Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Astral699

Przejscie z FF na Chrome i same problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu na wstępie napiszę, sorry, że zakładam temat jeśli już podobny istnieje, ale od godziny ślęczę nad tym w googlach i nie moge sobie poradzic.

1. Czy da sie zrobic w przegladarce Chrome aby pasek zakładek był na samej górze, a pasek nowych stron (tabs) na dole ? Najzwyczajniej zamienić je miejscami, jak w ff. ?

2. Odwieczny problem, przynajmniej dla mnie. Co zrobić aby pasek adresu www był "rozwijalny" jak kiedys, dawno temu. ? Pomijajac zakładki chce miec najczesciej odwiedzanych 5-10 stron w zasięgu 2 kliknięc. Obecnie w Chromie widze jedynie możliwość dodania do zakładek poprzez symbol gwazdki, ale brakuje strzałki skierowanej do dołu żeby rozwinąć listę stron wwww.

3. Czy istnieje jakis dodatek typu "deckCut" ff, tylko do Chrome'a ? Wiem, że można zrobić "Dodaj do pulpitu" (które np nie działa jak nalezy na youtubie) ale trwa to zbyt długo. Nie do wiary ? A jednak. Jakas szybsza alternatywa ? Skrót, kombinacja klawiszy, rozszerzenie/dodatek ?

 

4. Njwiększa bolączka, która sięga 2015 (wtedy poniekąd istanioło rozwiązanie) - czyli rozmazany, tekst, głownie na youtubie i facebooku.

Powiększenie mam normalne, czyli brak, 100%, a mimo to tekstowi brakuje ostrości na tych stronach. Macie jakieś rozwiązanie tego problemu ? Tylko działające, bo mamy końcówkę 2017 a nie 2016 :P

 

5. Dlaczego pomimo, iż dałem w opcjach Chrome żeby zawsze się uruchamiał zmaksymalizowany, tylko pierwsza strona sie taka otwiera ?

Klikam na chrome'a jest max po otwarciu, klikam kolejny raz, zeby 2 okna były otwarte i już kolejne jest mniejsze....co za h*****

 

Ten chrome to tragedia jakas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ja do dzisiaj nie dałem rady przejść z FF na Chrome i chyba w najbliższym czasie to się nie zmieni.

 

Z FF są często problemy ale przyzwyczajenie robi swoje.

Wtyczka flash w FF często powoduje jakieś problemy i jak nie masz FF na SSD to polecam wrzucić jego cache w ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poniekąd jestem zmuszony przejsc na Chrome.

Firefox mam jakiego mam. Aktualizować nie będę, chociaz powinienem. Kazda aktualizacja FF kończy sie straconymi kilkoma godzinami nad rozwiazywaniem nowych problemów, głównie z wyglądem i funkcjonalnścią. Pomijam juz fakt ze połowa wtyczek, których mam dużoooo, nie działa

Firefox w obecnie formie w jakiej go mam jest niemalże idealny. Niestety z każdym dniem coraz mniej stron na nim poprawnie działa.

Wczoraj np zdjęcia na pewnej stronie kompletnie przestały się wczytywać.

Na facebooku w playerze (nie youtube) z reguły nie mam dźwięku.

 

Na ff obecnie źle, na chrome jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także próbowałem przejść z FF na różne przeglądarki, po prostu z czystej ciekawości, ale ostatecznie i tak zawsze wracałem do FF, bo jak dla mnie jest najlepszy, a po kilku modyfikacjach, nie ma sobie równych. A do tego to rewelacyjne grupowanie kart, żadna inna przeglądarka nie ma czegoś takiego, a jest to mega wygodne. No i u mnie jakoś FF problemów nie sprawia żadnych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 10 latach używania Chrome przeszedłem na Operę. Dla mnie ciekawsza opcja, ma blokadę reklam i vpn już wbudowane.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie robic skrót na pulpit to bieżącej strony www ?

No i nie ma wtyczki rapids.pl to Opery, wiec co by nie było to baj baj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma wtyczki rapids.pl to Opery, wiec co by nie było to baj baj

 

A co za problem jak jest wtyczka do Chrome?. Zainstaluj w Operze wtyczkę (link), i bez problemu Opera łyka 95% rozszerzeń z Chrome... To ten sam silnik.

 

Opera:

 

zeYXtr7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może vivaldi, posiada duże możliwości konfiguracyjne i tak samo działają rozszerzenia chrome. Podobnie długo nie mogłem uciec z ff, ale otwieranie na raz powiedzmy 10 zakładek to była jakaś katorga, na vivaldi kilka s, na ff kilkadziesiąt mimo wywalenia cache do ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zostałem zmuszony do przejścia na coś innego niż lisek. Powód jest po prostu absurdalny: po aktualizacji mimo zainstalowanego adblocka ten nie działa. Inne dodatki tak samo, dodać się ich do skrótów nawet nie da. Pomijam beznadziejną optymalizację, po około 10latach chyba czas na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież funkcja przywracania zamkniętych kart w trybie prywatnym całkowicie przeczy się z jego ideą... Jakby zamknięte karty z trybu prywatnego pojawiały się w koszu, to on nie byłby już wcale prywatny.

 

Niby mógłby być niejako wewnętrzny kosz obsługujący jedynie daną sesję trybu prywatnego i znikający po jej zakończeniu... ale akurat w trybie prywatnym powiedziałbym, że brak tego jest zaletą, a nie wadą. Zamykasz kartę w prywatnym, i osoba postronna już nie wie, co tam otwierałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od pewnego czasu używam Firefoxa 57 (aktualnie to jest beta 11). Bardzo szybka i lekka przeglądarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...