. Na pewno zainstalowałeś odpowiedni bios? Nie było żadnego błędu podczas aktualizacji? Robiłeś ją z poziomu biosu czy windowsa? Ja bym w tym momencie zrobił jeszcze raz flash biosu z pendriva z poziomu biosu. Albo wyjął baterię na płycie głównej żeby zresetować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...