Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ghost202

GTX 260 artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W dniu wczorajszym po 10 latach użytkowania mój poczciwy GTX 260 EVGA dokonał żywota. Artefakty pojawiają się już w Biosie, system nie uruchamia się. Start systemu jest możliwy jedynie w trybie awaryjnym.

 

Bardzo proszę o poradę jaką kartę graficzną kupić tak aby miało to sens przy obecnej specyfikacji, którą podaję poniżej. Obecnie pożyczyłem od kolegi Geforce GT 730, stwierdzam, że zachowuje się gorzej niż mój GTX 260. Test przeprowadziłem na Falloucie 3.

 

Specyfikacja:

 

1. Procesor : Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2666 MHz (8 x 333)

2. Płyta główna Asus P5Q

3. Grafika ----

4. Ram 4 GB

5. Chieftec 600 W

 

Proszę o pomoc. Jaką kartę kupić, tak aby jeszcze komputer mi trochę pochodził.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena adekwatna do sprzętu, który jeszcze mi pozostał. Jest sens np. pakować tutaj GTX 1050 ? Procesor mam dosyć słaby, pewnie i tak nowe gry nie będą chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor zbyt lichy na 1050, nowy GT 1030 za mniej niz 300zl bylby tu dobrą opcją.

w nowsze gry pograsz na tym cepie i jakiejs przyzwoitej grafice, w BF1 może nie ale te mniej wymagające od proca spokojnie pójdą. pod warunkiem ze dorzucisz ramu tak zeby bylo 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Proszę o podanie kilku opcji, wtedy coś wybierzemy. Proszę również o ewentualnego producenta.

 

Palit, MSI, Gigabyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz jak najtańszą, te karty biorą tyle prądu co nic i nie ma co patrzec na producenta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam w domu najtańszą za 250 zł GT 730 i jest dramat. Fallout 3 mi muli na średnich ustawieniach, gdzie na GTX 260 grałem na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 730 to nigdy nie była karta stworzona do gier, taki GT 1030 będzie z 3 razy wydajniejszy od tego shitu.

btw. 1030 jest nawet sporo szybsza od 260 wiec zyskasz sporo klatek jesli cie proc nie blokuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popatrzył za Palitem 1030 GT. Tani, w miarę dobry. Niemniej uważam, że ta karta mimo wszystko ma nieproporcjonalną cenę do GTX 1050. Bo jakby nie patrzył - 2 stówy drożej, a karta jest znacznie szybsza. Po modernizacji kompa posłużyłaby jeszcze chwilę, a łączyć ją z Q9400 to trochę grzech, ale też będzie przecież działało... Musisz pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak nowa to gtx1030 okolice 289-300zł jak używkę jakąs to HD7850 ale tak do 200-250zł zalezy tez ile ramu posiada. Kumpel tez ma takiego proca i tego radka i gra jak narazie komfortowo w starsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt GTX 1050 to jakieś 500 zł. Mój PC uciągnie to fizycznie ?? Nie będzie większych problemów z wydajnością ? W przypadku GT 1030 ryzyko jest mniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dopłata 200zł do GTX 1050 ma jakikolwiek sens jesli w najblizszym czasie nie planujesz wymiany swoich gratów, przy tym procku watpie ze GTX 1050 bedzie nawet szybszy o 20% od GT 1030.

jeszcze gorzej z pamięcią - na 4gb i tak w nowsze gry nie pograsz, co najwyzej w starsze a tam nawet GT 1030 radzi sobie wysmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, o takie info mi chodziło. Czyli Palit GT 1030 ? Czy są jeszcze jakieś inne opcje ?? W zasadzie zależy mi na tym aby chodziło to tak jak w przypadku GTX 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora raczej GT1030 aczkolwiek coś nieco szybszego też może być. Próbowałeś wypiekać kartę? Istnieje duża szansa, że po takiej operacji jeszcze posłuży przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym. Kiedyś tak wypiekałem Radeona od lapka. W zasadzie pochodził 2 tygodnie i czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tym wypadku to gra niewarta świeczki. Można ją opchnąć za parę zeta jakiemuś elektrykowi na dawcę organów. W piecu tylko wytopisz topik, a problem powróci ( o ile w ogóle zniknie )

 

Jeszcze taką 480-tkę by można myśleć ratować, ale ta 260-tka... Wiernie Ci służyła przez dekadę. Daj jej odejść z godnością szczerbaty.gif

 

Popatrz za tą 1030, ale pomyśl czy przy przenoszeniu platformy będziesz ją chciał wykorzystać jeszcze. Jeśli tak - przyglądnij się też 1050 GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nową maszynę przyjdzie trochę poczekać. Rozpoczynam budowę domu. Mam ograniczone fundusze. Chcę jedynie aby grafika nie była gorsza niż w GTx 260. Zgodnie z waszą propozycją zdecyduję się na tą Palit GT 1030 :). Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić 1050 i https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4400-3-3ghz-3mb-box-bx80662g4400-782663/

 

chociaż tyle i na jakiś czas powiedzmy komfort grania na średnio-low zaawansowany w nowszych grach a na starych to luźno wysokie/ultra

 

nie ma sensu kupować gt 1030 bo to strata straszna kasy taki półśrodek na krótką metę to już lepiej chyba na integrze z procka podziałać przez jakiś czas i dozbierać do tej 1050

 

tylko dochodzi jeszcze kwestia płyty głównej na lga 1151 bo twoja obsługuje 755.. nawet jakaś używka kurczę no. Masz takiego złoma że teraz trudno ci polecić coś jakkolwiek dobrego jednakże skoro ten 260 ci wystarczał no to skoro jesteś tak przycisnięty do muru to zostaje ci 1030.

 

na pewno będzie dużo lepsza od 260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że ktopytaniebladzi ma rację. 750tka to maxwell, czyli to samo co jest w serii 900, w przeciwieństwie do reszty serii 700. 1030tka ma szynę 64bit, i chyba połowę mniej jednostek cieniujących.

Nowe są po ~400zł, i więcej do tego sprzętu bym nie wrzucał. Jednocześnie 750tka jest na tyle nowa, że jak wymieni resztę sprzętu, to nie będzie odstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up @2up bzdury i bzdury, do Q9400 gt1030 jak znalazł, a zawsze to nowa karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzenie "bzdury", czyli solidny argument 21 wieku jako odpowiedź na wszystko.

 

Drugi, do Q9400 może też być lepsza karta, a są lepsze w tej cenie i to o sporo procent.

 

Trzeci, co z tego że nowy. Inne karty też można kupić z gwarancją, pewnie troche krótszą ale jednak, w tym lepsza wydajność i nawet byłoby wyjście DSUB, żeby nie porywać się z motyką na słońce za koszt monitora, czy przejściówki, czyli koszty dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholere dopłacać 2 stówy do 1050tki skoro gt1030 i tak jest dużo szybszy od 260, a tylko takiej wydajności autor oczekiwał?

Wieczne dopłacanie. Niby można, ale zastanowić sie trzeba czy naprawde potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał gtx750ti choćby używany lub 1050. Było by to rozwiązanie bardziej przyszłościowe gdyby autor modernizował lub zmieniał swój zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ti ciężko znaleźć w dobrej cenie, a brak gwary to proszenie się o kłopoty. Głos na GT1030 lub używany GTX950/1050 czasem się pojawiaja za 400zł i mniej.

 

W każdym bądź razie spróbowałbym wypiec obecną kartę. Jeżeli się nie uda to i tak można ją sprzedać jako uszkodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...