Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vertixx

Dokonywanie płatności przez VPN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dosyć nietypowe pytanie, ale zastanawia mnie bardzo, a nie znalazłem na nie odpowiedzi więc postanowiłem zadać je tutaj =)

 

Czy jeżeli dokonuje płatności kartą np. w grze przez VPNa np. z Ukrainy to może się z tego wydarzyć coś niedobrego? Ban lub ściganie przez organy?

Bo wiadomo, że w ten sposób unika się chociażby płacenia podatku, ale zastanawia mnie jak to wygląda od strony prawnej.

 

Ewentualnie wykonać tą samą czynność z ukraińskiej karty debetowej?

 

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dosyć nietypowe pytanie, ale zastanawia mnie bardzo, a nie znalazłem na nie odpowiedzi więc postanowiłem zadać je tutaj =)

 

Czy jeżeli dokonuje płatności kartą np. w grze przez VPNa np. z Ukrainy to może się z tego wydarzyć coś niedobrego? Ban lub ściganie przez organy?

Bo wiadomo, że w ten sposób unika się chociażby płacenia podatku, ale zastanawia mnie jak to wygląda od strony prawnej.

 

Ewentualnie wykonać tą samą czynność z ukraińskiej karty debetowej?

 

Jak myślicie?

 

97MGoE3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na G2A np. już się nie da w ten sposób unikać VATu. Generalnie nie słyszało się żeby ktoś miał z tego tytułu problemy. A sporo ludzi tak robiło. Jest trochę w sieci o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za odpowiedzi. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa mianowicie dlaczego płatność wykonywana w Ukrainie w ichniejszej walucie wychodzi x2 taniej za te same dobra, za które zapłacilibyśmy tutaj w Polsce?

Dlaczego jest taka różnica ? Wychodzi na to, że developer zarabia rożnie sprzedając te same dobra rożnym ludziom. Ale dlaczego tak jest? Przez ich obecną sytuacje ? A może sama waluta ma wpływ na tego typu ceny aczkolwiek różnica w tym przypadku wynosi prawie x2 tyle ..

 

Co myślicie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana regionalizacja.

Po prostu nie chciałbyś zarabiać uwierz, tyle co Ukraińcy, więc i devi wychodzą temu naprzeciw. Tak samo w Rosji jest taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...