Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stalwart

Wysokie temperatury i7-8700 + skoki taktowania

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tam gdzie masz CPU Vcore Voltage -> przestaw z AUTO na MANUAL

Wtedy będziesz mógł wpisać własne napięcie cpu. Wpisz 1,20 V i zatwierdź zmiany. 1,15-1,17 V też powinno być stabilnie i chłodniej, ale to już musisz sprawdzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz CPU Vcore Voltage -> przestaw z AUTO na MANUAL

Wtedy będziesz mógł wpisać własne napięcie cpu. Wpisz 1,20 V i zatwierdź zmiany. 1,15-1,17 V też powinno być stabilnie i chłodniej, ale to już musisz sprawdzić sam.

 

a nic sie nie stanie wtedy z trybem turbo? teraz jak wskakuje mi 4,6ghz to automatycznie daje mi napiecie na 1,45v

 

 

i czy nie powinienem tez zmniejszyc wartosci VID Max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadajesz pytanie za pytaniem i nic nie robisz z udzieloną odpowiedzią.

Zmniejsz napięcie i zobacz co się stanie z temp i turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy przy zmianie napiecia na nizsze powinienem wylaczyc jakies boosty, ktore np powoduja skoki do tych 4,6ghz bo wtedy nie moge az tak zjechac z wartoscia napiecia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli temperatura podczas testu AIDA spadnie do 9,5 st. C, a poziom głośności do 4,5 dB(A)? To ja poproszę o link do takiego coolera.

Uczepię się, przy dziesięciokrotnym spadku temperatura to -236 stopni (bo dzielimy przez 10 Kelwiny, nie stopnie Celsjusza), a natężenie dźwięku to 35 dB (jeżeli pierwotnie było 45, decybele są w skali logarytmicznej). Czyli pod względem poziomu natężenia dźwięku może być lepszy dziesięciokrotnie, pod względem temperatury nie sądzę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wartosc na 1.35V . CPU Vcore cały czas MIN. ma 1.360V, tyle samo ile wartość MAX... czy tak powinno byc?

 

edit; i czy moglby mi ktos napisac jak wylaczyc wszystkie energy savery? Po tych screenach ktore tam sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35 V to zdecydowanie za dużo. Takie napięcie daje się przy oskalpowanym procesorze i wysokim overclockingu.

Ustaw 1.20 V, albo mniej, jak było napisane.

Poza tym wszystko gra, ustawiasz napięcie "na sztywno", czyli cały czas powinno być takie samo.

Nic więcej nie zmieniaj, żadnych boostów, czy oszczędzania energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35 V to zdecydowanie za dużo. Takie napięcie daje się przy oskalpowanym procesorze i wysokim overclockingu.

Ustaw 1.20 V, albo mniej, jak było napisane.

Poza tym wszystko gra, ustawiasz napięcie "na sztywno", czyli cały czas powinno być takie samo.

Nic więcej nie zmieniaj, żadnych boostów, czy oszczędzania energii.

 

 

czym moge mierzyc 'stabilnosc' i kiedy sie dowiem ze wszystko jest ok? Juz zmienilem na 1,24V

 

EDIT: Temperatury w tescie cinebench zmniejszyly sie o 15 stopni, wynik poprawil o '20'. Przy napieciu 1.24v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operuj tylko napieciem.reszte powiem dosadnie -miej w dupie na tą chwile.Dales 1,24v ok, mozesz dac 1,20v i testowac np

Realbenchem.cinebench.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym moge mierzyc 'stabilnosc' i kiedy sie dowiem ze wszystko jest ok? Juz zmienilem na 1,24V

 

EDIT: Temperatury w tescie cinebench zmniejszyly sie o 15 stopni, wynik poprawil o '20'. Przy napieciu 1.24v

Nie bój się BIOS/UEFI. Na stockowe zegary spróbuj 1.20V. Najgorsze co się może stać jak dasz za małe napięcie to płyta się nie włączy i po chwili zresetuje ustawienia i tyle. Płyta z automatu dawała aż do 1.45V, co jest napięciem bardzo dużym, wręcz za dużym do 24/7. Tak duże napięcie to do testów OC 8700k na 5.5GHz albo wyżej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko jakie napięcie ustawić przy oc i7 8700k na 4600 MHz? Mam ustawione na 1.2 V i jest stabilnie czy można obniżyć jeszcze bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bludi zależy od danej sztuki, musisz sam próbować. Obniżać o 0,005 V, potestować i tak aż zacznie crashować, wtedy cofasz ostatnią i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bludi zależy od danej sztuki, musisz sam próbować. Obniżać o 0,005 V, potestować i tak aż zacznie crashować, wtedy cofasz ostatnią i jest ok.

ok dzięki za odpowiedź

a mam jeszcze jedno pytanie i7 8700k przy mocniejszej karcie graficznej typu gtx 1080 ti ma większe temperatury niż np przy gtz 1070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bludi sam procesor ma temperaturę zależną od taktowania i napięcia. Jednakże przy lepszej grafice temperatura w obudowie rośnie, to i procesor wolniej będzie pozbywać się ciepła i jego temperatura też wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...