Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grucholek

Router do modemu UPC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z modemem od UPC który nie udostępnia sieci 5GHz, a prędkość po 2,4GHz wynosi 2-10mbps a wykupione mam 120.

Modem który mam to Technicolor TC7200. Chciałbym kupić router który będzie współpracował z tym modemem i na 2,4GHz udostępni chociaż te 80mbps.

Do wydania mam ok. 150zł.

Myślałem o Netis WF2780 tylko nie wiem czy będzie pasował.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Skąd wiesz że router UPC jest problemem a nie np. twoja karta sieciowa czy np. poziom sygnału lub zakłócenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu aktualnie 2 laptopy. Jeden obsługuje a/b/g/n/ac a 2 tylko b/g i na nich jest dokładnie ten sam problem. Testowałem też na 3 telefonach domowników i wynik na speedtescie to 2-3mbps.

Telefony obsługują 5GHz mimo to nie widzą sieci. Jak już przez chwile się pojawi to albo zniknie albo przy próbie łączenia jest Błąd uwierzytelniania.

Po kablu do stacjonarki normalnie idzie 120mbps i jest wszystko w porządku. Problem występuje tylko po wifi.

Router mam w swoim pokoju i jestem praktycznie przy routerze.

Dodam jeszcze, że do routera idzie kabel koncentryczny, a od routera RJ45 do stacjonarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Nie wierzę aby sprawny router UPC tak obcinał pasmo prędkości. Pokaż jak masz skonfigurowane radio na tym urządzeniu, wykonaj jakieś pomiary i pokaż print screen-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedtest na stacjonarce po kablu: http://beta.speedtest.net/pl/result/6724887964

Speedtest na Dell Inspiron 15 WiFi 2.4GHz http://beta.speedtest.net/pl/result/6724877559

Speedtest na Dell Inspiron 1545 WiFi 2.4GHz http://beta.speedtest.net/pl/result/6724876443

Speedtest na Xiaomi Redmi 4X

3be6f3307dbe2.png

 

 

WiFi Monitor:

 

 

3860f5eb0e618.jpg

9596afac4ac19.png

 

 

 

 

Ustawienia WiFi:

 

0bab8b25260be.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Jeżeli można wybierz tylko 802.11n no i szerokość 40MHz. Sprawdź czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 6 jest jeszcze gorzej. Ponad 200 pingu i prędkości mniejsze.

 

Wybrałem też tylko 802.11n i szerokość pasma 20 MHz/40MHz bo sa tylko 2 opcje. Albo ta co napisałem albo 20MHz. Niestety to również nic nie dało.

 

802.11n nie mogę sprawdzić tylko na Inspironie 1545 bo nie obsługuje N i nie łączy się z siecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f5

 

Po pierwsze to potrzebujesz AP (Access Point) a nie router... Potrzebujesz zrobić dobre WiFi, TC7200 i tak musi być, po co Ci dodatkowy router? Tylko problem będzie.

 

Edit: swoją droga to masz coś uwalone w tym technicolorze bo sprawny ma jednak lepsze to wifi. Może spróbuj zmienić mu tryb 802.11 na grenfield n (wątpie, że pomoże ;)

 

Edit2: czy ty masz odpalone jakieś torrenty w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to potrzebujesz AP (Access Point) a nie router... Potrzebujesz zrobić dobre WiFi, TC7200 i tak musi być, po co Ci dodatkowy router? Tylko problem będzie.

 

Edit: swoją droga to masz coś uwalone w tym technicolorze bo sprawny ma jednak lepsze to wifi. Może spróbuj zmienić mu tryb 802.11 na grenfield n (wątpie, że pomoże ;)

 

Edit2: czy ty masz odpalone jakieś torrenty w tle?

 

Na trybie grenfield jest to samo. Po za tym to nie jest rozwiązanie bo Inspiron 1545 go nie obsługuje.

Żadnych torrentów nie mam odpalonych, na laptopach są czyściutkie systemy ze sterownikami i chromem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trybie grenfield jest to samo. Po za tym to nie jest rozwiązanie bo Inspiron 1545 go nie obsługuje.

Żadnych torrentów nie mam odpalonych, na laptopach są czyściutkie systemy ze sterownikami i chromem.

 

Kiedys dawno temu na starym sofcie technicolor miał takie jazdy. To prawie nie możliwe abyś miał stary soft ale zerknij jeszcze, powinieneś mieć 6.02.41. Zawsze możesz zagadać to Ci wymienią w UPC na na compala ale tam jest problem z pingiem i raczej nie pograsz...

 

Edit: albo kup AP.

 

Edit2: masz zmienione hasło do WiFi czy jedziesz na defaultowym, tym co dostąłes od UPC? Pytam bo od dawna jest generator tych haseł na podstawie nazwy sieci WiFi a widze masz nie zmienioną ... Może kilku sąsiadów korzysta z twojego wifi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys dawno temu na starym sofcie technicolor miał takie jazdy. To prawie nie możliwe abyś miał stary soft ale zerknij jeszcze, powinieneś mieć 6.02.41. Zawsze możesz zagadać to Ci wymienią w UPC na na compala ale tam jest problem z pingiem i raczej nie pograsz...

 

Edit: albo kup AP.

 

Mam dokładnie tą wersję którą napisałeś.

Napisałem na facebooku, o problemie i zamówili mi na jutro technika, który jak napisali "powinien wymienić modem na ConnectBox".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś spotkał by ten sam problem:

 

Przyjechał dzisiaj technik, okazało się że komputery podłączone do sieci w statusie pokazują, że prędkość połączenia to tylko 10mb.

Technicolor został wymieniony na ConnectBoxa za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...