Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gienus

Router LTE +antena?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie potrzebuje pomocy jako, że internet stacjonarny w moim miejscu zamieszkania to w tej chwili max 10mb/s za 80zl chcialbym zainwestowac w bardziej ogarniętą instalacje LTE.

Mam u siebie dobre parametry na Playu (dzień okolo 40mb/s noc 60mb/s w górę). Stąd moje pytanie jak to zrobić, jaki router i czy ewentualnie antena? Chciałbym wycisnąć w miare pełnie możliwości i fajnie by było zmieścić się w 1000zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie potrzebuje pomocy jako, że internet stacjonarny w moim miejscu zamieszkania to w tej chwili max 10mb/s za 80zl chcialbym zainwestowac w bardziej ogarniętą instalacje LTE.

Mam u siebie dobre parametry na Playu (dzień okolo 40mb/s noc 60mb/s w górę). Stąd moje pytanie jak to zrobić, jaki router i czy ewentualnie antena? Chciałbym wycisnąć w miare pełnie możliwości i fajnie by było zmieścić się w 1000zł. Pozdrawiam

http://forum.pclab.pl/topic/1222879-Dob%C3%B3r-Anteny-do-LTE-w-le%C5%9Bnym-terenie/

 

Trochę wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W play na abonament, czy na kartę masz limit 100GB na miesiąc. Jeśli Ci to wystarczy, to możesz rozważyć redbull na kartę - wtedy przy odrobinie chęci zbijesz koszt miesięczny za neta do 6 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W play na abonament, czy na kartę masz limit 100GB na miesiąc. Jeśli Ci to wystarczy, to możesz rozważyć redbull na kartę - wtedy przy odrobinie chęci zbijesz koszt miesięczny za neta do 6 zł.

RBM juz mam, ogólnie to widzę że nikt nie przeczytał mojego posta ze zrozumieniem.

 

Ale dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O RBM nic nie pisałeś. Jeśli wyciągasz 40 Mb/s, to sygnał raczej poprawny, a nadajnik nie obciążony, więc antena nie potrzebna. Router kupujesz w zależności od kwoty, którą chcesz na niego przeznaczyć oraz cech, które potrzebujesz - porty lan, czy tylko wifi, ma być stacjonarny, czy przenośny, ma odbierać kilka pasm w LTE, czy pojedyncze wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim temacie Michu podał też ATK-504 do wszystkiego. Router na topie to obecnie B525. Inaczej można się zdziwić, bo niektórzy robią testy na telefonie (z agregacją).

 

A ponadto po co zmieniać jeśli działa dobrze? Przecież np. 200 Mb/s pomoże tylko szybciej zużyć limit, do niczego innego nie potrzebne, może i gra 50 GB się ściągnie dużo szybciej, ściągniesz 2 i ban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w pobliżu masz nadajnik T-Mobile to obecnie mają najlepszą ofertę 79.99zł no limit (bez lejka po 100GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...