Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coone

Gpu do 2500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z racji, iż mnie przekonsliscie, że lepiej wymienić gpu jak całego pc'ta przyszedł czas na zmianę karty. Przeznaczenie : gry . Głównie batlegrounds i nadchodzące cod ww2, nfs. Budżet 2500zl.

 

Aktualny pc :

 

MSI b85-g43 gaming

I5-4670k nie kręcony + fortis 3

16gb good ram play 1600mhz

Ssd samsung 850 evo 250gb

Hdd wd black 2tb

SilentiumPC vero l1 500W

Asus strix gtx 970 OC

 

Monitor :

 

https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/

 

Z racji, że opublikowane testy 1070ti pokazują że sporo mu brakuje do 1080. Zastanawiam się nad kupnem MSI GTX 1080. Co o tym wyborze myślicie? Czy procek i zasilacz da sobie radę? Liczę na waszą pomoc przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pewnie tak ale procek jest za slaby, ja musialem wymienic monitor na 2k .

Chociaz i czasami w BF1 zdarza sie zwiecha, prawde mowiac zmienilbym na i7 4790k ale ceny sa szalone.

Jak kupisz 1070 nowa lub uzywke w dobrwj cenie zobaczysz mega przekok z 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój i5 to ciągle dobry Procek, wiadomo w miejscach procesorowych przydał by sie i7 jakiś- czasami. Ale to tylko w paru grach dało by ci mocniejsze spatki fps (gta5,watch doogs 1/2). Większość gier jednak najważniejsza jest karta, poczujesz ogromy przeskok z 970 na 1080 (nawet na 1070..) Bierz kartę a kiedyś kupisz sobie i7. Do fulhd czy 1440p jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u kolegi kilka dni temu ma 1050ti i i5 haswel 3.2ghz w gta5 proc 100% karta 80% praktycznie caly czas. Wiec laczyc 1080 z tym procem to nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Zdania są strasznie podzielone :/ zobaczymy jak to u mnie bedzie wygladac na pewno podam informacje na forum po kupnie 1080 procent uzycia gpu, cpu itd w grach. I jak to wszystko wygląda. Jak będzie słabo to wymienię zasilacz i spróbuje zrobić oc procka. Nigdy tego nie robiłem a na tej płycie to temat rzeka. Zobaczymy co da się zrobić ale na ten temat założę nowy wątek. Szczerze wolałbym jeszcze z rok na tym pc pociągnąć i poczekać na procki 8 generacji. Może jeszcze się ktoś wypowie na temat wątku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u kolegi kilka dni temu ma 1050ti i i5 haswel 3.2ghz w gta5 proc 100% karta 80% praktycznie caly czas. Wiec laczyc 1080 z tym procem to nieporozumienie

Czytasz jakie jest pytanie ma tera 2500zł to lepiej teraz zmienić kartę, ten procek do dalej dobra opcja do 99% gier.. , a w przyszłości dozbiera do proca, dlatego ze ty w jednej grze widziałeś 100% użytkowania cpu to od razu ma go wyrzucić .. zresztą ja miałem kiedyś i5 sondybridge i w gt5 miałem 60 klatek (ultra-wysokie fulhd) i tez 100% i tylko w mieście (przy dużej ilości samochodów) podczas jazdy było widoczne zacięcia. To co piszesz to uproszczanie problemu pod swoje widzimisię.. Pojedz w gta5 miejsce gdzie jest duzo roślinności na ustawieniach przynajmniej- bardzo wysokie i na 1050i ci zarznie kartę.. Gta5 to specyficzny tytuł nie ma takich wiele..w 99% grach dalej ci ten procek wystarczy,, na dzisiaj przynajmniej,, a to dlatego ze gry są robione pod konsole a tam procek jest bardzo słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj masz zaznaczony na obrazkach wydajność twojego proca z 1080ti w fulhd i ultra. w 3 grach. proc w czołówce (:

 

1111jpg_qrwaeqs.jpg

 

22jpg_qrwawpp.jpg

 

333jpg_qrwaeqq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąsacz11 wielkie dzięki za "obrazki" faktycznie jeszcze z moim i5 nie jest najgorzej :) A będę próbować zrobić jeszcze OC jeżeli tylko mi się uda na tej plycie. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup gtx1080, jakiś Palit Jetstream czy Gamerock mają świetne cena/jakość, jak proc nie wyrobi to zapodaj ekran 1440p i odrazu będzie lepszy na potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Będę zamawiać palit game rock. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak już kupiłem gtx 1080 i posiadam go od czwartku podzielę się z wami pewnymi informacjami. I5 4690k jest za słaby:) pubg na średnich grafa użycie max 40% cpu natomiast 100% po zmianie na ultra 70% cpu i 70% gpu więc jest ok natomiast bf1 proc ciągle 100% grafa do 60% co do cs go między 1080 a gtx 970 aż takiej dużej różnicy w fps nie ma przy 1080 nie ma spadków poniżej 200fps. Za pół roku wymieniam płytę, cpu, ramy zasilacz i obudowę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubon16 wiesz czasami czlowiek musi się przekonać na własnej skórze:) warto podac ta informacje dla innych forumowiczow. Mi to w niczym nie przeszkadza tak bardzo. poprawa i tak jest spora :) najpóźniej w kwietniu wymienię resztę podzespołów na coś konkretniejszego. Około 4000zl będę mieć na bude, zasilacz, ramy, cpu i chłodzenie więc cos z waszą pomocą złożę pod 1080 i wtedy mam nadzieję że styknie mi pc na jakieś 3 lata :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak już kupiłem gtx 1080 i posiadam go od czwartku podzielę się z wami pewnymi informacjami. I5 4690k jest za słaby:)

I5-4670k nie kręcony + fortis 3

:hmm: :hmm: :hmm: Podkręć go chociażby na 4.0 a jak chłodzenie da radę to na 4.2(lub więcej) i nie zapomnij o zmianie paście między procesorem a radiatorem najlepiej użyj Gelid GC Extreme a jeśli skąpisz to Arctic MX-2. Ten procek zdecydowanie da sobie radę z gtx 1080 tylko ty tego procka po prostu nie wykorzystujesz. To tak jakbyś jechał na autostradzie niecałe 90 km/h zamiast 140 km/h albo +10 procent 154 km/h, a sam samochód Kowalskiego dałby radę powiedzmy skromnie 180 km/h według producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: :hmm: :hmm: Podkręć go chociażby na 4.0 a jak chłodzenie da radę to na 4.2(lub więcej) i nie zapomnij o zmianie paście między procesorem a radiatorem najlepiej użyj Gelid GC Extreme a jeśli skąpisz to Arctic MX-2. Ten procek zdecydowanie da sobie radę z gtx 1080 tylko ty tego procka po prostu nie wykorzystujesz. To tak jakbyś jechał na autostradzie niecałe 90 km/h zamiast 140 km/h albo +10 procent 154 km/h, a sam samochód Kowalskiego dałby radę powiedzmy skromnie 180 km/h według producenta.

 

tam jest błąd wcześniej. pomyleczka posiadam i5 4690k a nie 70k. co do oc zalozylem oddzielny temat bo mam zablokowany mnoznik na b85-g43 przy wersji v12.7 i nie wiem do ktorej wersji biosu sie cofnąć, zeby odblokować mnonik. A co do pasty ma się dobrze przy 7h ciągłego grania procek wyciąga 52 stopnie nie więcej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega i tak jakieś pierdoły opowiada, 4690k może i by sobie radził z gtx1080 ale wykręcony na 6ghz ;)

 

Mi to w niczym nie przeszkadza tak bardzo. poprawa i tak jest spora :)

Jak karta "na zapas" to spoko ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega i tak jakieś pierdoły opowiada, 4690k może i by sobie radził z gtx1080 ale wykręcony na 6ghz ;)

Mówimy o gtx 1080 bez ti? To rozumiem z twojego gadania że i7-7700k ledwie sobie poradzi z gtx 1080. Wiadomo że na full hd wymagania względem proca są większe aniżeli od gpu ale nie znaczy że nie warto kupować gtx 1080 zamiast gtx 1060. Autor mógłby kupić gtx 1070 ale ceny są tak beznadziejne że nawet nie warto brać go pod uwagę. Zagra sobie w gry AAA na maksymalnych ustawieniach i styknie, a jak przejdzie na wyższą rozdzielczość to gtx 1080 będzie jak znalazł. CPU w full hd niezależnie jaki by był i tak musi wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie 4690k a gdzie 7700k, i nic nie powiedziałem że 7700k ledwo da rade. I tak wszystko zależy od gry, ale do dosyć starego już i5 nie wkładałbym 1080tki bo często będzie chodzić na pół gwizdka, a Ti to już wgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze .. idealny temat pode mnie. Ja mam I7 6700K (narazie bez OC ze względu na mobo) ale chce zmienić grafike bo już mocno odstaje.

Chciałbym grać na na FHD na max detalach. Gierki typu shootery -> Assasin, Wiesiek3, BF1 ..

 

 

Kupować teraz gtx1060 6GB aby dotrwać do Volty(pewnie około roku) i wtedy wymienić dodając ten 1k pln co teraz nie wydam .. czy od razu iść w gtx1080(bez Ti) i nie myśleć o Volcie?

 

Mam do dyspozycji max 2200zł

 

Jakoś podobają mi się te Zotac-ki i ich 5 letnia gwarancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać możesz w nieskończoność. Oficjalna prezentacja Volty ma być niby w marcu, nie wiadomo czy będzie od razu w sklepach. Bierz 1080, w FHD dajesz wszystko na ultra i będzie śmigać prawie wszystko w 60FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...