Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tynluktu

Komputer z allegro za 2.700 zloty. Laik potrzebuje opinii.

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/komputer-do-gier-8-core-gtx1050ti-16gb-2tb-win7-10-i6809833835.html

 

Takie coś znalazłem na allegro. Jak dla mnie wygląda na potwora w super przystępnej cenie ale wolę usłyszeć opinie ludzi którzy trochę bardziej znają się na sprzęcie.

Opłaca się takie coś, byłby on wykorzystywany praktycznie wyłącznie do grania, czy jest z nim coś nie tak że taki tani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie kupuj zestawów z allegro. Na dodatek ze części są juz stare na starych platformach to mogą ci się zdarzyć ze części w nim zamontowane są częściami używanymi.

 

W tej cenie złożysz sobie w miarę dobry sprzęt a przede wszystkim nowy.

 

Poogladaj sobie filmiki na YT p.t. czemu nie kupować komputerowów z allegro i wszystkiego się tam dowiesz. I poproś chłopaków na forum aby ci złożyli zestaw za tą kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o sam zestaw to w opisie tego zestawu brak. Nazwy karty graficznej. Brak częstotliwości ramu i na cholerę zasilacz o mocy 650w? Do tego procek FX. Stara platforma. Jeśli w przyszłości będziesz chciec ja modernizowac to będziesz musiał wymienić prawie że wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/komputer-do-gier-8-core-gtx1050ti-16gb-2tb-win7-10-i6809833835.html

 

Takie coś znalazłem na allegro. Jak dla mnie wygląda na potwora w super przystępnej cenie ale wolę usłyszeć opinie ludzi którzy trochę bardziej znają się na sprzęcie.

Opłaca się takie coś, byłby on wykorzystywany praktycznie wyłącznie do grania, czy jest z nim coś nie tak że taki tani?

 

Potwora to Ci na szybko złożył Ha11ucionogen.

Te dwa zestawy dzieli przepaść zarówno pokoleniowa (ten FX jest sprzed wielu lat, i3 miał premierę kilka dni temu), jak i wydajnościowa.

 

Zestaw z Allegro jest raczej dramatyczną próbą pozbycia się starych klamotów (no może z wyjątkiem grafiki). Najlepiej spakować je do jednej obudowy, dać kwiecisty opis, może znajdzie się łoś, który to kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, dobrze że zapytałem w takim razie. Chyba w takim razie przejadę się do sklepu w niedalekiej miejscowości gdzie składają komputery zobaczę co mi tam zaproponują najwyżej wtedy tu zapytam czy to co mi tam będą chcieli dać będzie warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczyłem tego "potwora" z allegro i jedyne co mi się skojarzyło to "potwornie" wysoka cena i "potwornie" duży błąd jakbyś go kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczyłem tego "potwora" z allegro i jedyne co mi się skojarzyło to "potwornie" wysoka cena i "potwornie" duży błąd jakbyś go kupił

Dlatego wolalem zapytać bo na sprzęcie się totalnie nie znam jedyne co widziałem to 16 giga ram, 8 rdzeniowy procesor i 4 gigowa karta graficzna. Przy moich aktualnych 4 giga ramu, 2 rdzeniowym procesorze i karcie graficznej 512 mega to zrobiło wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 osoby kupiły 2 sztuki - chyba dla tej gustownej obudowy i zasilacza dla graczy :E

To jest wręcz smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolalem zapytać bo na sprzęcie się totalnie nie znam jedyne co widziałem to 16 giga ram, 8 rdzeniowy procesor i 4 gigowa karta graficzna. Przy moich aktualnych 4 giga ramu, 2 rdzeniowym procesorze i karcie graficznej 512 mega to zrobiło wrażenie.

ten pseudo 8 rdzeniowy procesor to mozna miedzy bajki wlozyc w wiekszosci przypadkow stare i3 za 80pln go bije. a uzytkownik Ha11ucionogen zlozyl ci swietny zestaw fakt ze 300pln wiecej ale warto.masz juz najnowsza platforme kiedys bedziesz mogl zmienic procesor na 6 rdzeni.od razu masz w nim dobra karte graficzna ktora tez starczy na dlugi czas wiec jak pisalem wyzej 3 stowki warto dolozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pseudo 8 rdzeniowy procesor to mozna miedzy bajki wlozyc w wiekszosci przypadkow stare i3 za 80pln go bije. a uzytkownik Ha11ucionogen zlozyl ci swietny zestaw fakt ze 300pln wiecej ale warto.masz juz najnowsza platforme kiedys bedziesz mogl zmienic procesor na 6 rdzeni.od razu masz w nim dobra karte graficzna ktora tez starczy na dlugi czas wiec jak pisalem wyzej 3 stowki warto dolozyc

Miał bym jeszcze jedno pytanie. W czym lepszy jest zestaw który podał Ha11ucionogen od tego gotowego do którego linka wkleił Caps? Rozumiem że płyta główna jest lepsza ale znowu procesor jest lepszy w tym który podał caps, na dodatek w zestawie od Ha11ucionogena niema obudowy, przy czym zestaw od Capsa jest tańszy. Warto dopłacać parę stówek żeby mieć lepszą płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał bym jeszcze jedno pytanie. W czym lepszy jest zestaw który podał Ha11ucionogen od tego gotowego do którego linka wkleił Caps? Rozumiem że płyta główna jest lepsza ale znowu procesor jest lepszy w tym który podał caps, na dodatek w zestawie od Ha11ucionogena niema obudowy, przy czym zestaw od Capsa jest tańszy. Warto dopłacać parę stówek żeby mieć lepszą płytę główną?

zestaw ktory zlozyl Ha11ucionogen posiada plyte glowna ktora obsluguje najnowsza generacje prockow intela czyli seria 8.procesor w tym zestawie jest lepszy niz w tym gotowym zestawie, jednym slowem warto dolozyc te 300,400pln. kiedys bedziesz mogl wlozyc procesor 6 rdzeniowy czyli masz mozliwosc upgrade za rok,dwa trzy.zestaw capsa tez dobry ale w tak nie duzej roznicy cenowej ciekawsza opcja to ten od Ha11ucionogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw ktory zlozyl Ha11ucionogen posiada plyte glowna ktora obsluguje najnowsza generacje prockow intela czyli seria 8.procesor w tym zestawie jest lepszy niz w tym gotowym zestawie, jednym slowem warto dolozyc te 300,400pln. kiedys bedziesz mogl wlozyc procesor 6 rdzeniowy czyli masz mozliwosc upgrade za rok,dwa trzy.zestaw capsa tez dobry ale w tak nie duzej roznicy cenowej ciekawsza opcja to ten od Ha11ucionogen

OK dzięki, nie zwróciłem uwagi że procek który podał Ha11ucionogen już też jest 4 rdzeniowy. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...