Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nznk

Palit GTX 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam pytanie odnośnie GTX1070 od Palita.

 

Około rok temu kupiłem nowego kompa, wszystko fajnie chodziło, jednak od 2 dni, kiedy zachciało mi się instalowania do wiedźmina modów graficznych coś jest nie tak, dodam że nie wszystkie mody działały, niektóre crashowały komputer i jedyne co mogłem zrobić to restart na przycisku (menadżer zadań nie działał). Po tym wszystkim zauważyłem duże skoki temperatur w grach (skaczą one po 10min gry do 70 stopni a gdy wyłączę grę automatycznie spada do 50 i powoli wraca do 46) oraz wysokie temperatury w spoczynku kiedy nic się nie dzieje (na poczatku po wlaczeniu jest 34 a jak postoi 20min jest już 46-48 stopni).

 

W ThunderMasterze miałem ustawione aby dioda zmieniała kolory w zależności od temperatury, zielony - niska temperatura, niebieski od 50stopni się zaczynał a czerwony nawet nie wiem bo niemiałem go nigdy, z tego co zaoobserowałem w cs-ie dopiero około po 30 min gry, włączał się niebieski kolor, teraz włącza się zaraz po odpaleniu cs-a. Także wiem napewno że coś się stało.

 

Moje pytanie czy to może być wina pasty termoprzewodzącej? Czy może to odłączanie zasilania coś spowodowało i karta nie działa prawidłowo? Może dramatyzuje ale czy te temperatury nie powinny spadać stopniowo z 70 stopni po 1 stopniu naprzykład na sekunde? a nie odrazu z 70 na 50 stopni?

 

Dzięki za jakikolwiek odzew z waszej strony.

Miłego Dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko spadają jak "odciążysz" kartę, jest ok, dramatyzujesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zawsze ustawione na domyślną krzywą temperatur w TM, to takie 40% prędkości na 65stopni. Nic nie zmieniałem.

 

edit. Teraz w spoczynku mam 39stopni i wentylatory nie chodzą. Dopiero od 45 w górę się załaczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem którego Palita dokładnie masz ale ja mam Palita 1070 JetStream

W tej karcie wentylator włącza się gdy temperatura osiągnie 60C. Poniżej tej temperatury wentylator jest wyłączony

W trybie pasywnym gdy przeglądam neta karta ma max ~45-50C. Jak pisze tego maila mam 43C(komp chodzi od kilku godzin)

 

W Wiedźminie 3 z ustawieniami na maksa z HW temperatura karty to ok 65-69C wentyle wkręcają się na ok 1200-1400rpm.(45-50%)

Osobiście ustawiłem sobie łagodniejsza krzywą i niższe napięcie, 1900MHz na rdzeniu przy napięciu 900mV i obroty 1000rpm i karta nie przekracza 69C, jak włączę v-sync to karta ma 60-66C max w zależności od miejsca.

 

U mnie po wyłączeniu gry temperatura natychmiast spada do ok 55C

 

Zjecie z temperaturami po ok 1h gry (v-sync 60fps)

post-564961-15086192056803_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam gtx jetstream, no możliwe że przy około 60 się załącza, chociaż wydawało mi się że dużo wcześniej, słyszałem jak wiatraki się włączają na sekunde i zaraz zwalniają.

W TM to zmieniałeś? Wysłałbyś screena co i jak pozmieniać bo całkiem tego nie ogarniam.

 

Czyli jest dobrze, jeszcze jutro się tu pojawię bo muszę wieśka od nowa ściągnąć.

 

btw. co do wieśka, to się postarali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam gtx jetstream, no możliwe że przy około 60 się załącza, chociaż wydawało mi się że dużo wcześniej, słyszałem jak wiatraki się włączają na sekunde i zaraz zwalniają.

W TM to zmieniałeś? Wysłałbyś screena co i jak pozmieniać bo całkiem tego nie ogarniam.

 

Czyli jest dobrze, jeszcze jutro się tu pojawię bo muszę wieśka od nowa ściągnąć.

 

btw. co do wieśka, to się postarali :D

 

Ja mam krzywą zarówno taktowań/napięć jak i wentylator ustawiony w Afterburnerze.

Najbardziej co mnie denerwuje w stokowym ustawieniu wentyla to kilkukrotne włącznie i wyłącznie się wentylatora gdy temperatura jest na granicy 60C dlatego ja mam własna krzywą

 

 

 

Krzywa napięć, otwierasz skrótem Ctrl+F, wentylator ustawiasz w opcjach w odpowiedniej zakładce

To jest krzywa z taktowaniem 1900MHz przy 900mV mam jeszce inny profil 2000MHz przy 975mV

post-564961-15086205500712_thumb.jpg

post-564961-15086207482352_thumb.jpg

post-564961-15086208760998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...