Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IntelGen8Test

ASUS TUF Z370-PRO - nie działa, ktoś ma Gen8 Intela? [rozwiązany]

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem:

- ASUS TUF Z370-PRO GAMING ( https://www.x-kom.pl/p/386056-plyta-glowna-socket-1151-asus-tuf-z370-pro-gaming.html )

- i7-8700k

- G.SKILL 16384MB 3000MHz RipjawsV CL15 ( https://www.x-kom.pl/p/312567-pamiec-ram-ddr4-gskill-16384mb-3000mhz-ripjawsv-cl15-2x8192.html )

 

złożyłem.. i nic nie pokazuje się na monitorze - podłączając przez HDMI i DVI do zintegrowanej karty graficznej.

Dołożyłem do tego GF970 i na nim dalej nic. Monitor pokazuje 'brak sygnału'. Wentylator procka się kręci, na płycie świeci się tylko zielona dioda.

 

Przejrzałem podobne tematy na forum, ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc - nie znam nikogo kto ma nowy sprzęt, żeby sprawdzić co nie działa.

 

I tutaj pojawia się pytanie do drogich forumowiczów:

Czy ktoś mieszka w okolicach Grodzisk Mazowieckiego ew. w Warszawie i ma działający sprzęt z prockiem 8 generacji Intela?

Chciałbym u kogoś podłączyć swoje graty jeden po drugim i zobaczyć co działa, a co nie - jak wszystko odeślę na gwarancji to 8 generację będę oglądał w styczniu.

Myślę, że zajęło by to maksimum 2 godziny i za taką pomoc mogę zapłacić 200 zł - jeśli mój sprzęt coś uszkodzi to oczywiście pokryję straty przy najbliższym bankomacie.

Zależy mi na czasie, więc najchętniej spotkałbym się w piątek wieczorem lub w weekend.

 

---------------------------

EDIT:

Najprostsze rzeczy najczęściej rozwiązują problem. Zapomniałem, że na płycie jest dodatkowe wejście do zasilania procka, a i7 nie chciał bez niego ruszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales wszystkie wtyczki,podociskales dobrze pamieci,wtyczki zasilania?wie ze to glupie,ale czasmi problem tkwi w szczegole.

 

z jedna koscia ramu probowales odpalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales wszystkie wtyczki,podociskales dobrze pamieci,wtyczki zasilania?wie ze to glupie,ale czasmi problem tkwi w szczegole.

 

z jedna koscia ramu probowales odpalic?

Za to przypomnienie o wtyczkach to Ci muszę z 50 zł zapłacić :D Jak zacząłem odpisywać co podłączyłem do tej pory do płyty - prawie nic - to przypomniałem sobie o dodatkowym wejściu na zasilanie dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Czyli dziala?

 

Naprawde czasami przegapia sie cos absolutnie czywistego,prostego.Tak bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...