Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ChrisFalcon

Jednostka centralna do 5 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałbym przeznaczyć 5 tysięcy złotych na komputer, który nie będzie mi się przycinał i niby włączał przez kilka sekund, ale za to pierwsze proste zadania typu otworzenie przeglądarki zajmuje kilka minut.

Na komputerze nie będę wykonywał jakichś dziwnych rzeczy, będzie mi służył do weekendowego pogrania w, np. Mafie III, World of Tanks czy Skyrim na wysokich wymaganiach.

Nie używam monitora, mam tv 50 cali co pewnie też podnosi wymagania co do sprzętu.

Inne codzienne użytkowanie to oglądanie filmów w necie.

To chyba wszystko.

Możecie mi pomóc złożyć taki komputer, ja kompletnie nie wiem co z czym łączyć?

 

Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-8400

Płyta główna: MSI Z370-A PRO

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX1080 8GB

Pamięć RAM: Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

HDD: Western Digital Blue 1 TB

SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB

Zasilacz: XFX Core TS 550W

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

5015 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa.

 

Szybki CPU na nowej podstawce od Intela, SSD na MLC, zasilacz OEM SeaSonica na japońskich kondensatorach.

W przyszłości dokup drugą parę pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk SSD do czego konkretnie służy?

Co znaczy MLC?

Czy ta karta graficzna jest rzeczywiście dobra czy to ta z zestawów na allegro?

 

Ładna obudowa i to tyle co mogę się wypowiedzieć o podzespołach niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD różni się od HDD głównie czasem dostępu do plików co przekłada się na dużo szybszą pracę. To tak w skrócie wystarczy że wpiszesz w googlach jakie są różnice znajdziesz bardzo wiele na ten temat. Generalnie są szybsze, na takim dysku instalujesz system, dzięki temu samo uruchomienie PC trwa krócej odpalanie programów itp. Sam nie wyobrażam sobie już wrócić do zwykłego dysku.

Są dyski na trwalszych kościach MLC oraz słabszych TLC w które nie warto się w wielkim skrócie pakować.

Kartę masz z najwyżej półki bo to trzecia co do wydajności karta na rynku także tutaj o wydajność GPU nie martwiłbym się wcale.

W przyszłości dokup większą ilość RAM bo 8GB to takie średnie minimum, budżet już nie pozwalał na 16GB a z kartą czy procesorem nie warto niżej schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na tym dysku SSD instalować system i resztę programów jakie będę chciał zainstalować, tj. foobar2000, przeglądarka czy inne jakieś podstawowe tak?

Jak to jest z tymi zestawami na allegro co za 2x niższą kwotę obsługują najnowsze gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości to co jest w opisie aukcji ma się nijak do rzeczywistości. Co gorsza nigdy te opisy nie są na tyle dokładne że wiesz co dokładnie Ci tam zamontują, mogą to być również używane części i często tak jest. Takie zestawy są nie opłacalne po prostu, przeważnie taniej złożysz osobno i z części nowych co do których masz pewność.

 

Co do SSD, tak instalujesz na nim cały soft jaki masz, nawet gry dzięki temu szybciej się wczytują mapy itp. Nie poprawi Ci się grafika w grach dzięki temu, bo od tego jest karta graficzna a w mniejszym stopniu procesor ale paski wczytywania potrafią przyspieszyć. Dlatego w zestawie masz SSD 240GB, co pozwoli na instalację wszystkich programów nie tylko tych podstawowych oraz dodatkowo także gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...