Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pab11o

Karta GRAFICZNA pod G4560

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaką kartę graficzną proponujecie pod procesor Pentium G4560

1. https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-p10610a-10l-1002175/?reviews_rate=3

2. http://allegro.pl/zotac-gtx-1050-ti-oc-mini-128bit-4gb-ddr5-fv-gw-5l-i6902078715.html

3. http://allegro.pl/gigabyte-gtx-1060-3gb-oc-i7000413383.html

Oglądając testy na YT można by stwierdzić że gtx1060 średnio generuje 20 klatek więcej od gtx1050ti na tym procesorze.

Co wy na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co będziesz grał i w jakiej rozdziałce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie 1680x1050 20cali

 

3gb za mało pamięci?

 

A grał np. Tomb Raider, BF1, NFS Payback, Doom, ten nowy Quake, Far Cry 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF1 na G4560 ? Słabo to widzę. Tylko singiel czy multi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti, bo nie warto dopłacać do 1060 3GB.

oczywiscie ze warto dopłacać, ale w przypadku autora proca może nie koniecznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie warto bo dostajesz większy przyrost wydajności niż dopłacasz.

20 kl.\s wg.autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 kl./s to żadna miara, bo różnica między 10 FPS a 30 FPS to nie to samo co między 120 FPS a 140 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wymienionych wyżej problem będzie jedynie w BF1 i tylko w multi. Np. w Wiedźminie3 na GTX1060 3GB jest o wiele lepiej, jedynie na rynku w Novigradzie/Oxenfurcie/Toussaint i w porcie w Toussaint jest pewien problem z dropieniem. Mimo wszystko warto dopłacić do GTX1060 3GB o ile nie będzie przesadzał z ustawieniami tekstur na ultra + wymagające AA.

 

Tutaj nowsze testy na ultra, 3GB 1060 czasem wymięka w takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dwa czasem jeden suwak w dół i 1060 dalej odlatuje gdzie 1050Ti nic już nie pomoże, nawet 8Gb gdyby takowe były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF1 raczej single zaś w quake raczej będzie tylko multi i chyba najwięcej będe właśnie w nią grał. Oczywiście TR chciałby grać na poziomie chociaż 40 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TR zagrasz spokojnie w ~60FPS na wysokich, 1050Ti nie zapewni tylu nawet w medium, QW nie wiem, jeżeli prezentuje podobne wymagania do Dooma to też bez problemu.

 

edit. zapomniałem, ze rozmawiamy tutaj o parowaniu z G4560 więc moga być dropy w TR w wymagających lokacjach, np w dolinie geotermalnej. W tej grze pomaga nieco DX12, ale ze względu na 3GB vramu nie warto przekraczać ustawień wysokich - w tym trybie rośnie zapotrzebowanie na pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadki klatek masz na myśli np z 60 na 30?

Zawsze myślałem że ta pamięć na karcie towarzyszy rozdzielczości jaką ustawimy. Im wyższa rozdzielczość tym więcej trzeba pamięci a z tego co piszecie to chyba nie do końca tak jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wyglada jak chwilowe zacięcia. Wpływ na vram ma nie tylko rozdzielczość ale też rozmiar tekstur itd. Ogólnie sytuacja z tymi kartami wygląda nieciekawie. W najbardziej pamięciożernych tytułach nie pograsz na ultra na żadnej z nich (1060 brakuje vramu, 1050ti mocy). Ale jak zejdziesz na high/medium to na jednej masz ~60FPS, a na drugiej 40-45FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach, gdzie VRAM nie jest problemem.

 

Gdy takowym się stanie, suche słupki przestają mieć znaczenie, niestety. Wtedy przyrost wydajności jest mizerny.

Szybciej skończy się moc w 1050 Ti niż pamięć w 1060 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mimo wszystko brałbyś 1060 3GB. Ma ktoś może link do filmiku jak wygląda gra w momencie kiedy tej pamięci brakuje? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

 

już znalazłem taki filmik

Można zauważyć to 5:21 minucie ale w tym momencie zżera pamięci na gtx1060 6GB prawie 6GB masakra wiećte 4GB na gtx1050ti też będzie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mimo wszystko brałbyś 1060 3GB. Ma ktoś może link do filmiku jak wygląda gra w momencie kiedy tej pamięci brakuje? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

 

już znalazłem taki filmik

Można zauważyć to 5:21 minucie ale w tym momencie zżera pamięci na gtx1060 6GB prawie 6GB masakra wiećte 4GB na gtx1050ti też będzie mało

Był test na PClab 1060 3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej skończy się moc w 1050 Ti niż pamięć w 1060 3GB.

 

W RE7, Mirror's Edge czy Tomb Raider, jakoś szybciej kończy się to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z tymi suwakami na "medium" też nie jest tak fajnie, bo przesunięcie suwaka od tekstur, a przesunięcie suwaka od cieni, AA, motion blur, post-processing i innych bajerów to co innego.

Nie trzeba pisać co będzie bardziej widoczne. Zwłaszcza jak się trafi na grę, która już na "medium" oferuje tekstury w niższej rozdzielczości niż 1080p.

 

Ale oczywiście to problem, który będzie istotny za rok lub dwa. Teraz liczba gier przekraczających użycie 3 GB VRAM jest niska. Tylko wtedy obie karty będą do wymiany - 1050 Ti z powodu braku mocy, 1060 3 GB z powodu zbyt małej ilości pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...