Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornelix

ORANGE FunBox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z prędkościa internetu po przedłużeniu umowy i przejściu z usługi Neostrada Livebox na Orange FunBox.

 

Nie dość, ze mam kiepski internet to jeszcze mi wciskają na infolinii Orange, ze takiego miałem przed przedłużeniem umowy.

 

Na Neostradzie Livebox miałem internet ponoad 9Mb/s i pobieranie na poziomie ok. 950kb/s. Trzy tygodnie temu przedłużyłem umowę z Orange i net spowolnił. Najpierw odczuwalnie przy necie, a później zorientowałem się dopiero, że jest coś nie tak przy pobieraniu pliku - ok 700kb, a na speedteście wynik spadł do ok. 6Mb. Na infolinii gościu mi mówi, że dawno chyba nie sprawdzałem, bo najdalszy zapis mam na lipiec i tam już było ok. 6-7Mb/s, to mówie temu panu, że nie sprawdzałem, bo zasadniczo nie miałem takiej potrzeby skoro internet chodził dobrze i póki pliki tą samą predkoscią mi się pobierały, czyli w granicach 950kb/s, a ten mi mówi, ze predkości pobierania nie idzie sprawdzić tam u nich. Więc zresetował ustawienia niby i tyle, ja swój router też zresetowałem, ale nic to nie dało.

 

Coś z tym można zrobić? Bo bez jaj, że net mi spowolnił aż tak, co szczerze mocno się odczuwa. Chyba, że istnieje fizyczna możliwość mieć internet w granicach 6Mb/s i pobieranie na poziomie 950kb/s? Można sprawdzić jakoś sprawdzić wartości/raporty pobierania sprzed ok. 3 tygodniu, żeby im to przedstawić?

 

Generalnie może to jest rozwiązanie, że przekleje z innego postu na forum:

 

"Po tym całym zamieszaniu z TV podniosła mi się nieco prędkość neta z 6-7 Mb/s do nieco ponad 9, (aktualnie ping 41 ms i prędkość downloadu 9.15 Mb/s) Pan technik powiedział, że przy okazji przepieli mnie do innego portu."

 

Mogę się domagać pd techników przepięcia owego portu? Bo to by była identyczna sytuacja, bo ja jeszcze 3tygodnie temy miałem internet powyżej 9Mb/s a teraz nieco powyżej 6Mb, więc może to by rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zadziałał DLM, który "stabilizuje" linię :) Czyli zmniejsza ilość napraw odpowiedzią spadaj, masz od 1 do 10. Nie podajesz parametrów, ale już poprzednia szybkość sugeruje synchro 9200 od DLM. Wraz z nową umową i nową agresywną stabilizacją uciął mocniej.

 

Poczytaj też to: http://forum.pclab.pl/topic/1221773-Zrywa-mi-po%C5%82%C4%85czenie-w-routerze/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest typowa synchronizacja DLM, ale robi on też inne rzeczy. Tu widać wysoki ping, zapewne ustawił wysoki przeplot, podniósł INP, ot trochę SNR zużył na stabilizację. Teraz czas na ciapnięcie na 7456.

 

Nie ma tłumienia więc nie wiadomo czy synchro jest w normie. Zawsze możesz zgłaszać reklamację uszkodzonej linii, cuda się zdarzają, może naprawią, potrafią naprawiać linie bardzo dobre (po co?!!!), a olewać krytycznie wymagające naprawy. Bez tłumienia to nawet nie da się zgadywać czy ma to sens, bo może masz np. 45 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o wskazanie punktu zaczepienia jaki mógłbym wykorzystać w rozmowie z technikiem żeby coś zrobił. Bo szczerze gów.. mnie obchodzi argumentacja, że ich wykresy (czy coś tam) wskazywały taką samą wartość internetu w lipcu, skoro fizycznie ja miałem transfer wyższy o ponad 200kb/s jeszcze 3 tygodnie temu przed podpisaniem aneksu na nową umowę, bo co jak co, ale przy takim internecie to różnica spora, nawet odczuwalna przy przeglądaniu internetu.

 

Ale rozumiem, że w praktyce wygląda to tak, że jak trafie na gościa, który będzie chciał pomóc i naprawić to to zrobi(bo można to zrobić?), a jak będzie miał to gdzieś, to palcem nie kiwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...