Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JotdoKa

Problem z włożeniem GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W niedzielę zakupiłem nowy komputer stacjonarny, dziś przyjechał on do mnie. Wszystko było fajnie dopóki nie otworzyłem kartonu i nie zobaczyłem czegoś co prawie przyprawiło mnie o zawał serca. Załączę zdjęcia żeby to zobrazować, nie ma co opisywać. Poinformowałem już telefonicznie o tym sklep, twierdzą, że to wina kuriera, jednak według mnie nie jest do końca tak jak mówią, ponieważ karta po prostu "blokuje się" na obudowie.

 

W takim stanie przyszło:

https://imgur.com/TOpGkOl

https://imgur.com/EZma0jm

https://imgur.com/a/lAKsr (wyraźnie widać, że jedna śruba jest krzywo)

 

Tutaj zatrzask na porcie, a raczej jego brak:

https://imgur.com/OqCLuTS

 

A tu już zatrzask się znalazł, musiałem odkręcać wiatrak żeby go wyciągnąć:

https://imgur.com/Fp4SqQr (ta czerwona plama, sorry za jakość)

 

Tu natomiast moje próby włożenia GPU do slota:

https://imgur.com/VoloKLW (widoczne, że karta siedzi krzywo)

https://imgur.com/Ng3BgV1 (powód czemu siedzi krzywo, mocowanie blokuje się na obudowie)

 

 

 

Jakieś pomysły co z tym bublem zrobić? Chciałbym sprawdzić czy wszystko działa. Czekam na dalsze odpowiedzi ze sklepu.

 

GPU: Gigabyte Gigabyte GeForce GTX1060 Aorus Xtreme 8Gbps 6GB

MOBO: MSI MSI Z370 Gaming Plus /intel Z370, LGA1151/

Obudowa: SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za "mondry" sklep wysyła komputer, z taką cegłą w środku, bez wypełnienia?szczerbaty.gif masz wygiętego śledzia na karcie (może być też lekko obudowa skoszona w tym miejscu), po wyprostowaniu powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą konkretnie część śledzia masz na myśli? Te której zdjęcie zrobiłem, czy tę która idzie "pod" płytę główną?

Zrobię też na wszelki wypadek niedługo zdjęcia, tylko do domu z tym z pracy wrócę.

 

Sklep to słynne ESC.PL. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, a nic. Sam byłem tym zszokowany. Byłem pewien, że taki sklep pomyśli o czymś takim.

Mało tego, jak do nich zadzwoniłem to usłyszałem, że to bardzo częste w paczkach ze złożonymi PC i mam się cieszyć, że złączę PCI na GPU jest całe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiech na sali... zrób foto karty (coś w ten deseń) + foto budy w miejscu, gdzie wchodzi karta

 

7886_03_gigabyte-geforce-gtx-1060-xtreme-gaming-review_full.jpg

 

 

i przy okazji zwróć uwagę na śledzia (tego z wyjściami video)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledź cały, teraz widzę, że jednak obudowa jest tam zgięta. Włożyłem póki co w dolny port PCI i pasuje. Zaraz sprawdzam czy działa.

Kiedyś przełoże do górnego, o ile nie zapomnę wyklepać. Dzięki za pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz inny problem... Komputer niby działa, wszystko ładnie pięknie, tylko... Nie śle sygnału do monitora. Ani po HDMI, ani po DVI (18+1 będzie działało jak na karcie jest 24+1?). Nie mam systemu na HDD. Już mi ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na zwrot może z niego skorzystaj lub reklamuj nie moga odrzucić skoro przysłali ci niedziałający sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź to oddaj i nie kupuj więcej w tym sklepie. Wystaw im opinie odpowiednia i cya. To jest kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj im ten złom i miej nadzieje że nie będą robić problemów. Swoją drogą kupować wysyłkowo sprzęt z wielką i ciężka kartą graficzną to proszenie się o kłopoty. Dobrze że się nie połamała . Oddaj to, kup osobno części i je poskładaj albo poproś znajomego ew. jakiś serwis. Będziesz przynajmniej widział że przysłali ci nowe bo w gotowcach mogą być podzespoły ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że powinieneś to odesłać i niech całują pierścień władzy. Jeszcze powinieneś zażądać zwrotu pieniędzy za przesyłkę bo płaciłeś za usługę złożenia, a nie jest złożone... Proste i logiczne, paczka była nie uszkodzona, sklep opowiada za to jak spakował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im ten sprzęt.

Ale zanim im odeślesz porób gazylion zdjęć i filmików żeby mieć dowód jak by stawiali jakiś opór przed zwrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta ma byc sprawna .Tylko sobie kłopotu sprawisz zostawiajac ja np niech padnie z innej przyczyny to ci pewnie zarzucą te uszkodzenia mechaniczne albo przy odsprzedaży cena tez leci.Co innego jakby była przeceniona np z 15% .Kupiłeś pełno wartościowy produkt i taki ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im ten sprzęt.

Ale zanim im odeślesz porób gazylion zdjęć i filmików żeby mieć dowód jak by stawiali jakiś opór przed zwrotem

 

Tylko jak On to teraz udowodni? Sklep może iść przecież że to kupujacy upuścił paczkę i po sprawie.

 

Trzeba otwierać przy kurierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ nie może po prostu wezwać kuriera i spiszą protokół? paczka z zewnątrz była nie uszkodzona i nic nie wskazywało na mozliwość uszkodzenia. Zdaje się, że taka jest procedura u niektórych firm przewozowych. Powinien odesłać towar do sklepu na zwrot i tyle. Niech weźmie każdą cześć osobno, tak jak zostało to wspomniane do zestawów nagminnie wpycha się zwroty od innych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protokół z kurierem spisany, niestety kurier spisał tam tylko uszkodzenia na zewnątrz obudowy, bo "To co jest w środku to już nie nasza wina, a sklepu.". Zdjęcie protokołu, oraz zdjęcia całego sprzętu i wszelkich nieścisłości wysłane do sklepu. Oczywiście sklep idzie w zaparte, że oni wszystko zrobili dobrze i że na całym świecie się tak wysyła złożone zestawy.

Ogólnie w DHLu na spisanie protokołu jest 7 dni od dnia odbioru.

 

Aktualnie czekam na odpowiedź ze sklepu, jeśli stwierdzą, że mi tego nie uznają to korzystam z prawa zwrotu w ciągu 14 dni, oraz jakoś nagłaśniam sprawę.

 

Najbardziej rozbroiła mnie postawa serwisanta z którym rozmawiałem telefonicznie. Puścił do mnie tekst "Niech się Pan cieszy, że się slot PCI-E nie połamał na karcie.", gdyby nie to że byłem w pracy i obok stali klienci to poszłaby w jego kierunku ładna wiązanka za takie chamstwo. Dodatkowo według niego śruby do obudowy i zatrzask na PCIe to wystarczające zabezpieczenie na czas transportu, i jeśli kurier nie przewozi źle to dociera w całości. Raz w życiu chciałem być wygodny, oszczędzić sobie 15 minut składania, i żałuję.

 

Teraz oczywiście akcetpuję tylko każdą część osobno, ewentualnie zwrot kasy i zamawiam z innych sklepów.

 

 

@EDIT

Z rzeczy śmiesznych. Grafikę zamontowali przed wysyłką, ale śmiesznego, 3-4x lżejszego coolera Spartan 3 PRO HE1024, który ma lepsze mocowanie niż grafika, już zamontować nie chcieli, bo istnieje ryzyko uszkodzenia w transporcie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście sklep idzie w zaparte, że oni wszystko zrobili dobrze i że na całym świecie się tak wysyła złożone zestawy.

 

- pokaż im, może nie wiedzą o istnieniu czegoś takiego...lol2.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pokaż im, może nie wiedzą o istnieniu czegoś takiego...lol2.gif

 

 

Uwierz mi kolego, że to zrobię i zobaczę jaka będzie reakcja, bo ostatnie odpowiedzi od nich to były już tylko na zasadzie "Wszędzie tak jest. Czekamy na zdjęcie protokołu.".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczędzają na pakowaniu i tyle - a jakby co, to zwalą na kuriera albo użytkownika (może ze schodów go upuścił i teraz chce oszukać sklepszczerbaty.gif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dobrze, że idą w zaparte, że to kurier, nie ja. Choć jak już napisałem, kurier też się wycwanił, bo to co jest wewnątrz zamówionego towaru to uznają że już nie ich wina jeśli z zewnątrz ze sprzętem wszystko okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi kolego, że to zrobię i zobaczę jaka będzie reakcja, bo ostatnie odpowiedzi od nich to były już tylko na zasadzie "Wszędzie tak jest. Czekamy na zdjęcie protokołu.".

Widać że chcą ci wymienić więc nie rób scen ;)

Wystrczy ze kierowcy dhl ktoś wymusił i musiał awaryjnie hamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...