Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

audio-design10

Wybór karty graficznej do 2000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jak w temacie szukam karty graficznej w budżecie 1700 - 2000 zł.

 

Karta będzie wykorzystywana do grania w najnowsze gry oraz zależy mi, aby karta bezproblemowo utrzymała 3-4 monitory.

Poza tym czy jest możliwość przy takiej karcie przy małym obciążeniu GPU, aby był niski pobór energii?

Jakby nie patrzeć gry w moim przypadku to jednak dodatek, ale mimo wszystko chciałbym pograć w najbardziej wymagające tytuły.

 

Moja platforma to:

 

  • Procesor: Intel i7 6800k,
  • Chłodzenie procesora: Noctua NH-D15S,
  • Płyta główna: MSI X99A SLI Plus,
  • Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000MHz,
  • Zasilacz: Corsair RM650X 80+ GOLD

 

Mam jeszcze inne pytanie co do zakupu. Czy boom krypowalut wciąż trwa? Czy poczekać z kupnem karty? Jak sytuacja wygląda obecnie na rynku?

 

Pozdrawiam wszystkich! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny aktualnie wyglądają całkiem dobrze. Co do gpu, polecam 1070 gtx, ten model jest w świetnej cenie: https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1070-2x-icestorm-exoarmor-8gb-gddr5-256-bit-zt-p10700e-10s/pd/D7TH4NBBM/

 

Dzięki za odpowiedź.

Co do karty graficznej to prezentuje się nieźle. A masz jeszcze jakieś inne propozycje? Jest szansa, że w tym przedziale cenowym znajdę coś jeszcze lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na premiere 1070TI, duza szansa, ze wplynie na ceny kart w obrebie 1500-2500zl. Byc moze uda sie dorwac lepiej wyceniona 1080tke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na premiere 1070TI, duza szansa, ze wplynie na ceny kart w obrebie 1500-2500zl. Byc moze uda sie dorwac lepiej wyceniona 1080tke.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Tylko pytanie czy 1080 po premierze 1070ti, cena aż tak mocno spadnie (prawie o 500 zł), bo z tego co widzę to premiera 1070ti tuż tuż :D

 

Chociaż 1070 gtx widzę, że całkiem przyzwoicie wychodzi, co sądzisz o tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 jest nieoplacalny. Lepiej doplacic 100-200zl do najtanszej 1080 (np windforce od gigabyte kosztuje okolo 2100zl a daje swietnie rade, z kultura pracy tez nie jest zle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pality czy windofce to tylko z mocnym uV bo kultura pracy kuleje a power limit stopuje

 

Może głupie pytanie laika, ale co to jest uV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

undervolting, obniżanie napięcia + czasem trochę taktowania. Jaki posiadasz monitor? jeśli fullHD 60hz, 1070 którą podałem bądź palit jetstream będzie w sam raz dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora posiadam jeden Benq Senseye 3 oraz padakę Samsunga SyncMaster 2023NW. Za jakiś czas tego Samsunga coś innego zastąpi go.

A co do tego Palita, którego podałem linku ma mocne uV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1080 jest najbardziej opłacalna nawet najtańsza wersja?

 

Jeśli tak to co sądzisz o tym?

 

https://www.komputronik.pl/product/416263/palit-geforce-gtx-1080-dual-oc-8gb-gddr5x-vr-ready.html?fromVariant=1

 

PS windforce poniżej 2500 zł nie mogłem znaleźć. :(

Ten PALIT DUAL ma beznadziejne chłodzenie, nie kupuj go, bo będziesz żałował. Poczekaj spokojnie aż pojawią się w sprzedaży 1070 Ti i wtedy dokonaj zakupu (może spadnie cena 1070, może zmieni się cena 1080). Ze względu na serwis warto rozejrzeć się za kartami EVGA albo Zotac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Czyli ogółem zakupić tego Palita wyżej w linku? Czy poczekać? Czy może jeszcze coś ciekawego jest? :D

 

Wybaczcie, że tak się wypytuje - proszę o wyrozumiałość. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sie nie dowiesz bo na forach It nie lubią pokazywać jak cos jest słabe

 

Mysle jednak zę uV na 875mV a to da ok 1900mhz będzie znośnie z kultura pracy

TDP zmaleje do ok 170 wat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Czyli ogółem zakupić tego Palita wyżej w linku? Czy poczekać? Czy może jeszcze coś ciekawego jest? :D

 

Wybaczcie, że tak się wypytuje - proszę o wyrozumiałość. :D

Jak chcesz kupić koniecznie Palita to nie model Dual, bo to padaka (jego chłodzenie to porażka) tylko GameRock albo JetStream (testowałem - bardzo dobra kultura pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting stosujesz kiedy karta np majac podstawowe chlodzenie (malo rozbudowane) potrzebuje wysokie obroty fanow zeby zbic temperatury generowane przez GPU. Karty najtansze w segmencie wlasnie takie sa, dlatego pisalem, zeby sie narazie wstrzymac z kupnem karty. Na poczatku fany na 60%+ moga nie robic roznicy, ale to jest pewna niedogodnosc, halas, moze i nawet throttling karty, wieksze zuzycie energii itd. Obnizasz wtedy dostep GPU do pelnego pasma zasilania, karcie spadaja zegary o nieznaczne wartosci, nie odczuwa sie spadku wydajnosci w codziennym dzialaniu (jak gra chodzi 60+ fps to 5 fps mniej nie zrobi roznicy), ale bedzie ciszej i bardziej komfortowo. Daj sobie 2 tyg i sledz ceny 1080tek z dobrym chlodzeniem, np MSI Gaming,Strixy, Evgi, Gamerocki itd. Olej Gainwardy, Pality/Asusy z Dual Fanami. Moze nawet 1070 TI moze okazac sie warta uwagi. Szczerze 1080tka do 1080p@60Hz to troche overkill. Idealnie pasuje tutaj 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie decyzję podjąłem.

Przeczekam dwa tygodnie lub więcej i zobaczymy co uda się dobrego zakupić.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. ;)

 

W sumie to jeszcze pytanie mam.

Czy na chwilę obecną czy https://www.karen.pl/product/325153/Gigabyte_GeForce_GTX_1070_G1_GAMING_8GB_GDDR5_VR_Ready.html?referer=benchmark&hash=44b65086c662c4bfb361d9a64a5ebf1b&u=NjIuMTk3LjI0My4yNDI=

 

ten produkt jest w przyzwoity za tą cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

 

Najlepiej byś wyszedł na jakiejś używce 1080 w dobrej wersji, dorwiesz za 2-2,1k~ oczywiście jeśli nie musisz mieć nowki w folii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

 

Najlepiej byś wyszedł na jakiejś używce 1080 w dobrej wersji, dorwiesz za 2-2,1k~ oczywiście jeśli nie musisz mieć nowki w folii ;)

 

Nówki nie muszę mieć, ale na gwarancji owszem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za ile lat taka używana GTX 1080 będzie kosztowała 100zł :hmm:

Obecnie topowe kilkuletnie karty graficzne są w cenie około 800zł i jakoś ciężko je kupić tanio :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...