Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brzooza

płyta główna z370 pod oc

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie podzespołów PC.

muszę wybrać płytę główną, budżet do 850zł, chociaż wolałbym mniej

na razie caly czas myślę o ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING (839zl)

najważniejsze aby miała dobre sekcję zasilania itp itd, wygląd nie musi być fajny. pytanie czy nie lepsze będą te tańsze o 100-200 zł płyty na z370?

 

komp jaki będzie:

1080ti gigabyte waterforce wb

8600k

2x8gb corsair vengeance lpx 3000mzh cl15

corsair rm750i

500gb dysk sata

ssd iridium pro 240gb

no i custom lc na cpu i gpu (pompka d5 , jedna chłodnica 360mm i 3x120 wentyle. +3 wentyle jeszcze w obudowie)

 

będę kompa kręcił więc płyta musi być lepsza, ale czy aż za 800zl?

 

 

EDIT ok znalazłem tu na forum fajną tabelkę jaka wybrać płytkę więc do zamknięcia temat, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zastanawiam się nad MSI Z370 GAMING M5 która ma złącze na pompke wodnego chłodzenia do 2A i nad ASRock Z370 Gaming K6 która ma 1,5A złączne dla pompy

 

czy to i to będzie dobre ? bo wolałbym asrocka bo ma lepsze sekcje... pompka d5 vpp655

 

w sumie jeszcze taka płytka obok dwóhc powyższych Asus ROG STRIX Z370-F GAMING

 

to która? : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ROG STRIX Z370-F GAMING bardzo fajny wybór, popatrz na testy wypada całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ja się podłącze czy Z370 Gaming M5 lub Fatality K6 będą tak samo dobre do OC pamięci ram jak na Z170 OC Formula ?

 

 

PS:

 

Nie wiem czy zauważyliście ale producenci płyty olewają serię Z270 i Z370 wypuszczają tylko podstawowe modele płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem jednak ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING na emag 130 zł więcej tylko ale jak kompa teraz złożyłem na 5 lat to wolałem dopłacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zastanawiam się nad MSI Z370 GAMING M5 która ma złącze na pompke wodnego chłodzenia do 2A i nad ASRock Z370 Gaming K6 która ma 1,5A złączne dla pompy

 

czy to i to będzie dobre ? bo wolałbym asrocka bo ma lepsze sekcje... pompka d5 vpp655

 

w sumie jeszcze taka płytka obok dwóhc powyższych Asus ROG STRIX Z370-F GAMING

 

to która? : P

 

Jeszcze jakbyś podał pobór mocy nominalny pompki? 23Waty? 1,916 Ampera przy 12V wychodzi. Do tego w czasie rozruchu pompka może łyknąć więcej. Jak manualnie przytniesz jej bieg jakiś niższy, to ma szansę podziałać na MSI. Mimo wszytko bym nie ryzykował.

 

Te sloty pod pompki to są z myślą o AIO robione, gdzie przeważnie AIO zjada np 0,5A a do tego ma wpięte wentyle i razem zamyka się około 1A. Np Fractal Celsius S36.

 

Asusa pewnie odeślesz na RMA lub zwrot 14 dniowy zaraz po montażu:)

 

 

na plus dla Asusa to złącze na zewnętrzny miernik temperatury. Chyba ma taki? Prime-A przynajmniej ma może i Strix będzie mieć?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ten ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING to d*** będzie? kuźwa, to jaka płyta będzie ok? ja już zgłupiałem :D

pompka alphacool single vpp655 to dokładnie ta pompka

 

jaką to płytę w końcu wybrać ? tego asusa moge anulować jeszcze xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że do dupy, ale pompki nie zasilaj z płyty. Do płyty podłącza się wtyczke z pompki ale jest tam tylko odczyt RPM. Natomiast zasilanie leci z molexa czy tam sata. I tego raczej nie przerabiaj :)

 

Zobacz tylko czy ten strix ma miejsce do podłączenia czujnika temperatury zewnętrzengo. Przyda Ci się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa no to spoko :) podłącze do bezpośrednio molexem do zasilacza.

 

bo mnie troche postraszyłeś tym że będę musiał odesłać płytkę, ale chyba nie będzie niczego takiego? ;P

 

a ten wyświetlacz kodów taki ważny?

 

ten asus chyba ma na czujnik temp 1 x Thermal sensor connector(s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bo mnie troche postraszyłeś tym że będę musiał odesłać płytkę, ale chyba nie będzie niczego takiego? ;P

 

a ten wyświetlacz kodów taki ważny?"

 

ok ten czujnik sobie zakupię, w sumie istotna sprawa.

tak jak pisałeś w tamtym temacie montować przy wyjściu z chłodnicy po schłodzeniu?

do vrm też się przyda czasem :)

 

w sumie jak się przeziębie to pod pache też jak znalazł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyświetlacz kodów do szczęścia nie jest potrzebny. Kiedyś były w płytach za 200pln. Dzisiaj można sobie pomażyć :D Chyba ze za dopłatą 200pln względem 700pln.. tragedia cenowa :D

 

Czujnik użyj do sterowania wentylami na chłodnicy. Ja nie mam miejsca na czujnik i myślę o zewnętrznym sterowniku. Tylko to kolejne prawie 200pln z sensorkiem wyjdzie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zl za taki wyświetlacz to masakra... w sumie też raczej potrzebny mi nie będzie.

 

ty to ta płyta będzie ok ? :P

 

jeszcze zastanawiam się czy tego ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING nie anulować i wziąć Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7????

 

w sumie jak na 5 lat to lepiej może 80zł dorzucić ? jak sądzicie/

 

 

EDIT 18:51 wybór jednak padł na ASRock Z370 GAMING K6 ostatecznie i definitywnie, myślę że będę zadowolony xxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...