Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lopez_92

Stuttering przy spadku fpsów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem dotyczący momentu spadku fpsów podczas gry.

Podczas gry mam zablokowane fps na 60 klatek i włączony adaptive v-sync w sterowniku - i wciąż jest odczuwalny ten nieszczęsny stuttering (przykładowo z 60 do 58 fpsów).

Czy ustawienie DSR (Dynamic Super Resolution) w sterowniku na wyższą rozdzielczość i odblokowanie fps mogłoby pomóc w tym problemie?

 

Czy konieczna jest wymiana monitora na taki z g-sync?

Czy może znacie jakieś inne sposoby na "upłynnienie" gier na takiej konfiguracji?

 

Posiadam monitor 1920x1080 60Hz, GTX 1080, i7-8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem dotyczący momentu spadku fpsów podczas gry.

Podczas gry mam zablokowane fps na 60 klatek i włączony adaptive v-sync w sterowniku - i wciąż jest odczuwalny ten nieszczęsny stuttering (przykładowo z 60 do 58 fpsów).

Czy ustawienie DSR (Dynamic Super Resolution) w sterowniku na wyższą rozdzielczość i odblokowanie fps mogłoby pomóc w tym problemie?

 

Czy konieczna jest wymiana monitora na taki z g-sync?

Czy może znacie jakieś inne sposoby na "upłynnienie" gier na takiej konfiguracji?

 

Posiadam monitor 1920x1080 60Hz, GTX 1080, i7-8700.

 

Dynamic Super Resolution powoduje, że obraz jest renderowany w wyższej rozdzielczości a potem skalowany do rozdzielczości monitora. Ustawienie tego spowoduje większe spadki FPSów i nie pomoże na stuttering. Możesz zmniejszyć trochę detale aby nie było spadków FPS poniżej 60, innej opcji nie widzę (poza tym jak wspomniałeś g-sync).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy G-Sync dla monitorów naprawdę daje aż takie efekty? Chodzi mi o to czy wciąż taki spadek liczby klatek będzie odczuwalny?

 

Jak dokładnie działa fast sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy użyciu fast sync będzie generowana większa ilość klatek niż 60? Bo powiem szczerze nie rozumiem za bardzo zasady jego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy G-Sync dla monitorów naprawdę daje aż takie efekty? Chodzi mi o to czy wciąż taki spadek liczby klatek będzie odczuwalny?

 

Jak dokładnie działa fast sync?

 

Daje i to bardzo dużo. Od momentu kiedy przesiadłem się na monitor z G-Sync, nie wyobrażam sobie grania bez tego. Połączenie 144Hz + G-Sync to jest miazga.

Nie potrzebujesz mieć tych 144 (czy też więcej, w wypadku szybszej matrycy) klatek, żeby odczuwać korzyści płynące z tego.

 

Zupełnie inna responsywność w grach i odczucia wizualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Karta generuje tyle klatek ile jest wstanie. Natomiast do monitora wysyłane jest tylko 60 (oczywiście zakładając, że mamy monitor 60 Hz). Są trzy bufory opisane to jest w linku który podałem w drugim poście.

 

 

Przykładowo mamy monitor 60Hz i kartę która generuje 150 FPSów co daje 2,5 klatki na jedną możliwą do wyświetlenia przez monitor. W przypadku braku synchronizacji monitor wyświetli dwie różne połówki klatki z różnych sytuacji - obraz będzie rwany. Natomiast w trybie fast sync wyświetli całą 2 klatkę - nie będzie rwania obrazu.

Ten tryb działa dobrze właśnie gdy ilość generowanych klatek jest większa niż odświeżanie monitora.

W przypadku mniejszej ilości klatek całe wygenerowane wcześniej klatki są dublowane i wysyłane do monitora - większy lag wtedy jest.

 

 

 

Co do gsyn to uważam to za genialną sprawa - zero rwania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie omawiany w temacie fast sync - jest znacznie lepiej.

Jakie monitory polecacie z g-sync? Mamy dostępne tylko 144Hz czy są też 60Hz?

 

Co w przypadku gdy chcemy grać w nowe gry na ustawieniach bardzo wysokich na monitorze 144Hz czy jedna karta graficzna wystarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie omawiany w temacie fast sync - jest znacznie lepiej.

Jakie monitory polecacie z g-sync? Mamy dostępne tylko 144Hz czy są też 60Hz?

 

Co w przypadku gdy chcemy grać w nowe gry na ustawieniach bardzo wysokich na monitorze 144Hz czy jedna karta graficzna wystarcza?

 

Olej zupełnie 60 Hz. Jak poczujesz na własnej skórze (oczach) 144 Hz to zobaczysz co to znaczy płynne granie, na 60 Hz już nie będziesz mógł spojrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się niestety, że moja karta nie da rady ogarnąć gier na maksymalnych ustawieniach i odświeżaniu 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się niestety, że moja karta nie da rady ogarnąć gier na maksymalnych ustawieniach i odświeżaniu 144Hz.

 

Tak jak pisałem wcześniej, nie musisz mieć 144 fps, żeby odczuwać korzyści z monitora 144 Hz. To jest bardzo mylący sposób myślenia wielu ludzi jacy nie mają z tym styczności. Wytłumaczę Ci to inaczej - 100 fps na monitorze 60hz jest odczuwalne ZNACZNIE mniej płynnie niż 60 fps na monitorze 144Hz, to są dwa zupełnie inne światy. Spróbuj, będziesz zachwycony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 144Hz g sync jest bardziej potrzebny niż przy 60Hz. Ja mam monitor 144 i 1440P i dla 1080Ti w BF1 mam powyżej 120 Hz (czyli nie mam cały czas 144Hz) jednak dzięki g-sync obraz jest płynny bez rwania.

 

 

Co do monitora ja posiadam Acer Predator XB271HUBMIPRZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 144Hz g sync jest bardziej potrzebny niż przy 60Hz. Ja mam monitor 144 i 1440P i dla 1080Ti w BF1 mam powyżej 120 Hz (czyli nie mam cały czas 144Hz) jednak dzięki g-sync obraz jest płynny bez rwania.

 

 

Co do monitora ja posiadam Acer Predator XB271HUBMIPRZ.

 

Jaki masz procek? Bo 1080Ti w 1440p maksowanym, zapewnia i tak powyżej 140 fps w BF1. Tylko potrzeba procka mocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-8700 i GTX 1080

 

Ok, GTX 1080. No to i tak daje ładnie radę, ale faktycznie ze stałym 140 + na tej karcie jest problem w BF1 w 1440p.

 

Tak czy inaczej, monitor 144Hz + G-Sync wywali Cię z kapci. Szczególnie w grach takich jak BF1 :) Jak już kupisz, napisz jak nisko Ci szczena opadła ;-)

Nawet bez G-Sync będzie miazga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...