Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

berber

Problem z konfiguracja routera LINKSYS WRT54GL - TOMATO1.27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuje pomocy przy skonfigurowaniu routera. Router ten działał u mnie wcześniej bez problemu, ale ostatnio przywróciłem go do ustawień fabrycznych, bo zapomniałem hasła do Wi-Fi i nie mogę sobie z nim poradzić. Wszystko co znalazłem w necie nie pomaga lub robię coś źle, bo za bardzo się na tym nie znam.

 

Dodam jeszcze, że gdy kabel od internetu wepnę bezpośrednio do laptopa mam dostęp do internetu, przez router za to nie mam ani przez kabel, ani bezprzewodowo.

 

Załączam zrzut ekranu z ustawieniami routera i proszę o informacje co należałoby tutaj zmienić, ewentualnie jakie dodatkowe informacje byłyby Wam potrzebne do udzielenia pomocy.

post-586250-15086662985564_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowa konfiguracja. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to konflikt IP.

Jakie IP dostaje komp, gdy podłączysz do niego kabel bezpośrednio, bez routera z tomato ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy IP o które pytasz jest na załączonym screenie? Jak nie to w jaki sposób mogę to sprawdzić?

post-586250-15086687478816_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest i jest ono identyczne z IP routera z tomato, więc musisz je zmienić, aby routing działał. Zamiast 192.168.1.1 ustaw np. 192.168.2.1 w panelu tomato. Zmień też zakres DHCP, jeśli samo się nie przestawi z 1 na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

konfiguracja jest OK, poza drobnym szczegółem. Brakuje poprawnych adresów DNS.

 

Berber, wepnij kabel do laptopa i sprawdź jaką adresację dostajesz (adres IP v4). Po drugie zapisz sobie adresy DNS (od operatora), albo wpisz jakieś inne adresy DNS, np od OpenDNS:

208.67.222.222
208.67.220.220

albo Googla:

8.8.8.8
8.8.4.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. Zmieniłem IP oraz dodałem DNS od Googla i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...