Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MajsterZproblemami

WINDOWS 10 Z USB NIE DZIAŁA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Mój komputer zaczął przymulać do takiego momentu gdzie windows nie chciał się odpalić i jedyne co zostało to format ale taki niestety przez wiersz poleceń gdzie poszedł format calutkiego dysku. No i chciałem wgrać windowsa 10 z USB tak jak to robiłem nie raz na tym samym komputerze tylko że teraz robiłem na pendriva przez program rufus z obrazem ISO go z bootowalem a wtedy z mediacreationtool od Microsoftu jednak teraz nie mogę użyć tego programu. I kiedy wkładam pendriva mam bootowanie z USB na priorytet to wyskakuje press any key to boot from USB.. i kiedy wciskam obojętnie jaki klawisz enter spacja czy inny wyskakuje a disk read error occurred , press ctrl alt delete to restart odlaczalem już kable i ponownie tak jak i na płycie głównej. Restartowałem też biosa z poziomu płyty głównej ale cały czas to samo. Borykam się z tym od kilku dni pomocy..bawiłem się już w biosie ale nie wiele to dało..pomóżcie

A jak włączę S.M.A.R.T to pisze "capable and status BAD" "Port AHCI 0 erorr (czy jakoś tak) dodam że komputer ma 10 lat i wszystkie jego komponenty ale zawsze działał i jak się rozwalał to potrafiłem go naprawić. Raz nawet rozwalił się tak jak teraz podobnie na dwa tygodnie aż nagle włączył normalne windowsa i jakby nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rufusie jest taka opcja jak dodaj łatkę do starych BIOSów, zaznaczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś czy działa na innym komputerze? Jest opcja użycia płyty DVD? Stare komputery mogą mieć problem z bootowaniem USB, ale mówisz że wcześniej to robiłeś, tylko czy to był Win10 też? Niestety nic mi ten error nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś czy działa na innym komputerze? Jest opcja użycia płyty DVD? Stare komputery mogą mieć problem z bootowaniem USB, ale mówisz że wcześniej to robiłeś, tylko czy to był Win10 też? Niestety nic mi ten error nie mówi.

Nie próbowałem, za to przełożyłem jeszcze starszy dysk który znalazłem z windowsem xp i tam ładuje się system ale w pewnym momencie gaśnie z Bluetooth screenem ale on jest jeszcze starszy więc , i też nie dało się bootowac z USB. Tak bootowalem zawsze windows 10 z USB. Ja coś czytałem że jakiś sektor na dysku może być uszkodzony i dysk jest już do niczego ale czy to prawda nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie ma nic do USB (pendrive'a) z którego próbujesz bootować, bo do zabootowania nie doszło jak rozumiem. Z pierwszego postu wynika, że komputer ignoruje USB (pendrive) i próbuje przejść do dysku z systemem, który nie działa (tak mi się wydaje)? Jak włączysz komputer to jedna z opcji obok "setup" (BIOS) powinna się nazywać "boot menu" albo coś takiego, jak wybierzesz odpowiedni klawisz, to wyświetli się tabelka z opcjami bootowania. Widzisz tam swój pendrive? Jak wybierzesz pendrive i wyświetla Ci jakiś disk error to prawdopodobnie masz coś nie tak z nim u proponuje nagrać go od nowa na jakimś innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie ma nic do USB (pendrive'a) z którego próbujesz bootować, bo do zabootowania nie doszło jak rozumiem. Z pierwszego postu wynika, że komputer ignoruje USB (pendrive) i próbuje przejść do dysku z systemem, który nie działa (tak mi się wydaje)? Jak włączysz komputer to jedna z opcji obok "setup" (BIOS) powinna się nazywać "boot menu" albo coś takiego, jak wybierzesz odpowiedni klawisz, to wyświetli się tabelka z opcjami bootowania. Widzisz tam swój pendrive? Jak wybierzesz pendrive i wyświetla Ci jakiś disk error to prawdopodobnie masz coś nie tak z nim u proponuje nagrać go od nowa na jakimś innym komputerze.

Zgrywałem go raz bez latki raz z latka więc nie wiem a innego komputera nie mam do dyspozycji. W poniedziałek wezmę dysk od znajomego i sprawdzę czy da się na nim bootowac z tego samego pendriva. Tylko co jeśli nie to nie wiem co robić

 

Tak widzę swój pendriv normalnie go bios widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś może jakiegoś antywirusa aktywnego w czasie nagrywania obrazu ISO na pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś może jakiegoś antywirusa aktywnego w czasie nagrywania obrazu ISO na pendrive?

Nagrywałem go na komputerze którego używałem pierwszy raz i nie jestem pewny czy tam cos jest. Wydaje mi się że nie a jakby tak to co to zmienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrywałem obraz płyty z aktywnym antywirusem na Rufusie to też mi nie działał ten obraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy wypisujecie tyle razy nagrywałem na pena rufusem i nigdy nie miałem antywirusa wyłączonego a system startuje bezproblemowo czy to win7,8 czy 10.Wsadź pena i w biosie ustaw jako boot 1 i nie trzeba nic naciskać aby startowała instalka.Jaki system plików miałeś na tym dysku?,jak był postawiony system...w trymie UEFI czy inaczej....sprawdź dysk,podłącz pod inne sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy wypisujecie tyle razy nagrywałem na pena rufusem i nigdy nie miałem antywirusa wyłączonego a system startuje bezproblemowo czy to win7,8 czy 10.Wsadź pena i w biosie ustaw jako boot 1 i nie trzeba nic naciskać aby startowała instalka.Jaki system plików miałeś na tym dysku?,jak był postawiony system...w trymie UEFI czy inaczej....sprawdź dysk,podłącz pod inne sata.

Nie wiem o co do końca chodzi. Wcześniej miałem zawsze windowsa 10 64 bity, i zawsze takiego samego wygrywałem jak cos się działo z komputerem, nie wiem o co chodzi z UEFI, podłączałem już w inne porty i innymi kablami sata. A jeżeli wcisne przycisk to odpala sie komunikat a disk error occurred a jeśli nic nie wcisne to próbuje odpalić system z dysku ale przecież systemu nie ma więc jest komunikat że nie znalazło systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpala system z dysku bo nie ustawiłeś jako pierwszy pena lub źle go przygotowałeś...w rufusie jest opcja od tego...w uefi,mbr itp.Musisz też sprawdzić dysk czy nie ma błędów...ja jednak uważam że coś namieszałeś niepotrzebnie z formatem z wiersza poleceń zupełnie niepotrzebnie,jak zmieniałeś coś w biosie?...to też niepotrzebnie bo miałeś wszystko ustawione jak być powinno pod system oprócz bootowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpala system z dysku bo nie ustawiłeś jako pierwszy pena lub źle go przygotowałeś...w rufusie jest opcja od tego...w uefi,mbr itp.Musisz też sprawdzić dysk czy nie ma błędów...ja jednak uważam że coś namieszałeś niepotrzebnie z formatem z wiersza poleceń zupełnie niepotrzebnie,jak zmieniałeś coś w biosie?...to też niepotrzebnie bo miałeś wszystko ustawione jak być powinno pod system oprócz bootowania.

Ustawione mam normalnie 1 z USB JAK SPRAWDZIC DYSK czy ma błędy właśnie ? Co do wiersza poleceń, komputer po zmieleniu wykrył błąd w włączaniu systemu. Wyświetlił kilka opcji naprawy żadna nic nie dała i cały czas włączał się komputer tylko w taki sposób. Była opcja wróć do ustawień fabrycznych ale później znikła nie dało się jej znaleźć. Zostal wiersz poleceń. Poszukałem trochę w necie komend na format i sformatowałem dysk a jeśli jutro od nowa nagram obraz ISO na USB mam zaznaczyć te wszystkie opcje ? Łatki, mbr UEFI itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk możesz sprawdzić jakimś programem z boot lub go wyciągnąć i sprawdzić u kogoś...jak masz przygotować instalkę to musisz wiedzieć jak masz ustawione opcje w biosie,czy pod uefi czy mbr...w tej chwili ci tego podać nie mogę bo po prostu z głowy nie wiem...ale możesz poczytać np.TU Lub poszukac poradnika jak to zrobić w mbr ale to chyba tylko kwestia ustawienia legancy-uefi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam były też jakieś opcje 0.80 itd. Nie wiem o co z tym chodzi

 

Dysk możesz sprawdzić jakimś programem z boot lub go wyciągnąć i sprawdzić u kogoś...jak masz przygotować instalkę to musisz wiedzieć jak masz ustawione opcje w biosie,czy pod uefi czy mbr...w tej chwili ci tego podać nie mogę bo po prostu z głowy nie wiem...ale możesz poczytać np.TU Lub poszukac poradnika jak to zrobić w mbr ale to chyba tylko kwestia ustawienia legancy-uefi.

Jutro sprawdzę jak mam i nagram od nowa obraz na pena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie dysk,bo jak ci się sypnął system i teraz dysku nie widać to może się sypnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk widać w biosie

 

Tylko nadal nie wiem jak sprawdzić dysk nie przekładając go do innego komputera bo nie mam jakby takich możliwości aktualnie. Muszę jakiś pobrać program na pendriva czy coś i on się jakoś odpali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwny wątek i dziwne informacje - w 1 poście jest że sformatowałeś cały dysk z wiersza polecenia - z jakiego wiersza, skąd on startował - wiersz polecnia windowsa nie sformatuje własnej partycji (chyba, że z odzyskiwania, ale wtedy partycja odzyskiwania powinna funkcjonować normalnie - chyba, że ją też sformatowaleś, nie wiem, czy możliwe; piszesz potem, ze został wiersz polecen, więc pewnie to odzyskiwanie - jeśli tak możesz sprawdzić dysk z wiersza - tylko pytanie co, jeśli go sformatowałeś - to znaczy co? dokładnie zrobiłeś - sprawdzanie sprawdza błędy w systemie plików, a jeśli na komputerze nie ma systemu plików, co ma sprawdzać?

 

co do informacji ahci port 0 error spróbuj przełączyć dysk do inego złącza sata - chodzi chyba o błąd złącza sata

 

ale problem, o ile rozumiem, to brak bootowania z usb, nie dysk - instalator z usb powinien wystartować, dysk chyba nic do tego nie ma, dopiero po starcie instalator sprawdza sprzęt, w tym dysk - informacja nacisnij żeby wystartować usb chyba? rzadka, może świadczyć, że usb startuje w trybie emulacji napędu cd - nie ma przy usb w biosie wyboru, np usb cd, usb hdd, itp; ewentualnie, jeśli używasz rufusa spróbuj wgrać z rufusa free dos, jeśli z usb wystartuje free dos może chodzić o to, że ten stary bios bootuje usb tylko z sektora 63, jak dos i xp, itd, czyli stare systemy - nowe startują z innego sektora, a bios u ciebie ma ustawione sztywno bootowanie na 63 - tylko wtedy zagadka, dlaczego startował poprzednio; może musisz, jak napisałem, przestawić emulację, czyli usb cd, itp, jeśli jest

 

niezależnie - jeśli wiersz polecenia, tzn odzyskiwanie, działa możesz chyba? zainstalować z dysku - oczywiscie jeśli dysk ok - w wierszu polecenia wywołaj diskpart, utwórz partycje, sformatuj, zrób 1 aktywną, i na te aktywną przekopiuj z pena instalator zachowując strukturę, tzn np bootmgr musi być bezpośrednio na partycji, itd - chyba da się przekopiować bo odzyskiwanie ma sterowniki usb; musisz jeszcze zapisać kod na aktywnej - z wiersza programem bootrec; ustaw bootowanie na dysk, i instalator powinien wystartować, wskaż partycję do instalacji, itd - zakładam, że wszystko w mbr, bo chyba uefi nie masz, skoro komputer 10 lat

 

ewentualnie sprawdź, czy wiersz działa (ewentualnie wywołuje się klawiszem,np f2, itp), jeśli tak pisz, może da się zainstalować z dysku

 

ps - ewentualnie z usb możesz zainstalować za pomocą menedzera bootowania plop, tylko problem - plopa trzeba najpierw zainstalować, normalnie robi się to z systemu, ale chyba są też inne możliwosci, tzn można np z pena za pomocą wiersza - tylko na dysku musi być partycja aktywna, itd, bo plop umieszcza tam swój kod startowy - w ogóle najpierw sprawdź z wiersza, co własciwie zrobiłeś na dysku (bo "zmieliłem" niewiele mówi), możesz sprawdzić programem diskpart - poszukaj w sieci podstawowych poleceń diskpart do podejrzenia dysku; plop stosuje się właśnie do zabootowania z usb jeśli stary bios nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwny wątek i dziwne informacje - w 1 poście jest że sformatowałeś cały dysk z wiersza polecenia - z jakiego wiersza, skąd on startował - wiersz polecnia windowsa nie sformatuje własnej partycji (chyba, że z odzyskiwania, ale wtedy partycja odzyskiwania powinna funkcjonować normalnie - chyba, że ją też sformatowaleś, nie wiem, czy możliwe; piszesz potem, ze został wiersz polecen, więc pewnie to odzyskiwanie - jeśli tak możesz sprawdzić dysk z wiersza - tylko pytanie co, jeśli go sformatowałeś - to znaczy co? dokładnie zrobiłeś - sprawdzanie sprawdza błędy w systemie plików, a jeśli na komputerze nie ma systemu plików, co ma sprawdzać?

 

co do informacji ahci port 0 error spróbuj przełączyć dysk do inego złącza sata - chodzi chyba o błąd złącza sata

 

ale problem, o ile rozumiem, to brak bootowania z usb, nie dysk - instalator z usb powinien wystartować, dysk chyba nic do tego nie ma, dopiero po starcie instalator sprawdza sprzęt, w tym dysk - informacja nacisnij żeby wystartować usb chyba? rzadka, może świadczyć, że usb startuje w trybie emulacji napędu cd - nie ma przy usb w biosie wyboru, np usb cd, usb hdd, itp; ewentualnie, jeśli używasz rufusa spróbuj wgrać z rufusa free dos, jeśli z usb wystartuje free dos może chodzić o to, że ten stary bios bootuje usb tylko z sektora 63, jak dos i xp, itd, czyli stare systemy - nowe startują z innego sektora, a bios u ciebie ma ustawione sztywno bootowanie na 63 - tylko wtedy zagadka, dlaczego startował poprzednio; może musisz, jak napisałem, przestawić emulację, czyli usb cd, itp, jeśli jest

 

niezależnie - jeśli wiersz polecenia, tzn odzyskiwanie, działa możesz chyba? zainstalować z dysku - oczywiscie jeśli dysk ok - w wierszu polecenia wywołaj diskpart, utwórz partycje, sformatuj, zrób 1 aktywną, i na te aktywną przekopiuj z pena instalator zachowując strukturę, tzn np bootmgr musi być bezpośrednio na partycji, itd - chyba da się przekopiować bo odzyskiwanie ma sterowniki usb; musisz jeszcze zapisać kod na aktywnej - z wiersza programem bootrec; ustaw bootowanie na dysk, i instalator powinien wystartować, wskaż partycję do instalacji, itd - zakładam, że wszystko w mbr, bo chyba uefi nie masz, skoro komputer 10 lat

 

ewentualnie sprawdź, czy wiersz działa (ewentualnie wywołuje się klawiszem,np f2, itp), jeśli tak pisz, może da się zainstalować z dysku

 

ps - ewentualnie z usb możesz zainstalować za pomocą menedzera bootowania plop, tylko problem - plopa trzeba najpierw zainstalować, normalnie robi się to z systemu, ale chyba są też inne możliwosci, tzn można np z pena za pomocą wiersza - tylko na dysku musi być partycja aktywna, itd, bo plop umieszcza tam swój kod startowy - w ogóle najpierw sprawdź z wiersza, co własciwie zrobiłeś na dysku (bo "zmieliłem" niewiele mówi), możesz sprawdzić programem diskpart - poszukaj w sieci podstawowych poleceń diskpart do podejrzenia dysku; plop stosuje się właśnie do zabootowania z usb jeśli stary bios nie obsługuje

Za chwilę prześledze jeszcze raz to co napisałeś bo ja fachowcem nie jestem muszę ogarnąć trochę to a co do formatu w wierszu poleceń wpisałem format disk d: czy jakoś tak nie pamiętam (myślałem że tylko partycja pójdzie) ale sformatował się cały dysk wróciła cała pamięć i tyle. Zawsze formatowalem po instalatorze który pobierałem z media creation tool ale na tym komputerze kiedy działał miałem wszystko a tak mam plik ISO pobrał się też że strony z Microsoft bezpośrednio bez programu i pierwszy raz robiłem na rufusie na kompie z win xp ponieważ nie zdążyłem zrobić na tym kompie bo się rozwalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pewnie masz przyczynę, dlaczego pen nie startuje - rufus pewnie zapisał na nim kod xp, bo przyjął, że ma startować na xp, a pen potrzebuje kody od visty w górę (chyba, że zaznaczyłeś, że dla 7, itd)

 

jesli nie masz możliwości skorzystania z 7, itp, musisz na xp w rufusie wyrażnie zaznaczyć, że ma startować na 7 i powyżej, nie na xp - ale gdzie musisz sam znaleźć, jeśli możliwe, bo nie znam rufusa (może trzeba wybrać bootloader 7, itp, albo nt6, nie nt5, itp)

 

możliwe też, że na xp nie da się zrobić bootowalnego pena, bo diskpart xp nie może utworzyć partycji na penie - a partycja w mbr jest potrzebna, bo trzeba zaznaczyć ją jako bootującą - wtedy tylko od visty w górę (ewentualnie diskpart xp nie zaznaczy pena-partycji jako bootującej, bo pen dla xp = pen na dane, nie do bootowania)

 

oczywiscie peny bootują na xp, ale bootowanie wtedy z reguły zrobione jakimś programem, albo na innym systemie

 

ps - jakie komunikaty - albo z kodu startowego - wtedy wiersz nie wystartuje - albo z bootloadera - wtedy powinien startować - klawisz fx pod koniec, po zgaśnięciu biosu, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pewnie masz przyczynę, dlaczego pen nie startuje - rufus pewnie zapisał na nim kod xp, bo przyjął, że ma startować na xp, a pen potrzebuje kody od visty w górę (chyba, że zaznaczyłeś, że dla 7, itd)

 

jesli nie masz możliwości skorzystania z 7, itp, musisz na xp w rufusie wyrażnie zaznaczyć, że ma startować na 7 i powyżej, nie na xp - ale gdzie musisz sam znaleźć, jeśli możliwe, bo nie znam rufusa (może trzeba wybrać bootloader 7, itp, albo nt6, nie nt5, itp)

 

możliwe też, że na xp nie da się zrobić bootowalnego pena, bo diskpart xp nie może utworzyć partycji na penie - a partycja w mbr jest potrzebna, bo trzeba zaznaczyć ją jako bootującą - wtedy tylko od visty w górę (ewentualnie diskpart xp nie zaznaczy pena-partycji jako bootującej, bo pen dla xp = pen na dane, nie do bootowania)

 

oczywiscie peny bootują na xp, ale bootowanie wtedy z reguły zrobione jakimś programem, albo na innym systemie

 

ps - jakie komunikaty - albo z kodu startowego - wtedy wiersz nie wystartuje - albo z bootloadera - wtedy powinien startować - klawisz fx pod koniec, po zgaśnięciu biosu, itp

Dzięki Właśnie odpalam tego xp i zobacze w tym rufusie co tam mam zaznaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc pewnie masz bootowanie xp - ale nawet wtedy powinnien się pojawić komunikat nie znaleziono ntldr - jeśli nie bios w ogóle nie ładuje pena, bo chyba? nie jest zaznaczony jako partycja bootująca - diskpart xp nie traktuje pena jak dysk, dlatego chyba nie zaznaczy go jako bootującego - możliwe dopiero od diskpart visty - rufus chyba tez pojawił się dość pózno, chyba 09, więc już po 7

 

można wszystko posprawdzać na penie, np programem hxd, ale chyba szkoda trudu - musisz zrobić pena na powyżej xp, bo tam diskpart utworzy partycję, i zaznaczy jako bootującą - raczej na pewno rufus używa do tego diskpart, nie robi tego sam

 

od visty nie potrzebujesz żadnego programu do pena - trzeba w cmd wpisać diskpart, i polecenia

 

list disk

 

select disk x

 

(x - numer pena w poleceniu list - właśnie to polecenie nie działa w xp, więc nie można zapisać bootowania)

 

clean

 

create partition primary

 

active

 

i to wszystko, trzeba tylko przekopiować instalator na pena, i powinien wystartować

 

uwaga - polecenie clean usuwa wszystko z pena, więc oczywiscie wcześniej musisz wszystko z pena przekopiowc do folderu, i na koniec, przekopiować z pwrotem na pena - struktura musi być zachowana, czyli np plik bootmgr, setup, itd bezpośrednio na penie, poza tym foldery sources, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy +
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...