Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

var123

[Zestaw] Do pracy (wirtualizacja, programowanie) cena 7000 - 8000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy to co znalazłem i skompletowałem ma sens.

 

Komputer będzie głównie z przeznaczeniem do pracy, zatem będzie dużo instancji Visual Studio, SQL Server (stress testy), PowerBI plus kilka maszyn wirtualnych (3-4 równocześnie działające). Okazjonalnie też do gier, ale nie jest to super wysoki priotytet. Podsumowując, chciałbym się skupić na dobrych CPU, RAM i SSD. Zależy mi też, aby zestaw był w maksymalnie cichy.

 

Po zbadaniu co teraz jest nowego na rynku skopletowałem poniższy zestaw. Prosiłbym o wszelkie uwagi i rozwianie wątpliwości.

 


  •  
  • Procesor Core i7 8700 (1519 zł na Morele)
    Nie mam zamiaru bawić się w OC, zatem mój wybór padł na Core i7 8700 ze względu na ilość rdzeni co powinno pomóc w wirtualizacji. Równocześnie wydaje mi się, że jest to dobry przyszłościowy wybór, mający dobry stosunek cena/wydajność.
     
  • Płyta główna MSI Z370M GAMING PRO AC (669 zł na Morele)
    Wiem, że obecnie jest "problem" z płytami do Coffe Lake, to znaczy trzeba coś wybrać z płyt Z370, które są przeznaczone do OC. Dlatego tutaj nie jestem pewien co dobrać, nie wiem czy nie wystarczyłoby coś tańszego od powyższego MSI.
     
  • Grafika Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (899 zł na Morele)
    Tak jak wspominałem, nie jest to priorytet. Nie potrzbuję topowej karty, ale czasem pewnie się przyda. Niby karta jest pod OC, ale pewnie nie będe go wykorzystywał, więc może jakaś inna propozycja. Ważne, żeby nie robiła dużo hałasu.
     
  • Pamieć Corsair Vengeance LPX DDR4, 32GB(2x16GB), 3000MHz, CL15 (1399 zł na Morele)
    Poza procesorem i SSD najważniejszy dla mnie element. Ze względu na maszyny wirtualne muszę mieć zasoby do rodzielenia, równocześnie pozostawiając sporo dla Visual Studio i innych aplikacji. Stąd celuje w 32 GB, jednak nie jestem pewien czy lepsze będzie 4x8GB czy 2x16GB. Ta druga opcja wychodzi chyba taniej i daje lepszą możliwość dołożenia w przyszłości dodatkowych kości (kolejnych 32 GB).
     
  • Dysk SSD Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe (1355 zł na Morele)
    Korzystając z sugestii zmieniłem na 960 PRO.
     
  • Zasilacz Corsair RM550X 550W (444 zł na Morele)
    Korzystając z sugestii zmieniłem na Corsair.
     
  • Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (199 zł na Morele)
    Również wybrałem jeden z popularnych modeli. Zastanawiam się też czy warto wymienić/dołożyć wentylatory. Tak aby generowały mało hałasu.
     
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 (159 zł na Morele)
    Ze względu na niski poziom hałasu.

 

To w sumie tyle jeśli chodzi o główne elementy i moje oczekiwania.

Dodatkowo biorę pod uwagę takie dodatki jak:

  • Napęd DVD (ok 50 zł)
  • Dysk HDD 1 TB (ok 200 zł)
  • Windows 10 PRO (600-1000 zł zależne od wersji)
  • Karta WiFi (ok 60 zł)
  • Monitor (ok 600 zł)

 

Mam nadzieję, że wszystko zamknie się w ok. 7500 zł.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź i poświęcony czas.

 

Edit.

Zmiana zasilacza na Corsair RM550X 550W. Zmiana dysku na Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sugestie:

 

SSD - zmień na Samsunga 960 PRO - 5 lat gwarancja. Pojemność 250 zdecydowanie za mała. Dyski m.2 bez obudowy nie pracują zbyt optymalnie, kiedy są zapisane w dużym stopniu.

Inna bdb opcja to Intel 750 MLC 400GB.

PSU - Corsair RM550/650x. Piszesz o tym, iż cisza jest priorytetem...

Obudowa - wentylatory raczej na pewno do wymiany. SW3, Noiseblocker ELoop PWM. Jak wyżej - cisza...

 

Co do reszty niech inni się wypowiedzą. RAM osobiście brałbym szybszy niż 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...