Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LAKu

3lata minęły, czas zmienić PC - 5000zł+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

minęły już 3 lata od mojego ostatniego zapytania z prośbą o pomoc odnośnie karty graficznej.

Teraz pojawiła się grubsza sprawa, bo chyba trzeba zainwestować w cały komputer. Poniżej aktualny zestaw, który służy mi bez ŻADNYCH awarii od może 6-7lat

 

HDD - Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

RAM - G.SKILL DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 ECO (dokupiłem jeszcze 8gb)

Grafika - Radeon R7 260 (zmieniona w międzyczasie)

Płyta - Gigabyte GA-MA770T-UD3

Proc - AMD Phenom II Quad-Core 955 BE C3

OP - W7 Home 64bit

Zasilacz - OCZ StealthXStream 600W SLI

Obudowa - Chieftec

Monitor - LCD TV FullHD LG 27" (zmieniony na IIyama GE2788HS rok temu)

Prześledziłem tematy podobne, jakiś zarys całości mam, ale nie koniecznie mieści się on w budżecie, a że mocno techniczny nie jestem w mhz, prędkościach, parametrach, testy itd

to wierzę, że pomożecie, odeślecie gdzieś do lektury, wymienicie się doświadczeniami jeśli ostatnie kupowaliście sprzęt.

 

Sprawa wygląda następująco. Komputer potrzebny jest do edycji zdjęć Lightroom/Photoshop, w przyszłości może też edycja filmów.

Obecny zestaw spowalnia moją pracę, podczas gdy photoshop w miarę płynnie działa to lightroom za długo myśli przy prostych suwakach (możliwe, że dysk SSD mógłby trochę pomóc, ale nastawiam się, na całkowitą zmianę)

Nie będę raczej pisał, że też do gier, bo myślę, że po złożeniu i tak im podoła, gdyż aktualny komputer radzi sobie z tym w co gram.

 

Myślałem, że zmieszczę się w kwocie 5000zł, ale przy obecnych cenach kart graficznych, chyba nie jest to możliwe.

Nie chciałbym też, bezmyślnie ciąć parametrów podzespołów, kiedy np. coś sporo lepszego będzie nieco droższe.

Dlatego potrzebuję Waszej pomocy. Osób, które obcują z tematem i nowinkami na co dzień.

 

SSD - pod system i programy do pracy

HDD - przechowalnia plików, 2TB lub 2x 1TB, może bezpieczniej

RAM - 16-32GB żeby zmieścić się budżecie to możliwe?

Grafika - Myślałem o 1070, ale wszystkie to -/+ 2000zł czyli 1/3 budżetu i tu pytanie czy aż taką mi trzeba. Na tą chwilę nie, ale myślę na zapas.

Płyta - Asus x99 wpadł mi w oko, ale widziałem też ciekawe inne polecane. Coś do rozbudowy? Tylko czy cena nie zabije :/

Proc - Tu na pewno musi być mocno. Tego za często się nie wymienia.

OP - Win 10 Pro?

Zasilacz - Żeby się nie grzało i było w miarę cicho. W sumie w porównaniu do hałasu z teraz, wszystko będzie ciche :D

Obudowa - Czarna, prosta, dość duża, żeby zmieścić wszystko i był przewiew. Miejsce na dyski hdd.

Chłodzenie - Pod procesor. W obudowie pewnie już będzie.

Monitor - To pytanie na inny dział, ale może ktoś też doradzi bo komputer ma pracować z 2 monitorami.

IIyama, którą mam oraz nowy do obróbki zdjęć 27' 3000-5000zł.

Karta dźwiękowa - tym razem może kupię i to, żeby wspomóc słuchawki i dźwięk w grach.

 

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem i nie pominąłem niczego. Zestaw ma być złożony z nowych podzespołów, a ich zakup to albo okres świąteczny, albo nowy rok.

Dziękuję serdecznie i zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz idealny zestaw - koszyk. Trochę ponad budżet, ale sprzęt porządny. Dobra, przewiewna buda, procesor z najwyższej półki, nie ma na co narzekać, tylko kartę bym wziął owszem 1060, ale inny model, ten dałem tylko poglądowo, bo tam nic Ciekawego nie mieli. Od razu możesz robić oc cpu do 5GHz, a do tego OC pamięci 3400 pewnie pójdą, jak nie wyżej. Wszystko przy względnej ciszy i spokoju. Zmiana karty na GTX 1070 to już wydatek rzędu ~6000zł. Przepisałem to, co napisałem w Twoim temacie w innym dziale, tam gdzie prosisz o zamknięcie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ale żeś chłopie zestaw człowiekowi złożył: płyta Z270 + i5 8600K :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ale żeś chłopie zestaw człowiekowi złożył: płyta Z270 + i5 8600K :E

Nie zauważyłem, juz poprawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz idealny zestaw - koszyk. Trochę ponad budżet, ale sprzęt porządny. Dobra, przewiewna buda, procesor z najwyższej półki, nie ma na co narzekać, tylko kartę bym wziął owszem 1060, ale inny model, ten dałem tylko poglądowo, bo tam nic Ciekawego nie mieli. Od razu możesz robić oc cpu do 5GHz, a do tego OC pamięci 3400 pewnie pójdą, jak nie wyżej. Wszystko przy względnej ciszy i spokoju. Zmiana karty na GTX 1070 to już wydatek rzędu ~6000zł. Przepisałem to, co napisałem w Twoim temacie w innym dziale, tam gdzie prosisz o zamknięcie :E

 

Pozwoliłem sobie sprawdzić podzespoły, które masz w podpisie. Ty kupiłeś inne modele, a ceny są podobne, czemu tak? Nie wiem do końca jak z wydajnością :D

Cena ogólna jeszcze nie zabija, ale w sumie podzespoły nie są wygórowane, więc celowanie wyżej to zapewne ponad 6tyś :/

Sprzętu nigdy nie kręciłem i raczej nie jestem na to nastawiony.

 

Czy jak teraz będę miał 2x8gb i kiedyś w dokupię drugie tyle to tak samo będzie to działało jakbym od razu wsadził 2x16gb?

Ten i5 robi wrażenie, nie orientuję się tylko w tych generacjach i nie masturbuję przy dokładnych testach, ale rozumiem, że i7 w podobnej cenie nie będzie tak dobry?

GoodRam SSD? Nie jestem przekonany do marki, Samsung lub WD jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie będzie lepszym wyborem? 

Obudowa do zmiany, prosta, bez tłoczeń i połysku, za dużo zakamarków do przecierania z kurzu :D Tylko w jakim rozmiarze ich szukać? Midi?

Chłodzenie be quiet? To nie no name? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie sprawdzić podzespoły, które masz w podpisie. Ty kupiłeś inne modele, a ceny są podobne, czemu tak? Nie wiem do końca jak z wydajnością :D

Cena ogólna jeszcze nie zabija, ale w sumie podzespoły nie są wygórowane, więc celowanie wyżej to zapewne ponad 6tyś :/

Sprzętu nigdy nie kręciłem i raczej nie jestem na to nastawiony.

 

Czy jak teraz będę miał 2x8gb i kiedyś w dokupię drugie tyle to tak samo będzie to działało jakbym od razu wsadził 2x16gb?

Ten i5 robi wrażenie, nie orientuję się tylko w tych generacjach i nie masturbuję przy dokładnych testach, ale rozumiem, że i7 w podobnej cenie nie będzie tak dobry?

GoodRam SSD? Nie jestem przekonany do marki, Samsung lub WD jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie będzie lepszym wyborem? 

Obudowa do zmiany, prosta, bez tłoczeń i połysku, za dużo zakamarków do przecierania z kurzu :D Tylko w jakim rozmiarze ich szukać? Midi?

Chłodzenie be quiet? To nie no name? 

 

Kupiłem inne modele, bo tego procesora, który Tobie wstawilem nie było w jeszcze w sprzedaży, oczywiste jest, że teraz bym wziął 8600K. Pamięci mam inne, ale teraz za ddr4 z takim taktowaniem pewnie dałbyś ponad 1000zł, kartę graficzną wyrwałem okazyjnie tanio:) Nie kręcić i5 K to grzech, to jest banalnie proste i przynosi odczuwalne korzyści. i7 w podobnej cenie nie będzie taki dobry. Czy 2x8 i 4x8 będą działać tak samo zależy od płyty i tego, czy kupisz taki sam zestaw pamięci.

Goodram iridium jest znacznie lepszym wyborem od Samusnga i WD w podobnej cenie. Poczytaj testy i dowiedz się czym są pamięci TLC. A bezpieczeństwo się nie martw, 5 lat gwarancji. Z obudów zobacz najnowsze Regnum. BeQuiet to nie no name:E Ta firma i ich produkty to już legenda wśród chlodzeń i zasilaczy, a Ty pytasz czy to noname...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wziąłem w sumie pod uwagę tego, że mogłeś kupować używane lub okazyjnie po prostu :)

Zaczerpnąłem trochę wiedzy i wygląda na to, że ten intel to nie głupi pomysł. Teraz wypytuję, a podejrzewam, że jak kupię to nie będę dociekał jak to działa, jak mogło działać itd

Z tym kręceniem to nie chcę przesadzać, żeby chłodzenie dało radę, nie katuję sprzętu, żeby dłużej sobie podziałał.

Obudowy Regenum już ciekawsze, może z nich coś wybiorę, ale jeszcze poszukam.

 

Odnośnie płyty głównej, czemu asrock, a nie msi / asus / gigabyte czy inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając twoje wymagania nie wiem czy jednak bym nie dozbierał do i7. Jeśli podkręcać nie planujesz to wystarczy i7 8700.

 

Płytę weź solidną, z długą gwarancją. Jeśli ficzery nie dla ciebie, odpuść LEDy a skup się na dobrym wyposażeniu, skoro jak piszesz nie często wymieniasz sprzęt.

 

SSD systemowe min 500/512 GB. Żadnego Goodrama - idź w Samsunga. Polecam 960PRO (niestety szarpnie budżet).

 

RAM na początek 2x8GB 3000-3200. Ceny są na ten moment kosmiczne - kupisz dobre, szybkie 32GB i 40 procent twego budżetu zniknie :E

 

Zasilacz rozpatrywałbym m.i. Seasonic Focus/Prime, Corsair RMx/HX/AX, EVGA G3/P3, Super Flower Leadex Gold/Platinium.

 

Na dane HDD WD Red. Backup na zewnętrznym dysku/NAS-ie.

 

GPU na ten moment wystarczy 1060 6GB.

 

Ciche, solidne chłodzenie AC (Noctua, Be Quiet czy coś tej klasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 6-7 letni OCZ to będzie bomba z opóźnionym zapłonem...

Obudowa z tego co słychać nie stanowi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6-7 letni OCZ pewno przeżyje drugie tyle. To były porządne zasilacze, wyjąwszy głośnawe wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając twoje wymagania nie wiem czy jednak bym nie dozbierał do i7. Jeśli podkręcać nie planujesz to wystarczy i7 8700.

 

Płytę weź solidną, z długą gwarancją. Jeśli ficzery nie dla ciebie, odpuść LEDy a skup się na dobrym wyposażeniu, skoro jak piszesz nie często wymieniasz sprzęt.

 

SSD systemowe min 500/512 GB. Żadnego Goodrama - idź w Samsunga. Polecam 960PRO (niestety szarpnie budżet).

 

RAM na początek 2x8GB 3000-3200. Ceny są na ten moment kosmiczne - kupisz dobre, szybkie 32GB i 40 procent twego budżetu zniknie :E

 

Zasilacz rozpatrywałbym m.i. Seasonic Focus/Prime, Corsair RMx/HX/AX, EVGA G3/P3, Super Flower Leadex Gold/Platinium.

 

Na dane HDD WD Red. Backup na zewnętrznym dysku/NAS-ie.

 

GPU na ten moment wystarczy 1060 6GB.

 

Ciche, solidne chłodzenie AC (Noctua, Be Quiet czy coś tej klasy).

 

Nigdy nie podkręcałem i nie wiem na co się nastawiać, bo zwykle nie robię testów, monitu podzespołów itd. Skręcam budę i jak gra, nie zawodzi, to dobrze :D

Co znaczy "ficzery"? W sensie, że bajeranckie, świecące czy coś? U mnie obudowa zamknięta, bez okna i zawsze pod biurkiem, także nie zależy mi zbytnio na efektach wizualnych

ale jak będę składał nowy to na pewno zwrócę uwagę na to żeby płyta nie była niebieska, grafika czerwona itd, w miarę możliwości oczywiście, chyba, że na obudowę z oknem się

zdecyduję, to może coś tam świecić będzie, ale to już chyba nie duże różnice cenowe także spoko.

 

No jeśli chodzi płytę to chciałbym coś dobrego ale też bez przesadzonej ceny, bo jeśli kupię za dużo na zapas i tego nie wykorzystam to strata pieniędzy.

SSD jeszcze przeszperam, ale właśnie sporo samsungów jest widocznych przy zestawach. Te nowe mini dyski to pierwszy raz widzę w sumie, inwestować nie będę, aż tyle bo i podobno padają bez ostrzeżenia.

HDD też o WD myślałem, mam 2x 1TB RED w Qnap Nas aktualnie w raid gdzie się backup robi, ale nie zawsze tam zrzucam pliki więc chcę też w kompie mieć dodatkowe.

RAM zostaje na poziomie 16GB, teraz mam 12GB ale pewnie sporo wolniejsze więc przeskok i tak będzie mocno odczuwalny.

Zasilacz na koniec dobiorę, myślę że z delikatnym zapasem mocy.

GPU na razie zostanę przy tej 1060 6GB tylko jakiej firmy patrzeć? Bez większego znaczenia? Patrząc na wygląd to Asus mi się podoba.

Chłodzenie do starego kompa dokupywałem silentiumpc i chyba spoko. Myślę, że coś około 150zł wystarczy, max 200zł.

 

 

A Obudowy, Zasilacza i systemu nie możesz wziąć ze starego kompa?

 

Teoretycznie mogę, ale chciałem go po prostu postawić jako drugi pc do pracy, albo sprzedać w całości.

Obudowa chieftec to chyba pancerna jest, ciężka bardzo, a system W7? Już może czas się przesiąść :D

 

Ten 6-7 letni OCZ to będzie bomba z opóźnionym zapłonem...

Obudowa z tego co słychać nie stanowi problemu.

 

:D

Nie stanowi, 300zł mały to wydatek przy takim zakupie.

 

6-7 letni OCZ pewno przeżyje drugie tyle. To były porządne zasilacze, wyjąwszy głośnawe wentyle.

 

Zasilacz w dniu kupowania ponad 600zł lekko kosztował, ogólnie ten komputer jak składałem to chyba podobnie kosztował jak ten teraz.

Procek 1500zl, ram 1000zl, zasilacz 600zl, obudowa 500zl, plyta 700zl, grafika 1000zl, dysk pewnie z 300zl, w7 450zl, monitor 1500zl. Grube hajsy, jak na tamte czasy, ale służy do teraz bez zająknięcia :D

 

Dzięki Wam serdeczne za rady, powolnymi krokami stworzę ten koszyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD systemowe min 500/512 GB. Żadnego Goodrama - idź w Samsunga. Polecam 960PRO (niestety szarpnie budżet).

Ten goodram którego poleciłem jest bardzo dobry i do tego tani. Wiesz, ze to co polecasz kosztuje 3x tyle?

Ten goodramik spokojnie starczy na system, ma bardzo dobre recenzje, jest na porzadnych kościach i względnie mało kosztuje.

 

6-7 letni OCZ pewno przeżyje drugie tyle. To były porządne zasilacze, wyjąwszy głośnawe wentyle.

Yhm, zależy od sztuki. Kupowałem w 2011 albo 2012 i chwilę po gwarancji padł. I gwoli ścisłości, nie kosztował 600zł, tak jak pisze Pan wyżej, tylko niecałe 300zł. Dokładnie ten sam model.

 

No jeśli chodzi płytę to chciałbym coś dobrego ale też bez przesadzonej ceny, bo jeśli kupię za dużo na zapas i tego nie wykorzystam to strata pieniędzy.

SSD jeszcze przeszperam, ale właśnie sporo samsungów jest widocznych przy zestawach. Te nowe mini dyski to pierwszy raz widzę w sumie, inwestować nie będę, aż tyle bo i podobno padają bez ostrzeżenia.

HDD też o WD myślałem, mam 2x 1TB RED w Qnap Nas aktualnie w raid gdzie się backup robi, ale nie zawsze tam zrzucam pliki więc chcę też w kompie mieć dodatkowe.

RAM zostaje na poziomie 16GB, teraz mam 12GB ale pewnie sporo wolniejsze więc przeskok i tak będzie mocno odczuwalny.

Zasilacz na koniec dobiorę, myślę że z delikatnym zapasem mocy.

GPU na razie zostanę przy tej 1060 6GB tylko jakiej firmy patrzeć? Bez większego znaczenia? Patrząc na wygląd to Asus mi się podoba.

Chłodzenie do starego kompa dokupywałem silentiumpc i chyba spoko. Myślę, że coś około 150zł wystarczy, max 200zł.

 

Polecam tą płytę którą wsadziłem do koszyka, dobra sekcja zasilania, układ dźwiękowy i karta sieciowa. Ogólnie porządna płyta bez braków.

Zasilacz też polecam ten XFX, a zapas będziesz mieć, niech ma realną wydajność 80% z tych 550W, to będzie ~440. Ten zestaw jest dość energooszczędny i nawet do 300W nie dobije z poborem mocy. To już lepiej zainwestować w UPS-a, np. Armac Office 1000E z AVR i symulowaną sinusoidą. No i fajnie, że ma lcd, widzisz prąd wejściowy i wyjściowy, bo niektórzy mają takie skoki w gniazdkach, że aż strach tam komputer podłączać.

Z ramu będziesz zadowolony;) A 1060 jakiej firmy patrzeć? Patrz na długość gwarancji, żeby były 3, a nie 2 lata, np. Palit Dual. Dobre chłodzenie, długa gwarancja. Jak przestanie wystarczać, to łatwiej sprzedać sprzęt na gwarancji, a jak nie chcesz sprzedawać, to wiadomo;)

SilentiumPC Fortis V4 albo ten BeQuiet będą mieć bardzo podobną wydajność. Ważne, żebyś kupił dobrą pastę, albo to, co dodałem do koszyka albo Thermal Grizzly Kryonaut. Nie kręcić tego procka, to naprawdę szkoda.

Co do dysku, to zapodałem tego Seagate, bo mam go w drugim komputerze już 4 lata i zero bad sectorów, śmiga idealnie, a do WD się zraziłem, miałem Green i padł mi po niecałych 6 miesiącach. Kwestia indywidualna.

 

Procek 1500zl, ram 1000zl, zasilacz 600zl, obudowa 500zl, plyta 700zl, grafika 1000zl, dysk pewnie z 300zl, w7 450zl, monitor 1500zl. Grube hajsy, jak na tamte czasy, ale służy do teraz bez zająknięcia :D

Słabo u Ciebie z pamięcią, Phenom II 955BE na premierę kosztował koło 900zł, szybko staniał do ~600zł, jak dałeś 1500zł, to ktoś zrobił z Ciebie jelenia :E Ta płyta na premierę kosztowała koło 300zł, zasilacz 300zł, ram się nie wypowiadam, bo nie pamiętam, ceny skakały jak szalone, buda Chiefteca za 500zł to chyba jakaś ogromna wieża, a ten radeonik na premierę kosztował max 600zł. Poleciałeś z cenami 2-3x w górę :E Sam w 2011 składałem kompa na phenomie 955 BE i dałem za niego 450zł, za nowego ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 zasilacze XFX, w każdym po 4-6 miesiącach zaczął terkotać wiatrak - nie polecam.

Iridium PRO ma głupie zwiechy kilku sekundowe niezależne od firmware, lepiej dopłacić do czegoś lepszego, polecenia jego to tylko w ostateczności.

Kostki LPX Corsarza to największe obecnie ścierwo które mają kości od Hynixa już, lepiej dopłacić 100 zł do B-die G.Skilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...) a system W7? Już może czas się przesiąść :D

 

 

 

Na nowym już kompie - wgraj Win7 i zrób upgrade do Win10 (tak, ciągle można za darmo - KLIK). Win10 przypisze się do Twojej płyty głównej to kolejny re-install/format systemu będziesz instalował od razu Win10 który automatycznie się aktywuje (z obrazu stworzonego MediaCreationTool albo z ISO - KLIK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to widzę to tak -> proc 8700 - 6 rdzeni z HT - aplikacje Adobe ładnie działają na wielowątkowych / R7 1700 - 8 rdzeni /16 wątków

Autor pisze, że do grania mu aktualny wystarcza więc do gier to ponadto, do pracy akurat będzie - cenowo oba po 1500 można kupić

Nie patrzę w OC, bo jak nie ma znajomości, chęci i doświadczenia to system może stracić na stabilności względem paru TFlopsów

 

RAM poszedłbym 2x8G -> później jak ceny spadną dokupić drugie tyle

 

SSD jak nic Samsunga 960 Evo na nvme (min 250G, polecałbym 500G) - lightroom i photoshop zrobią z niego super użytek

 

Co do grafy bym się wstrzymał jak nie ma parcia, bo ceny mają spaść, 1070 Ti ma wyjść także może zrobić małe zamieszanie i bym aktualną zużytkował - chyba, że jest parcie - a resztę co zostało kwoty na dyski HDD lub NAS przeznaczył i przynajmniej 2x2T bym spiął w RAID1 dla bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 zasilacze XFX, w każdym po 4-6 miesiącach zaczął terkotać wiatrak - nie polecam.

Iridium PRO ma głupie zwiechy kilku sekundowe niezależne od firmware, lepiej dopłacić do czegoś lepszego, polecenia jego to tylko w ostateczności.

Kostki LPX Corsarza to największe obecnie ścierwo które mają kości od Hynixa już, lepiej dopłacić 100 zł do B-die G.Skilla.

W drugim komputerze mam XFX Core od 2014 roku i nic nie terkocze. Zależy na jaki egzemplarz się trafi, tak można pisać o każdej części i nie kupić nic.

Co do zwiech iridium, to nic mi nie wiadomo, zapodaj jakiś link.

A pamięci takie, bo są stosunkowo tanie i wysoko taktowane. Na 3400MHz da się je podciągnać, więc nie widzę w sensu w dokładaniu kasy, skoro budżet napięty. Co mu da G.Skill? 200MHz więcej, albo troszkę niższy cl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten goodram którego poleciłem jest bardzo dobry i do tego tani. Wiesz, ze to co polecasz kosztuje 3x tyle?

Ten goodramik spokojnie starczy na system, ma bardzo dobre recenzje, jest na porzadnych kościach i względnie mało kosztuje.

 

Yhm, zależy od sztuki. Kupowałem w 2011 albo 2012 i chwilę po gwarancji padł. I gwoli ścisłości, nie kosztował 600zł, tak jak pisze Pan wyżej, tylko niecałe 300zł. Dokładnie ten sam model.

 

Polecam tą płytę którą wsadziłem do koszyka, dobra sekcja zasilania, układ dźwiękowy i karta sieciowa. Ogólnie porządna płyta bez braków.

Zasilacz też polecam ten XFX, a zapas będziesz mieć, niech ma realną wydajność 80% z tych 550W, to będzie ~440. Ten zestaw jest dość energooszczędny i nawet do 300W nie dobije z poborem mocy. To już lepiej zainwestować w UPS-a, np. Armac Office 1000E z AVR i symulowaną sinusoidą. No i fajnie, że ma lcd, widzisz prąd wejściowy i wyjściowy, bo niektórzy mają takie skoki w gniazdkach, że aż strach tam komputer podłączać.

Z ramu będziesz zadowolony;) A 1060 jakiej firmy patrzeć? Patrz na długość gwarancji, żeby były 3, a nie 2 lata, np. Palit Dual. Dobre chłodzenie, długa gwarancja. Jak przestanie wystarczać, to łatwiej sprzedać sprzęt na gwarancji, a jak nie chcesz sprzedawać, to wiadomo;)

SilentiumPC Fortis V4 albo ten BeQuiet będą mieć bardzo podobną wydajność. Ważne, żebyś kupił dobrą pastę, albo to, co dodałem do koszyka albo Thermal Grizzly Kryonaut. Nie kręcić tego procka, to naprawdę szkoda.

Co do dysku, to zapodałem tego Seagate, bo mam go w drugim komputerze już 4 lata i zero bad sectorów, śmiga idealnie, a do WD się zraziłem, miałem Green i padł mi po niecałych 6 miesiącach. Kwestia indywidualna.

 

Słabo u Ciebie z pamięcią, Phenom II 955BE na premierę kosztował koło 900zł, szybko staniał do ~600zł, jak dałeś 1500zł, to ktoś zrobił z Ciebie jelenia :E Ta płyta na premierę kosztowała koło 300zł, zasilacz 300zł, ram się nie wypowiadam, bo nie pamiętam, ceny skakały jak szalone, buda Chiefteca za 500zł to chyba jakaś ogromna wieża, a ten radeonik na premierę kosztował max 600zł. Poleciałeś z cenami 2-3x w górę :E Sam w 2011 składałem kompa na phenomie 955 BE i dałem za niego 450zł, za nowego ze sklepu.

 

 

Jeśli chodzi o ceny to są zbliżone, poglądowe. Dawno to było i nie pamiętam, wszystkiego w 100% ale pracowałem w sklepie komputerowym współpracującym z komputronikiem i stamtąd mieliśmy podzespoły.

Próbowałem dziś znaleźć jeszcze paragony, od płyty, starej grafiki, ramu i zasilacza gdzieś na pewno mam, bo odkładam takie rzeczy, ale na tą chwilę niestety nie znalazłem nic poza pudełkami od procka, ramu, zasilacza, płyty, grafiki.

 

Wszystko było nowe i naprawdę cenowo wysoko, nie mam potrzeby koloryzowania swoich wypowiedzi :D

Zasilacz zmieniałem bo był chieftec z obudową. Grafika też wymieniałem w miedzy czasie bo stara padła, a był to GTX 260 OC Gigabyte chyba, nie pamiętam już. I tu przesadziłem z ceną bo przypomniałem sobie, że zepsuła się w okresie gwarancyjnym i dostałem zwrot kasy za zakup 1200zł.

Obudowe mam do teraz jest to CHIEFTEC BH-01B-B-SL, sprawdziłem po zdjęciach na google. Ale dobra, ja tu się przepychać nie mam zamiaru, dawne czasy, różne zakupy, różne ceny, nie wierzę, że możesz mi powiedzieć co było 10lat temu :D Może coś ala bitcoin i ceny były dziwne.

 

Reasumując zestaw to:

 

 

SSD - Goodram Iridium 240GB lub Samsung EVO 250GB, oba zbliżona cena, parametry, 5lat gwar. Te nowe m.2 całkowicie odpadają. Wole 3x Taki sobie kupić.

HDD - Tutaj szerszy wybór pewnie. Ogólnie nie sprecyzowany. Kiedyś miałem Seagate i mi padł, WD też mi padł. Teraz mam Samsung od dawna i działa pięknie. W NASie 2x WD Red ale nie są mocno używane.

RAM - "B-die G.Skilla"? Nie rozumiem jakie to. W podobnej cenie są G.Skilla 3000MHz CL15, trochę droższe 3200MHz CL16 i za 900zł Trident.

Grafika - Odpuszczam 1070 na tą chwilę, chyba że cena trochę spadnie. Myślę, że 1060 to i tak bomba w porównaniu do tego co mam aktualnie. Gram tylko w CSGO, D3, LoL i może zacznę Pubg.

Płyta - Czemu ten Asrock? Nie będzie nic dobrego innych firm? Parametry i złącza ma faktycznie fajne cena/ilość. W tej cenie wszystkie inne wypadają gorzej. Ale ile taka płyta pożyje? Nigdy nie miałem nic z tej firmy.

Proc - Zastanawiałem się nad AMD jeszcze, ale chyba zostaje intel. ten i5-8600k i i7-8700 bez k (bo cena). Powiedzmy, że decyduję się na minimalne podkręcenie po zakupie. Na który pada wybór?

OP - Win 10 Pro. Jak się da zrobić upgrade z W7 to zrobię. Chyba, że sprzedam całość z systemem to już przejdę na tą 10. Chyba gorzej nie jest niż W7?

Zasilacz - Zizu32 poleciłeś trochę tego, ale najtańsze to 400zł - taki byłbym skłonny kupić, ale czy efekt przełoży się na cenę?

Znalazłem jeszcze coś takiego EVGA SUPERNOVA G2 80 PLUS GOLD 550W (220-G2-0550-Y2) - niecałe 400zł, 7lat gwarancji.

XFX z polecenia kolegi wyżej, na razie trzyma pozycję :D i podrzuciłeś pomysł trafiony w 10. Na pewno kupię UPS, bez względu na zakup zasilacza. Miałem nie raz, że w połowie pracy zabrakło prądu na ulicy i od zera...

Obudowa - Doszedłem do wniosku, że będzie okno. Do 200zł ciężko, żeby się coś podobało :/ ale taka NZXT Source S340... Kozak

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis V4 - moje google mi tego nie wyszukuje, nie wiem ocb :/

Karta dźwiękowa - piszesz, że płyta ma dobrą dźwiękową i co? Nie warto dokupić? Zawsze używam słuchawek, czy to muzyka czy gra, nie będzie różnicy? Obecnie mam tańsze, Siberia v2 i kartę steel series 7.1 na usb (została od starych słuchawek).

 

 

Miałem 3 zasilacze XFX, w każdym po 4-6 miesiącach zaczął terkotać wiatrak - nie polecam.

Iridium PRO ma głupie zwiechy kilku sekundowe niezależne od firmware, lepiej dopłacić do czegoś lepszego, polecenia jego to tylko w ostateczności.

Kostki LPX Corsarza to największe obecnie ścierwo które mają kości od Hynixa już, lepiej dopłacić 100 zł do B-die G.Skilla.

 

Podrzuć coś co Twoim zdaniem nadaje się lepiej.

 

Na nowym już kompie - wgraj Win7 i zrób upgrade do Win10 (tak, ciągle można za darmo - KLIK). Win10 przypisze się do Twojej płyty głównej to kolejny re-install/format systemu będziesz instalował od razu Win10 który automatycznie się aktywuje (z obrazu stworzonego MediaCreationTool albo z ISO - KLIK)

 

Do przemyślenia, dzięki :D

 

Jak ja to widzę to tak -> proc 8700 - 6 rdzeni z HT - aplikacje Adobe ładnie działają na wielowątkowych / R7 1700 - 8 rdzeni /16 wątków

Autor pisze, że do grania mu aktualny wystarcza więc do gier to ponadto, do pracy akurat będzie - cenowo oba po 1500 można kupić

Nie patrzę w OC, bo jak nie ma znajomości, chęci i doświadczenia to system może stracić na stabilności względem paru TFlopsów

 

RAM poszedłbym 2x8G -> później jak ceny spadną dokupić drugie tyle

 

SSD jak nic Samsunga 960 Evo na nvme (min 250G, polecałbym 500G) - lightroom i photoshop zrobią z niego super użytek

 

Co do grafy bym się wstrzymał jak nie ma parcia, bo ceny mają spaść, 1070 Ti ma wyjść także może zrobić małe zamieszanie i bym aktualną zużytkował - chyba, że jest parcie - a resztę co zostało kwoty na dyski HDD lub NAS przeznaczył i przynajmniej 2x2T bym spiął w RAID1 dla bezpieczeństwa

 

Czy te AMD Ryzeny to nie coś przejściowego? Tzn teraz jest popyt bo cena/jakość, ale jak to w czasie będzie wyglądać? Intel wydaje się puszczać dopieszczone, albo to siła marketingu po prostu, nie śledzę nowinek to nie wiem.

Z tym OC to do zastanowienia jeśli nie odbije się to na sprzęcie. Jeśli kręcić to delikatnie dosłownie, nie do górnych granic, żeby ciągle martwić się o temp i patrzeć na osiągi.

Zostaje 2x8gb na razie.

Odpada ze względu na cenę i ogólnie dziwnie to wygląda. Boję się tego użyć :D hahahaha

Zakupy będą w okresie świątecznym, a bardziej po, styczeń może bo wiadomo jak to z promocjami na święta. Niech tylko te grafiki pojawią się w sklepach.

 

W drugim komputerze mam XFX Core od 2014 roku i nic nie terkocze. Zależy na jaki egzemplarz się trafi, tak można pisać o każdej części i nie kupić nic.

Co do zwiech iridium, to nic mi nie wiadomo, zapodaj jakiś link.

A pamięci takie, bo są stosunkowo tanie i wysoko taktowane. Na 3400MHz da się je podciągnać, więc nie widzę w sensu w dokładaniu kasy, skoro budżet napięty. Co mu da G.Skill? 200MHz więcej, albo troszkę niższy cl?

 

No też tak myślę, że minimalne różnice w parametrach dla mnie nie będą odczuwalne. Jeśli nie warto to po co dokładać.

Budżet ustaliłem na tyle bo licząc w pamięci tak orientacyjnie, myślałem, że za tyle złożę coś wystarczającego w 100%. Ogólnie mógłbym nagiąć to i do 10tyś, ale te 4-5tyś mam na co jeszcze przeznaczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dobra, ja tu się przepychać nie mam zamiaru, dawne czasy, różne zakupy, różne ceny, nie wierzę, że możesz mi powiedzieć co było 10lat temu :D

Reasumując zestaw to:

SSD - Goodram Iridium 240GB lub Samsung EVO 250GB, oba zbliżona cena, parametry, 5lat gwar. Te nowe m.2 całkowicie odpadają. Wole 3x Taki sobie kupić.

HDD - Tutaj szerszy wybór pewnie. Ogólnie nie sprecyzowany. Kiedyś miałem Seagate i mi padł, WD też mi padł. Teraz mam Samsung od dawna i działa pięknie. W NASie 2x WD Red ale nie są mocno używane.

RAM - "B-die G.Skilla"? Nie rozumiem jakie to. W podobnej cenie są G.Skilla 3000MHz CL15, trochę droższe 3200MHz CL16 i za 900zł Trident.

Grafika - Odpuszczam 1070 na tą chwilę, chyba że cena trochę spadnie. Myślę, że 1060 to i tak bomba w porównaniu do tego co mam aktualnie. Gram tylko w CSGO, D3, LoL i może zacznę Pubg.

Płyta - Czemu ten Asrock? Nie będzie nic dobrego innych firm? Parametry i złącza ma faktycznie fajne cena/ilość. W tej cenie wszystkie inne wypadają gorzej. Ale ile taka płyta pożyje? Nigdy nie miałem nic z tej firmy.

Proc - Zastanawiałem się nad AMD jeszcze, ale chyba zostaje intel. ten i5-8600k i i7-8700 bez k (bo cena). Powiedzmy, że decyduję się na minimalne podkręcenie po zakupie. Na który pada wybór?

OP - Win 10 Pro. Jak się da zrobić upgrade z W7 to zrobię. Chyba, że sprzedam całość z systemem to już przejdę na tą 10. Chyba gorzej nie jest niż W7?

Zasilacz - Zizu32 poleciłeś trochę tego, ale najtańsze to 400zł - taki byłbym skłonny kupić, ale czy efekt przełoży się na cenę?

Znalazłem jeszcze coś takiego EVGA SUPERNOVA G2 80 PLUS GOLD 550W (220-G2-0550-Y2) - niecałe 400zł, 7lat gwarancji.

XFX z polecenia kolegi wyżej, na razie trzyma pozycję :D i podrzuciłeś pomysł trafiony w 10. Na pewno kupię UPS, bez względu na zakup zasilacza. Miałem nie raz, że w połowie pracy zabrakło prądu na ulicy i od zera...

Obudowa - Doszedłem do wniosku, że będzie okno. Do 200zł ciężko, żeby się coś podobało :/ ale taka NZXT Source S340... Kozak

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis V4 - moje google mi tego nie wyszukuje, nie wiem ocb :/

Karta dźwiękowa - piszesz, że płyta ma dobrą dźwiękową i co? Nie warto dokupić? Zawsze używam słuchawek, czy to muzyka czy gra, nie będzie różnicy? Obecnie mam tańsze, Siberia v2 i kartę steel series 7.1 na usb (została od starych słuchawek).

Mogę Ci powiedzieć, co było 14 lat temu, zawsze bardzo skrupulatnie zabierałem się za zakupy a i pamięć do cen mam;) Tym bardziej pamiętam co ile kosztowało 6-7 lat temu, kiedy byłem na etapie upgrejdowania co pół roku:)

Zestaw bardzo dobry. Dlaczego Asrock miałby paść? To bardzo dobra marka, kiedyś to była budżetowa odnoga Asusa, a wyrosła na solidną markę. Raczej trudno będzie znaleźć coś lepszego w tej cenie jeśli chodzi o i/o, a o jakość się nie martw.

I tak jak pisałem, ten xfx wystarczy, resztę kasy zamiast ładować w zasilacz, lepiej wsadzić w UPS-a z AVR, symulowaną sinusoidą i najlepiej LCD wyświetlającym wejście/wyjście. Sam mam takiego, nawet wyżej napisałem jaki model, nie jest to super wysoka półka, ale w tym momencie mam 234V/232V, gdzie w gniazdku skacze do 260, więc stabilizacja napięcia działa doskonale, a 650W spokojnie starczy. Do tego jest podpięty USB do komputera i w razie czego komputer sam wszystko zapisuje i się wyłącza.

Jeśli nie jesteś audiofilem, to nie ma potrzeby dokupowania dodatkowej karty dźwiękowej, ten ALC to juz jest solidny sprzęt, lepiej zainwestować w porzadny wzmacniacz do słuchawek, niż kartę, tylko ceny dość dobrych wzmacniaczy zaczynają się od 300zł, a najlepiej iść w lampę. Tego nie da Ci żadna karta dźwiękowa. Po prostu niektórzy się nie znają i kupią kartę za 1000zł, a dobra lampa da nieporównywalnie lepszy efekt.

Z fortisem się machnąłem, chodzi o wersję V2. Sam mam i z thermal grizzly temperatury pod obciążeniem nie dochodzą do 85C po OC.

Jeszcze co do zasilacza. Warto mieć dobry zasilacz z filtrami i zapasem mocy, ale bez UPS-a z AVR to g*wno da. Patrz jaki ja mam zasilacz, mam zapas mocy, podstawowe filtry są, nie grzeje się pod obciążeniem, napięcia na 3,5,12V są ok, ale wpływu na napięcie z gniazdka nie ma, tak samo jak zasilacz za 1000zł. Wszyscy znaffcy nie sobie poczytają o UPS-ach i zobaczą ile przepłacili, jak dali 500zł za zasilacz do zestawu, który pod obciążeniem bierze 250-300W.

 

No też tak myślę, że minimalne różnice w parametrach dla mnie nie będą odczuwalne. Jeśli nie warto to po co dokładać.

Budżet ustaliłem na tyle bo licząc w pamięci tak orientacyjnie, myślałem, że za tyle złożę coś wystarczającego w 100%. Ogólnie mógłbym nagiąć to i do 10tyś, ale te 4-5tyś mam na co jeszcze przeznaczyć :D

Dobrze napisałeś, to są minimalne różnice;) I nie warto dopłacać. Nie odczujesz dodatkowych 100-200MHz na pamięciach czy 1Cl niżej, a różnicę 200zł w portfelu już odczujesz. Jak już piszemu o 200zł, to lepiej odłożyć je na wzmacniacz lampowy do słuchawek:) Dobry wzmacniacz koło 300zł, lampa już niestety koło 1000zł, ale to co wtedy usłyszysz - bajka. Sam gram na gitarze, różnica między piecem cyfrowym i lampowym jest nie do opisania, na lampie słyszysz to, czego na tranzystorze nie jesteś w stanie usłyszeć. Tak samo ze wzmacniaczami do słuchawek, nagle okazuje się, że Twoje ulubione płyty brzmią inaczej, lepiej, o wiele głębie, niż się Tobie wcześniej wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, co było 14 lat temu, zawsze bardzo skrupulatnie zabierałem się za zakupy a i pamięć do cen mam;) Tym bardziej pamiętam co ile kosztowało 6-7 lat temu, kiedy byłem na etapie upgrejdowania co pół roku:)

Zestaw bardzo dobry. Dlaczego Asrock miałby paść? To bardzo dobra marka, kiedyś to była budżetowa odnoga Asusa, a wyrosła na solidną markę. Raczej trudno będzie znaleźć coś lepszego w tej cenie jeśli chodzi o i/o, a o jakość się nie martw.

I tak jak pisałem, ten xfx wystarczy, resztę kasy zamiast ładować w zasilacz, lepiej wsadzić w UPS-a z AVR, symulowaną sinusoidą i najlepiej LCD wyświetlającym wejście/wyjście. Sam mam takiego, nawet wyżej napisałem jaki model, nie jest to super wysoka półka, ale w tym momencie mam 234V/232V, gdzie w gniazdku skacze do 260, więc stabilizacja napięcia działa doskonale, a 650W spokojnie starczy. Do tego jest podpięty USB do komputera i w razie czego komputer sam wszystko zapisuje i się wyłącza.

Jeśli nie jesteś audiofilem, to nie ma potrzeby dokupowania dodatkowej karty dźwiękowej, ten ALC to juz jest solidny sprzęt, lepiej zainwestować w porzadny wzmacniacz do słuchawek, niż kartę, tylko ceny dość dobrych wzmacniaczy zaczynają się od 300zł, a najlepiej iść w lampę. Tego nie da Ci żadna karta dźwiękowa. Po prostu niektórzy się nie znają i kupią kartę za 1000zł, a dobra lampa da nieporównywalnie lepszy efekt.

Z fortisem się machnąłem, chodzi o wersję V2. Sam mam i z thermal grizzly temperatury pod obciążeniem nie dochodzą do 85C po OC.

Jeszcze co do zasilacza. Warto mieć dobry zasilacz z filtrami i zapasem mocy, ale bez UPS-a z AVR to g*wno da. Patrz jaki ja mam zasilacz, mam zapas mocy, podstawowe filtry są, nie grzeje się pod obciążeniem, napięcia na 3,5,12V są ok, ale wpływu na napięcie z gniazdka nie ma, tak samo jak zasilacz za 1000zł. Wszyscy znaffcy nie sobie poczytają o UPS-ach i zobaczą ile przepłacili, jak dali 500zł za zasilacz do zestawu, który pod obciążeniem bierze 250-300W.

 

 

Dobrze napisałeś, to są minimalne różnice;) I nie warto dopłacać. Nie odczujesz dodatkowych 100-200MHz na pamięciach czy 1Cl niżej, a różnicę 200zł w portfelu już odczujesz. Jak już piszemu o 200zł, to lepiej odłożyć je na wzmacniacz lampowy do słuchawek:) Dobry wzmacniacz koło 300zł, lampa już niestety koło 1000zł, ale to co wtedy usłyszysz - bajka. Sam gram na gitarze, różnica między piecem cyfrowym i lampowym jest nie do opisania, na lampie słyszysz to, czego na tranzystorze nie jesteś w stanie usłyszeć. Tak samo ze wzmacniaczami do słuchawek, nagle okazuje się, że Twoje ulubione płyty brzmią inaczej, lepiej, o wiele głębie, niż się Tobie wcześniej wydawało.

 

Nie no, aż takim fanem muzyki to nie jestem :D wystarczają mi słuchawki za ~300zł tylko, że dodatkowo często radzą dokupić dźwiękową, żeby podniosło dźwięk przy graniu. Z drugiej strony jeśli w płycie jest ok to można te pieniądze dołożyć do nowych słuchawek.

A ten zasilacz to ma być 550W czy 650W w końcu? Bo w koszyku dałeś 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe dźwiękówki ALC 1220 są całkiem dobre, do zwykłej gry i słuchania muzyki nie widzę potrzeby kupowania czegoś lepszego ;)

Co do obudowy Nzxt S340 to radzę się zastanowić nad oknem... albo bez okna albo szkło (hartowane). W swojej Be quiet silent base 800 miałem okno z plexi i szybko było widać ryski co mnie bardzo zirytowało, obecnie mam szkło hartowane i efekt jest nie do opisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim komputerze mam XFX Core od 2014 roku i nic nie terkocze. Zależy na jaki egzemplarz się trafi, tak można pisać o każdej części i nie kupić nic.

Co do zwiech iridium, to nic mi nie wiadomo, zapodaj jakiś link.

A pamięci takie, bo są stosunkowo tanie i wysoko taktowane. Na 3400MHz da się je podciągnać, więc nie widzę w sensu w dokładaniu kasy, skoro budżet napięty. Co mu da G.Skill? 200MHz więcej, albo troszkę niższy cl?

1. No nie bardzo, kiedy na 5 zasilaczy które miałem, 100% XFXów padła, to trochę kiepska statystyka.

2. Iridium, całe nasze forum wylewa żale na ten SSD, polecam poczytać, bo aż stracił rangę " do polecenia".

3. 3000 Mhz CL15 te za 700 zł nie podkręci nawet do 3200, moje nawet na 3066 nie chcą startować :E Co innego LPXy 3200 CL 16 które powinny być na kościach Samsunga. To widać już w różnicy ceny, które są lepsze. Oszczędzanie na RAMie kiedy za oknem mamy wsparcie do co raz wyższych wartości nie jest przyszłościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No nie bardzo, kiedy na 5 zasilaczy które miałem, 100% XFXów padła, to trochę kiepska statystyka.

2. Iridium, całe nasze forum wylewa żale na ten SSD, polecam poczytać, bo aż stracił rangę " do polecenia".

3. 3000 Mhz CL15 te za 700 zł nie podkręci nawet do 3200, moje nawet na 3066 nie chcą startować :E Co innego LPXy 3200 CL 16 które powinny być na kościach Samsunga. To widać już w różnicy ceny, które są lepsze. Oszczędzanie na RAMie kiedy za oknem mamy wsparcie do co raz wyższych wartości nie jest przyszłościowe.

1. Tak jak pisałem, zależy na jaki egzemplarz się trafi. Jakby 100% padało, to by tego nie sprzedawali, sam mam w drugim komputerze od 2014 roku i działa. Poza tym wczesniej nie pisałeś, że padły, tylko że wiatrak terkotał. W tym wypadku piszesz bzdury i się miotasz.

2. Jakoś nie zauważyłem, a czytam. Nie widzę też krytycznych opinii posiadaczy tego dysku: https://www.ceneo.pl/37164441#tab=reviews i opinie na morele https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/ 516 opinii, z tego 89% daje 5 gwiazdek, 8% cztery... Tragiczny wynik.

3. Trafiłes lipne kości. Poczytaj sobie i nie ograniczaj sie do polskich forów, ludzie też to podkręcają i nie zatrzymują się na 3000MHz.

Ogólnie Twoje wypowiedzi są dla mnie naciągane i w życiu bym się nie kierował Twoimi radami, zwłaszcza po tym co piszesz o tym ssd, gdzie w internecie zbiera super opinie wśród użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak pisałem, zależy na jaki egzemplarz się trafi. Jakby 100% padało, to by tego nie sprzedawali, sam mam w drugim komputerze od 2014 roku i działa. Poza tym wczesniej nie pisałeś, że padły, tylko że wiatrak terkotał. W tym wypadku piszesz bzdury i się miotasz.

2. Jakoś nie zauważyłem, a czytam. Nie widzę też krytycznych opinii posiadaczy tego dysku: https://www.ceneo.pl/37164441#tab=reviews i opinie na morele https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/ 516 opinii, z tego 89% daje 5 gwiazdek, 8% cztery... Tragiczny wynik.

3. Trafiłes lipne kości. Poczytaj sobie i nie ograniczaj sie do polskich forów, ludzie też to podkręcają i nie zatrzymują się na 3000MHz.

Ogólnie Twoje wypowiedzi są dla mnie naciągane i w życiu bym się nie kierował Twoimi radami, zwłaszcza po tym co piszesz o tym ssd, gdzie w internecie zbiera super opinie wśród użytkowników.

:E Opinie w internecie, na morele i ceneo :E Nie kompromituj się proszę. Nie miotam się, i nie piszę bzdur. Wentylator padł? Padł. Wiec zasilacz nadawał się jedynie na gwarancje/śmietnik. Z chińczykami za 50 zł nie miałem takich problemów jak z tymi XFX, smutne. Większość osób które ma te LPXy ma na kościach Samsunga, już Ci pisałem. Nowe modele w sprzedaży są na Hynixach, na Ryzenach ludzie mają problem wyciągnąć 2800 Mhz z nich nawet na najnowszym AGESIE, na Intelu OC praktycznie zerowe, dopłata 100-200 zł do B-die to najlepsze rozwiązanie niż dziadowanie na jakiś paździerz a nie kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z Goodramami Iridium niestety pojawiają się nader często na forum.

Na szybko kilka tematów niezadowolonych userów:

http://forum.pclab.pl/topic/1191502-Zaci%C4%99cia-i-freezy-GOODRAM-Iridium-PRO-240GB/page__p__14517117__hl__Iridium__fromsearch__1entry14517117

http://forum.pclab.pl/topic/1201198-Problemy-z-Iridium-Pro-240GB/page__p__14620766__hl__Iridium__fromsearch__1entry14620766

http://forum.pclab.pl/topic/1159645-goodram-iridium-pro-s%C5%82aba-wydajno%C5%9B%C4%87/page__p__14210216__hl__Iridium__fromsearch__1entry14210216

http://forum.pclab.pl/topic/1173089-Goodram-Iridium-Pro-zapis-czasem-zwalnia-do-zera/page__p__14345622__hl__Iridium__fromsearch__1entry14345622

http://forum.pclab.pl/topic/1175685-Restartowanie-si%C4%99-komputera-%7C-Iridium-Pro/page__p__14372932__hl__Iridium__fromsearch__1entry14372932

 

Co do XFX to nigdy nie miałem, ale również nie raz, nie dwa zetknąłem się z opiniami doświadczonych użytkowników aby raczej wybierać inne markowe zasilacze w tym przedziale cenowym.

Brałbym PSU z MIN 5 letnią GW. Obecnie najlepsze oferują 7-10 letnią i tu bym podążał.

Osobiście mam świetne doświadczenia z najwyższymi modelami Seasonica, Corsaira i EVGA - dlatego polecam je bez wahania.

 

Co do dysku systemowego - autorze, nie obawiaj się nowego standardu M.2!

To obecnie standard, który wypiera powoli dyski 2,5" SSD jako systemowe.

Jeśli chcesz coś na lata to warto zainwestować w takie rozwiązanie.

Samsung, Plextor i Intel to pewniaki z których warto wybierać.

 

Jeśli poczujesz się lepiej z czymś co ma większy gabaryt niż M.2, możesz spróbować Intela 750 na złączu pciex4. Bardzo solidy dysk z długą, bezpośrednią gwarancją. Nie wiem jak obecnie z dostępnością i cenami, niemniej nie było to tanie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...