Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chudy191090

Monitor do 1500 zł - gry, filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do kupienia nowego monitora mój obecny 9 letni już LG Flatron W2252TQ z rozdzielczością 1680x1050 to praktycznie eksponat muzealny.

 

Szukam monitora 24 calowego (ewentualnie 27 ale lepszy by był 24) go gier, filmów itd nie znam się na kompletnie na monitorach i nie wiem czy szukać modelu 60 czy 140 hz, cena tak do 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung C24FG73FQUX Curved czarny Quantum Dot

 

144hz, full hd z kropką kwantową, freesync (niestety Twoja karta za stara na obsluge freesynca jest), w gratisie słuchawki (po wpisaniu kodu)

Jednak moim zdaniem (patrząc na Twoją specyfikację) taki monitor nie ma sensu i wolałbym zrobić taką inwestycję:

Zotac GeForce GTX 1060 MINI 3GB GDDR5 Dzięki niej wykorzystasz potencjał monitora + ASUS VZ249HE czarny Bardzo fajny monitor 76hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś bez wymiany karty? nie gram w żadne nowe gry, no może poza Overwatch (pewnie prędzej zmienię PC niż będę potrzebował nowego GPU), więc zmiana karty mia raczej niepotrzebna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego proca można śmiało ładować wersje 6gb 1060. Zmiana karty graficznej da Ci potężnego kopa. Do overwatch może się przydać 144hz a nie tak wcale dawno pojawił się w sklepach monitor z matrycą VA 144hz od samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie to dał w linku fajna opcja gdyby nie Amd sync brał bym go tak apropo jakie słuchawki są ok wpisaniu kodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież klikając w link są pokazane te słuchawki ;) A freesync to dodatek, nie trzeba z tego korzystać jeżeli karta tego nie obsługuje.

Bez wymiany karty no to można wydać te pieniądze na tego samsunga - do Overwatcha super mieć 144hz

 

Podaję link jeszcze raz: Samsung C24FG73FQUX Curved czarny Quantum Dot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka tego Samsunga nie zmieści mi się na biurku :P widziałem też w inny m wątku że bywają z tym modelem jakieś problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry, filmy nie są priorytetem

tn 144hz lub tn 240hz jeśli gry są priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego od Eizo EV2450 w tym budżecie nie kupisz.

To monitor uniwersalny przyjazny dla oczu i bardziej o przeznaczeniu 50 procent gry 50 procent praca. Polecanie takiego monitora tylko do gier jest beznadziejnym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest tak że te 75hz to da się uzyskać tylko z freesynciem ON? coś takiego widziałem właśnie w tańszych IPS.

 

Żeby nie było że utkniesz na 60hz :lol2:

 

do gier w tej kwocie poleciłbym ci pewnie coś na tn 144hz jednakże twoja karta nie da rady tego uciągnąć więc to rzucanie się z motyką na słońce.

 

 

Twój budżet jest dość problematyczny bo masz 1500zł i zakładam że to górna granica.

 

Najlepszym połączeniem na teraz( w kwocie 1500zł) byłoby kupno gtx 1050 ti(1060 3gb podobna cena ale czy do tego procesora nie będzie zbyt mocna? myślę że pewnie tak ale tutaj już sam musisz wybrać czy wolisz 3gb ramu czy 4 i niższą wydajność. 1060 3gb dla mnie to strzał w stopę bo ram blokuje karte i masz ci los.. mogli dać chociaż 4 ramu i by nie było żadnego dylematu tylko instabuy 1060. Razem z ipsem na 75hz za ti dasz tak z 850zł lub 1060 3gb za 900zł ( nówke) + zostaje ci na monitor 600-650zł a jako że jest to taka powiedzmy kwota w której większych różnic nie zauważysz z monitorami od siebie poleciłbym https://www.morele.net/monitor-lg-24mp48hq-p-857196/

 

polecam go dlatego że jest na matrycy IPS, LG nie zawodzi w większości monitorów a najważniejszy jest niski input lag bo wynosi 9-10 co powoduje bardzo niskie bądź brak smużenia - zmora IPS. Jedyny minus to brak 75hz ale co z tych 15hz jak ci będzie smużyć a ten monitor na 99% nie powinien.

 

Za pozostałe 100-150zł w zależności od doboru karty możesz zainwestować w nowe słuchawki lub myszkę.

 

Gdybym miał 1500zł zakupiłbym właśnie takie 3 rzeczy i cieszył się połączeniem adekwatnym do jakości komputera bo mimo że 1050ti nie jest już kartą super wydajną to z niższego progu cenowego jest niezastąpiona a w 60hz powinna sobie ze wszystkim radzić na HIGH bądź w grach źle zoptymalizowanych średnio-high a 1060 powinna zapewniać ci stabilne FPS ale musiałbyś sobie zbić detale w grach typu np jakość tekstur bo to ono zabiera dużo Vramu. Czy ta czy tamta karta to i tak powyżej wysokich nie wejdziesz bo 1050 ti za słabe do ultra a 1060 3gb ma za mało ramu do ultra tyle że powinno zapewnić więcej FPS więc do gier typu csgo skłaniałbym się raczej do 1060 3gb bo tam graficznie to możesz grać nawet na niskich a przy takim wiesiu czy innej grze jednak ważne są te tekstury.

 

https://www.komputronik.pl/product/345059/asus-geforce-gtx-1050-ti-strix-4gb-gaming-oc.html?fromVariant=1

 

+

https://www.morele.net/monitor-lg-24mp48hq-p-857196/

 

+

 

https://www.morele.net/mysz-dream-machines-dm1-pro-dm1-pro-773602/

 

lub np

 

logitech g203 ( troszkę mała mysz, bardziej clawgrip/fingertip)

 

https://www.morele.net/mysz-logitech-g203-prodigy-910-004845-1125173/?gclid=Cj0KCQjwybvPBRDBARIsAA7T2kiNNIHdJajSNX62EP-8a1dT3RsNHuG2rR2tjPU7fZJTwYfS1bQ8cZwaAgOcEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

a jeżeli myszke masz OK no to słuchawki czy np klawiaturka od a4techa b328/b188 po 120zł chodzą i masz 8 fajnych optycznych klikaczy w połączeniu z membranowymi i ledami.

 

a za pozostałe 30zł możesz sobie do grania w wiedźmina kupić pizze :D

 

I pamiętaj że 144hz do tego komputera to przerost formy nad treścią... do sapera czy heroesów 3 nie potrzeba ci 144hz :E Moje rozwiązanie jest dużo lepsze a skoro nie wymagasz niewiadomo jakiej mocy to 1050 ti jest dla ciebie i powinno z tym procesorem dobrze współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...