Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

metro2033

Smartfon do max 900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego telefonu do max 900zł musi to być w sklepie RTV EURO AGD ponieważ mam do niego voucher na 300zł

 

Bylem w sklepie i po obejrzeniu kilku telefonów mam trzech kandydatów

Xiaomi Redmi 4X 3/32GB (czarny) 749zł Mój link

Motorola Moto G5 3/16GB (szary) 799zł Mój link

Huawei P9 Lite 2017 3/16GB (czarny) 849zł Mój link

 

 

Do tej pory używałem LG Optimus L9 II ale telefon ma już swoje lata i już nie wyrabia najbardziej interesuje mnie przyzwoita bateria fajnie jak by telefon trzymał minimum te dwa dni i przyzwoity aparat w dzień .Na telefonie nie gram głównie to sms/mail/internet/facebook/messenger/viber

 

Nie ukrywam ze im mniej wydam tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na moto G5 - za jakość wykonania, baterię i praktycznie czysty system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria zdecydowanie najlepsza będzie w Xiaomi, cena również, jakość jakość szczególnie nie odbiega od Motoroli, jednak aparat jest gorszy (przy dobrym świetle różnice są marginalne).

 

Ja wybrał bym Xiaomi ze względu na lepszą baterię, mocniejszy procek i pamięć wew. 32GB.

 

Jednak wybór należy do Ciebie, Motorola to również dobry sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria zdecydowanie najlepsza będzie w Xiaomi, cena również, jakość jakość szczególnie nie odbiega od Motoroli, jednak aparat jest gorszy (przy dobrym świetle różnice są marginalne).

Motka ma za to ekran FHD, a 4X, jak na ekran tylko HD i baterię ponad 4k mAh ma wynik tylko 80h w GSMArena, więc widać jaki "narzut strat" ma ciężka nakładka. Motka ma też czytnik papilarny z przodu (moim zdaniem wygodniejszy), lepszy, dwuzakresowy WiFi, pełnego DualSim i Andka 7.0 oraz obiecaną aktualizację do 8.x, podczas gdy 4X jest na 6.x i nie wiadomo czy i kiedy dostanie aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał xiaomi 4x że względu na baterie

Xiaomi też już ma androida 7 ale trzeba wgrać miuipolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, po używaniu FHD nie wyobrażam sobie teraz przesiadki z powrotem na ekran HD.

Można by poczytać testy ile, i ktory, czy P9, czy Moto G5 trzyma dłużej, zwłaszcza w ew. dostępnych trybach oszczędzania energii. To nie są duże baterie z rzeczywiscie.

Można też rozejrzeć się za custom ROM jakie jest wsparcie, i czy nie wymodzili czegoś nadzwyczajnego. Na aparat zazwyczaj polecam Pro HDR Camera. Większość telefonów z tym daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sporo testów na youtube i wybieram już tylko między motorola a xiaomi

W xiaomi podoba mi się czas pracy na baterii dużo lepszy niż u motoroli za to u motoroli fajnie ze czytnik jest z przodu nie trzeba podnosić za każdym razem telefonu aby go odblokować gdy telefon leży na biurku

Co do FHD a HD dla mnie to bez różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FHD a HD dla mnie to bez różnicy

Uwierzę, że HD może Ci nie przeszkadzać (bo faktycznie przy takiej wielkości ekranu "ujdzie" to używać), ale nie uwierzę, że nie widzisz różnicy jak masz obok siebie telefon z HD i FHD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca trzeba zawsze go podnosić.

Jak leży na biurku to 2 klikniecia w ekran, ten sie wybudza, rysuje wzorek i telefon odblokowany. To półśrodek ale wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 w ciemno bym brała Xiaomi :) Ale nawet nie wiedziałam, że w Euro można je kupić byłam przekonana, że tylko aliexpress i gearbest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dogadać się z kimś przy kasie w RTV i wymienić voucher na gotówkę? Wtedy masz większy wybór a za 900zl kupi si no. Zenfone 3 max 5,5" albo redmi note 4 ;)

 

Albo za 600zl kupił na allegro cool 1 3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadając mi5 gdzie jest fhd a mojej mamy redmi 3 pro który ma tylko hd, mogę potwierdzić że nie widzę różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech się OP sam przejdzie do sklepu i zobaczy oba. Dla mnie to jest niezdatne, i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Xiaomi to z baterią niekoniecznie jest tak różowo. Moja dziewczyna ma Redmi 4A, na początku bateria super, 2 dni normalnego użytkowania bezproblemowo, tak teraz zazwyczaj późnym wieczorem pierwszego dnia telefon domaga się ładowania. Użytkowania cały czas to samo, aktualizacji systemu nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mokry98

Po perwsze Redmi 4a ma gorszą baterię od 4x i note 4 3120mah vs 4100mah.

pod drugie, pewnie jakaś apka ciągnie prąd, bo nie wierzę, żeby bateria uległa takiej degradacji.

 

1,5 roczny redmi note 3 pro nadal trzyma cały dzień, nie ważne jaki był by długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale też mam takie zdanie jak piwot, pewnie coś ciągnie prąd, trzeba by zrobić jakiś troubleshooting i dopiero wypowiadać się, ew. reset systemy do defaultu i dopiero sprawdzenie, może zmiana softu na inny niż miui?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też mieć na uwadze że szybkie ładowarki mocniej drenują baterię.

W miarę możliwości lepiej używać 500-750mAh.

Nie rozładowywać też do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladowanie 4k mah ladowarka 750 to katorga :D majac jakas od htc starszego i tak dlugo to trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie na dzień, tylko na noc jesli taka duża, i wytrzymuje cały dzień.

Mało tego. Nawet myślałbym pod USB komputerowe podpiąć, jeszcze mniejsze napięcie. Choć na razie nie zauważyłem roznicy jak tak robiłem. Głównie przy mniejszej ładowarce. I też nie zawsze przeładowywanie w nocy jest najlepszą opcją, choć u mnie się sprawdzało. Dopiero szybka ładowarka mi zdegradowała baterię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie ladowanie degraduje to prawda ale szczerze nie chce mi sie nosic 2 ladowarek tej od QC od xiaomi i dodatkowej od htc/samsunga z nizszym natezeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, że jeśli bateria jest pokroju 4k mAh, i starcza na cały dzień, to chyba wystarczy nosić zwykłą ładowarkę, i ładować w nocy. QC tylko w ciągu dnia jeśli potrzebujemy od razu gdzieś wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat myslalem o akcji typu wyjscie do roboty i uzyciu malej meskiej torby :E ale mozna zawsze pod usb w robocie podlaczyc i jest git, wolna ladowarka, nawet dzisiaj tak w nocy zrobilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja noszę szybką ładowarkę ze sobą w razie czego a wolną zawsze ładuje w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, że jeśli bateria jest pokroju 4k mAh, i starcza na cały dzień, to chyba wystarczy nosić zwykłą ładowarkę, i ładować w nocy. QC tylko w ciągu dnia jeśli potrzebujemy od razu gdzieś wychodzić.

 

Ja mam 4k mAh bez możliwości wyłączenia qc (le 2 dawało taka możliwość). Ładuje max 2A, bo więcej to szkoda mi baterii. A fon i taknwytrzymuje do dwóch dni bez prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...