Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablitko

Windows 10 i 7 sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w domu jest laptop z Windows 7 i komp z Win 10. Komputer łączy się z routerem za pomocą usb-wifi. Jak zrobić sieć między komputerami? Gdy klikam na sieć to widać dwie nazwy komputerów, ale gdy chcę wejść na komputer drugi: klikam w nazwę i chce by podać nazwę użytkownika i hasło. Żaden z komputerów nie ma założonych haseł i nie wiem co mam tu wpisywać. Co muszę zrobić by wejść na drugi komputer lub na dysk D tego komputera? Same dyski D obu komputerów są udostępnione już.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić hasła dla kont użytkowników. Bez tego nie przejdziesz uwierzytelniania przy logowaniu do zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to ma wspólnego ze sprzętem sieciowym, ale co tam.

Centrum sieci i udostępniania --> Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania --> Wszystkie sieci --> Wyłącz udostępnianie chronione hasłem.

Jeżeli dobrze pamiętam konieczne może być włączenie konta Gość i przy udostępnianiu folderu upewnić się, że grupa "Wszyscy" ma wymagane przez ciebie uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz drugim przyciskiem myszy na jakiś folder, najlepiej poza folderem użytkownika(tzn np. na partycji/dysku D: ), właściwości, zakładka udostępnianie, dodajesz "wszyscy" do odczyt/zapis, wpisujesz sobie nazwę, i ok ok.

Teraz jak wejdziesz w to samo miejsce co wcześniej próbowałeś, to zobaczysz udostępniony folder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Dodatkowo, tak jak napisal Narmiak, wejdź w "Zarządzanie komputerem", włącz konto gościa i ustaw dla niego puste haslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wiec wyłączyłem ochronę hasłem na dwóch komputerach, teraz można wejść w drugi komputer na danym komputerze, widać udostępniony dysk,jednak już w niego wejść nie można.

 

w "niezaradzanie komputerem" mam dać prawym na gość -> ustawienia hasła-> i co dalej bo mam taki komunikat i nie chciałbym coś zepsuć: zdjęcie 1.jpg

dodaje jeszcze screeny jak wygląda to z udostępnianiem dysków: 3.jpg

 

nie można wejść na dysk g drugiego kompa

 

3.jpg udostępnienie dysku

post-222816-15084959169682_thumb.jpg

post-222816-15084959984844_thumb.jpg

post-222816-15084961973089_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostep dla goscia i bez hasla to slaby pomysl

 

Ogolnie tak najlepiej to rozwiazac

 

- Na kazdym kompie zrob grupe uzytkownikow np. LAN

- Grupie odbiera sie mozliwosc logowania lokalnego

- Tworzysz uzytkownika jakiegos tam, z jakims haslem. Usuwasz mu wszystkie grupy, przypisujesz mu grupe LAN

 

Nastepnie udostepniasz dyski, foldery i zezwalasz albo konkretnemu uzytkownikowi, albo grupie LAN

Nastepnie z drugiego komputera probujesz uzyskac dostep do zasobu i logujesz sie danymi owego nowo utworzonego uzytkownika

 

Czynnosci z dodawaniem grupy, uzytkownika wykonasz w Panel Sterowania > Narzedzia Administracyjne

 

Jest troche roboty ale tak jest w miare sprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można wejść na dysk g drugiego kompa

 

3.jpg udostępnienie dysku

Uprawnienia udostępniania to jedno, a uprawnienia zasobu na dysku to drugie. Musisz jeszcze dać uprawnienia do zasobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz udostępnić wszystkim w sieci swój dysk? OSZALAŁEŚ?!

Udostępniasz foldery najwyżej, jak masz małą wiedzę na ten temat. Udostępnienie całego dysku to głupota i widać, że nie powinieneś w ogóle się do tego dotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Dla przypomnienia:

"w domu jest laptop z Windows 7 i komp z Win 10" oraz "na dysk D tego komputera".

Dom, nie bank.

A w okienku, które Ci się pojawiło klikasz "kontynuuj", nic nie wybuchnie. ;)

Później tylko nadawaj albo zdejmuj same uprawnienia do odczytu/zapisu, w zależności od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Dom nie bank. A potem taki WannaCry nie będzie potrzebował nawet luki w protokole, żeby zaszyfrować wszystkie komputery w domu od A do Z. Zaraz się okaże, że udostępnianie robi też na laptopie, pójdzie na uczelnię, podłączy się pod WiFi i po 5 minutach plik tekstowy z hasłami, który pewnie trzyma na pulpicie, trafi w ręce 10 osób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...